l-citrulin

Aké účinky má L-Citrulín, ako pomáha mužom na potenciu a ktoré potraviny ho obsahujú?

Dôležitá aminokyselina pre mužov aj pre ženy, no ak ide o sexuálny život, tak so zásadným vplyvom na erekciu, potenciu a fyzický výkon. L-Citrulín je v tieni o niečo známejšej aminokyseliny L-Arginín, no svojimi účinkami a funkciou neprávom.

Túto esenciálnu aminokyselinu potrebuje telo pre veľké množstvo oblastí pôsobenia, či už ide o srdce, cievy, krvný obeh, imunitu, detoxikáciu, nervový systém, energetický metabolizmus, fyzický výkon alebo aj mentálnu vitalitu. Z pohľadu sexuálneho života a zdravia pohlavnej sústavy je jej prítomnosť pre mužov bez ohľadu na vek nevyhnutná.

Ak chcete vedieť, aké účinky má, aká by mala byť optimálna denná dávka, z ktorých potravín alebo ako inak ju doplniť, čítajte ďalej, na všetko dáme odpoveď.

L-Citrulín (Citrulín), jeho funkcie, vlastnosti a dávkovanie

L-Citrulín je esenciálna aminokyselina zaradená medzi alfa aminokyseliny, ktorej hlavnou funkciou je schopnosť podporovať hladinu oxidu dusnatého. L-Citrulín je príbuzný L-Arginínu, pričom obličky majú schopnosť premieňať ho na L-Arginín.

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate

  16,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 3ks

  49,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 5ks

  79,90  Zľava!

V tele hrá dôležitú úlohu aj pri odstraňovaní amoniaku z organizmu. Amoniak je vedľajší produkt metabolizmu bielkovín a jeho hromadenie môže byť pre telo škodlivé. Práve L-Citrulín pomáha znížiť kyselinu močovú a vylučovať amoniak z tela.

Medzi jeho ďalšie dôležité vlastnosti patria tieto:

 • zlepšuje nástup, tvrdosť a výdrž stoporenia pohlavného údu
 • zvyšuje hladinu L-Arginínu pre energetický metabolizmus
 • podporuje imunitu a má aj ochrannú funkciu pred infekciami
 • zlepšuje fyzický výkon a minimalizuje únavu po športovaní
 • podporuje detoxikáciu organizmu a vylučovanie toxínov
 • znižuje vysoký krvný tlak a podporuje nervový systém

Aminokyselina má veľa preventívnych účinkov, či už ide o krvný tlak, srdce a cievy, tlak v pľúcach, hladinu cukru v krvi, fungovanie obličiek, fungovanie pamäte alebo zdravie očí. Pomáha predchádzať aj arterioskleróze, infarktu a mozgovej príhode.

V prvom rade však z pohľadu sexuálneho života, o čo nám ide najviac, plní funkciu podpory a zároveň zásobárne L-Arginínu. Podporuje kvalitné prekrvenie pohlavnej sústavy, čo sa odrazí aj na mužskej potencii. Pre dosiahnutie všetkých pozitívnych účinkov sa odporúča denná dávka od 2 do 4 gramov denne, maximálna je do 8 gramov.

Najlepšie zdroje na jeho doplnenie? Tieto potraviny

Ak hľadáte najlepšie prirodzené zdroje L-Citrulínu pre jeho doplnenie, potraviny sú skvelou voľbou, pretože ich viete konzumovať na pravidelnej báze. Stačí do svojho jedálnička zaradiť tie, ktoré obsahujú vysoké množstvo tejto prospešnej aminokyseliny.

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate

  16,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 3ks

  49,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 5ks

  79,90  Zľava!

Najlepšie potravinové zdroje L-Citrulínu sú tieto:

Mäso: Medzi druhy mäsa, ktoré obsahujú významné množstvo L-Citrulínu, patria hovädzie mäso, kuracie mäso a morčacie mäso. S vyšším obsahom sa aminokyselina nachádza aj v jahňacích vnútornostiach, obsahujú ju pečeň aj srdce. Tieto druhy mäsa sú vhodné aj pre dopĺňanie L-Arginínu, Železa a samozrejme dôležitých bielkovín.

Orechy: Ďalším bohatým zdrojom tejto významnej aminokyseliny sú orechy. Vo väčšom množstve sa nachádza v mandliach, pistáciách, lieskových orechoch a vlašských orechoch. Konzumácia týchto orechov môže prispieť nielen k zvýšenému príjmu L-Citrulínu, ale aj k doplneniu omega-3 kyselín a Zinku dôležitého pre potenciu.

Zelenina a ovocie: Rôzne druhy zeleniny, ako sú cuketa, tekvica, špenát, repa, brokolica, uhorky a paradajky, tiež sú významným druhom L-Citrulínu. Ak ide o ovocie, odporúčame do jedálnička červené melóny, grapefruity, ananásy, citrusové plody, kiwi a marhule. Všetky tieto potraviny obsahujú aj vlákninu, vitamíny, minerály a antioxidanty.

Kakao a čokoláda: Kakao možno väčšina z vás považuje za sladkosť, no ide o výborný zdroj aminokyselín. Pri spracovaní kakaa do horkej čokolády sa časť L-Citrulínu uchováva, čo z neho robí ďalší skvelý zdroj . Čokoláda s vyšším obsahom kakaa, najmä tmavá čokoláda s percentuálnym obsahom aspoň 60 %, je preto určite prospešná.

Ryby: Začlenenie rýb do pravidelnej stravy je vynikajúcim spôsobom, ako získať L-Citrulín a ďalšie výživné látky, ktoré sú dôležité pre sexuálny život. Najbohatšie na L-Citrulín sú morské druhy rýb, kam patria losos, tuniak, makrela, sardinky a slede. Rovnako tak sa táto aminokyselina nachádza aj v rybách, ako sú pstruh, karas a šťuka.

Sója a ostatné: Sójové výrobky, ako sú sójové bôby, sójové mlieko a tofu, ale aj cereálie či ryžové a kokosové mlieko, sú tiež významným zdrojom L-Citrulínu. Táto aminokyselina je prítomná v bielkovinách sóje, ktoré tvoria základnú zložku týchto potravín. Sója je bohatá aj na vlákninu a vitamíny skupiny B s pozitívnym účinkom na potenciu.

Ktoré účinky L-Citrulínu sú nielen pre mužov dôležité?

L-Citrulín je univerzálna aminokyselina, ktorú si síce naše telo v nejakej miere dokáže vyrobiť, no aby boli jej účinky viditeľne pozitívne, je lepšie ju cielene dopĺňať. Ak sa to podarí, pocítia jej pozitívny vplyv muži aj ženy a to v každom veku.

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate

  16,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 3ks

  49,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 5ks

  79,90  Zľava!

Medzi najdôležitejšie účinky L-Citrulínu tak patria:

Podpora kvality a tvrdosti erekcie: L-Citrulín je známy svojou schopnosťou podporovať kvalitu a tvrdosť erekcie. Stimuluje totiž, spolu s L-Arginínom, oxid dusnatý, ktorý pôsobí na zlepšenie krvného obehu a relaxáciu ciev vyživujúcich penis. To umožňuje lepší prísun krvi do penisu, čo potom vedie k rýchlejšej, silnejšej aj dlhšej erekcii.

Zvýšenie energie a sily svalstva: Druhou dôležitou oblasťou je schopnosťou zvyšovať energiu a silu svalstva. Aminokyselina pomáha zlepšovať energetický metabolizmus a podporuje tvorbu adenosíntrifosfátu, čo je základná jednotka energie. Zlepšuje okysličenie a prekrvenie svalových vlákien, čo sa prejaví zvýšeným výkonom.

Podpora srdcovocievnej sústave: L-Citrulín poskytuje podporu srdcovocievnej sústave a to vďaka vplyvu na produkciu oxidu dusnatého. Je dôležitý pre srdce a cievy, znižuje riziko ich kôrnatenia a upchatia, čo má vplyv aj na nižšie riziko cievnej mozgovej príhody a infarktu. Prispieva tiež k prečisteniu krvi od toxínov a škodlivých látok.

Vplyv na krvný tlak a hladinu cukru v krvi: Aminokyselina pôsobí ako prekurzor pre tvorbu L-Arginínu, ktorý sa podieľa na rozširovaní ciev. To vedie aj k zníženiu krvného tlaku a má pozitívny vplyv aj na tlak v pľúcach, čím znižuje riziko pľúcnej hypertenzie. Okrem toho podporuje citlivosť na inzulín a zníženie hladiny cukru v krvi.

Lepšia regenerácia po fyzickom výkone: Aminokyselina prispieva k lepšej regenerácii nielen počas, ale aj po fyzickom výkone. Svojimi účinkami dokáže znížiť hladiny amoniaku a kyseliny močovej v tele, pričom oboje sú vedľajšie produkty pri metabolizme. Ich hromadenie môže spôsobovať svalovú únavu a svalové bolesti po fyzickej námahe.

Nervový systém a mentálna vitalita: L-Citrulín podporuje tiež lepšiu cirkuláciu krvi a do mozgu, čo má pozitívny vplyv na kognitívne funkcie, pamäť a koncentráciu. Zlepšuje aj fungovanie nervového systému a má preventívne účinky voči zhoršovaniu stavu pri niektorých neurodegeneratívnych chorobách a to práve cez oxid dusnatý.

Hrozia aj vedľajšie účinky, kontraindikácie či riziká?

Prv, než začnete L-Citrulín užívať na podporu vyššie spomenutých oblastí, počítajte s tým, že kľúčovým faktorom je dodržiavanie optimálneho dávkovania. Hoci je táto významná aminokyselina všeobecne považovaná za bezpečnú a pre telo prirodzenú, niektorí jednotlivci môžu na úvod spozorovať mierne tráviace ťažkosti alebo nevoľnosť

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate

  16,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 3ks

  49,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 5ks

  79,90  Zľava!

Existujú tiež kontraindikácie, pri ktorých by sa malo jeho užívanie zvážiť alebo sa mu úplne vyhnúť. Platí to pre osoby s problémami so srdcom, obličkami a pečeňou, ale aj pre tých, ktorí majú nízky krvný tlak, keďže aminokyselina ho ešte viac znižuje.

Pri užívaní L-Citrulínu v rámci odporúčaných dávok by všeobecne nemali nastať žiadne ťažkosti, no látka môže ovplyvniť niektoré liečivá, prípadne niektoré liečivá ovplyvnia aminokyselinu. Platí to hlavne pri užívaní dusičnanov, čiže môže mať interakcie s liekmi na vysoký krvný tlak a syntetickými liekmi na erektilnú dysfunkciu.

Pozor si treba dať aj pri kombinovaní viacerých podobných prípravkov s obsahom L-Citrulínu alebo L-Arginínu. Pozerajte na ich koncentráciu v daných produktov alebo doplnkoch a prispôsobte dávkovanie maximálnej odporúčanej dennej dávke.

Jeho prirodzené zvýšenie a ako ešte zlepšiť výkon v posteli

Ak hľadáte spôsoby, ako zvýšiť svoj výkon v posteli, zlepšiť účinky L-Citrulínu a dosiahnuť kvalitnejší sexuálny život, je k tomu treba komplex niekoľkých opatrení. Dobrou správou je, že to viete dosiahnuť prirodzene a podporíte aj svoje zdravie celkovo.

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate

  16,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 3ks

  49,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 5ks

  79,90  Zľava!

Mužom odporúčame zamerať sa na tieto možnosti:

Zvýšenie hladiny testosterónu a zvýšenie libida

Existuje mnoho prírodných spôsobov, ako podporiť testosterón, čiže hormón zodpovedný za libido aj kvalitu erekcie. Môžete tak spraviť cez niektoré druhy potravín, napríklad ryby, orechy a semiačka, ale aj cez fyzickú aktivitu v podobe silových a intenzívnych tréningov. Na jeho zvýšenie pomôže aj studená sprcha a obmedzenie vplyvu stresu.

Viac zdravých tukov v strave a lepšie stravovanie

Zlepšiť výkony v posteli a účinky L-Citrulín vám pomôže aj zahrnutie potravín typu avokádo, olivový olej, mandle a chia či ľanové semienka. Dôvod? Sú totiž bohaté na omega-3 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú podporovať zdravie ciev, zlepšovať prietok krvi a podporovať hormonálnu rovnováhu. To sa odrazí aj na erekcii alebo libide.

Koniec alkoholu, fajčenia a obmedzenie liekov

Alkohol a fajčenie negatívne vplývajú nielen na sexuálne zdravie, ale aj na to všeobecné. Zhoršujú totiž krvný obeh, znižujú hladinu testosterónu a môžu negovať pozitívne účinky aminokyselín či prírodných afrodiziak. Pozor si treba dať aj na niektoré lieky, napríklad na krvný tlak alebo z kategórie antipsychotík, zhoršujú erekciu aj libido.

Zníženie hmotnosti a viac fyzickej aktivity

Nadváha či obezita sú veľmi negatívne faktory pre sexuálnu výkonnosť a preto sa treba zamerať aj na zníženie telesnej hmotnosti. To môže pomôcť zlepšiť hormonálnu rovnováhu a cirkuláciu krvi, čo bude mať pozitívny efekt na erekciu a sexuálnu výdrž. Pravidelný pohyb a fyzická aktivita vám zlepšia kondíciu a podporia zdravý krvný obeh.

Prírodné afrodiziaka v podobe bylín a korenia

Bylinky a koreniny, ako napríklad Maca, Ženšen, Ašvaganda, Zázvor či Šafran, patria medzi overené afrodiziaka. Ak k tomu pridáme účinky chilli a štipľavého korenia, prípadne bazalky a oregana, máte ideálne prírodné stimulanty pre cirkuláciu krvi, hormonálnu rovnováhu sexuálnu túžbu. Výhodou je, že sú prirodzené a bez vedľajších účinkov.

Nové techniky, polohy a pomôcky v spálni

Stereotyp zabíja sexuálny život a to bez ohľadu na to, či budete cielene dopĺňať L-Citrulín alebo nejaké prírodné afrodiziaka. Skúste preto nové techniky, polohy alebo pomôcky v spálni a nebojte sa experimentovať. Ideálne je, ak z toho budú mať zážitok obaja partneri, odporúčame preto skúsiť hľadať inšpiráciu aj v známej Kámasútre.

Špeciálne podporné prípravky pre mužov

V odporúčaniach nemožno vynechať podporné prostriedky navrhnuté s jediným cieľom, pomôcť mužom dosiahnuť silnejšiu a dlhšiu erekciu. Ide o voľne dostupné tabletky či kapsuly obsahujúce zmes rastlinných extraktov, vitamínov, minerálov a aminokyselín, vrátane L-Citrulínu. Tie podporia potenciu či libido a to bez nežiaducich účinkov.

Často diskutované témy a otázky na internetových fórach

Objavujúce sa otázky na internetových fórach alebo v online diskusiách, ktoré súvisia s L-Citrulínom, nie sú síce až tak časté, ako pri druhej aminokyseline, no aj tak sa muži čoraz viac zaujímajú o viaceré praktické aspekty, vrátane konkrétnych účinkov.

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate

  16,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 3ks

  49,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 5ks

  79,90  Zľava!

K najviac kladeným otázkam a dotazom patria tieto:

Aký je rozdiel medzi L-Arginínom a L-Citrulínom?

L-Arginín a L-Citrulín sú aminokyseliny, ktoré sú dôležité pre tvorbu oxidu dusnatého v tele. Hlavný rozdiel spočíva v ich metabolickom procese. L-Arginín je priamo využívaný na tvorbu oxidu dusnatého, zatiaľ čo L-Citrulín sa mení na L-Arginín v obličkách a to s dlhším účinkom, čo umožňuje udržať hladinu oxidu dusnatého dlhodobo.

Ako L-Citrulín pomáha zlepšovať erekciu a potenciu?

Aminokyselina podporuje sexuálny život mužov v niekoľkých smeroch. Najvýznamnejším je jeho schopnosť zlepšiť prietok krvi do pohlavných orgánov tým, že sa mení na L-Arginín a stimuluje produkciu oxidu dusnatého. Sekundárne napomáha uvoľneniu a rozšíreniu krvných ciev, čím zvyšuje tok krvi do penisu a zlepšuje aj výdrž stoporenia.

Čím pomáha pre športovcov alebo počas a po cvičení?

Jedným z hlavných účinkov je zlepšenie prietoku krvi a rozšírenie ciev, čo zabezpečuje lepší prenos živín a kyslíka do svalov. To vedie k zvýšeniu sily a vytrvalosti výkonu práce svalov, ale aj rýchlejšej regenerácii po tréningu. L-Citrulín pomáha odstraňovať aj škodlivé látky, napríklad ako je amoniak, čím znižuje únavu po fyzickom výkone.

Aké je optimálne dávkovanie pre fyzickú výkonnosť?

Dávkovanie L-Citrulínu pre dosiahnutie najlepších výsledkov sa môže líšiť v závislosti od jednotlivca a účelu. Všeobecne sa odporúča dávka medzi 2 až 4 gramami denne, čo by malo pri dlhodobom dopĺňaní stačiť na viditeľný vplyv aminokyseliny vo všetkých oblastiach. Krátkodobo je možná pre fyzický výkon denná dávka do 8 gramov.

Je aminokyselina vhodná aj pre ženy a aké sú jej účinky?

Áno, L-Citrulín je vhodný aj pre ženy a má široké pozitívne účinky aj v ich tele. Podporuje zvýšený prietok krvi, znižuje vysoký tlak, normalizuje hladinu cukru v krvi, má všeobecne prospešné účinky pre kardiovaskulárny aj nervový systém a podporuje fyzickú kondíciu. Zaznamenané boli aj účinky na lepšie prekrvenie pohlavnej sústavy.

Jeho účinky na nástup, tvrdosť, kvalitu aj dĺžku erekcie

L-Citrulín je známy pre svoje účinky na stoporenie penisu a v tejto oblasti tvorí takmer dokonalú prírodnú dvojičku s ďalšou aminokyselinou, L-Arginínom. Jeho mechanizmus fungovania spočíva v synergickom pôsobení s L-Arginínom na zvýšenie hladiny oxidu dusnatého v ľudskom organizme, ktorý rozťahuje cievne steny.

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate

  16,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 3ks

  49,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 5ks

  79,90  Zľava!

Oxid dusnatý má totiž schopnosť rozširovať cievy relaxačným vplyvom na svalové tkanivo tvoriace ich steny, čo následne vedie k zlepšenému prietoku. Ten tak zlepšuje nielen zásobenie svalstva krvou a kyslíkom, ale aj zásobenie toporivých telies.

L-Citrulín sa pritom mení v obličkách na L-Arginín, takže ide o jeho zásobáreň. Zvýšenie hladiny oboch aminokyselín sa prejaví zvýšenou premenou a stimuláciou spomínaného oxidu dusnatého. Tým sa dosiahne v praxi rýchlejší a silnejší nástup erekcie, pričom rozšírené cievy umožňujú zvýšený prísun krvi do penisu a predĺžia aj dobu erekcie.

Práve to pôsobenie je príčinou, že sa látka čoraz viac vyskytuje aj v podporných prípravkoch určených pre mužov, ktorý hľadajú zlepšenie kvality sexuálneho života.

Ide o voľne dostupné prípravky, ktoré obsahujú prírodné afrodiziaka v podobe extraktov účinných bylí a ich zloženie je doplnené o aminokyseliny L-Arginín a L-Citrulín. Štandardne majú podobu tabliet a kapsúl dostupných aj bez návštevy lekára.

Ako vybrať prírodný prípravok s L-Citrulínom pre mužov?

L-Citrulín je aminokyselina je známa potenciálnymi výhodami pre sexuálny výkon mužov v posteli a na trhu je viacero prípravkov s jej obsahom. Okrem všeobecných výživových doplnkov sú tu aj špeciálne podporné prípravky na zlepšenie erekcie.

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate

  16,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 3ks

  49,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 5ks

  79,90  Zľava!

Jedným z nich je aj Stoporex® Prolong , domáca značka prinášajúca výnimočný produkt s unikátnym zložením zameraným na podporu mužskej pohlavnej sústavy. Okrem L-Citrulínu sú v jej zložení aj L-Arginín a bylinné afrodiziaká Maca a Ashwagandha stimulujúce hladinu testosteróniu. Veľmi podobný účinok má aj dôležitý minerál Zinok.

Účinky Stoporex® Prolong sú v týchto oblastiach:

 • zvýšený prietok krvi do penisu, čo prispieva k dlhšej erekcii
 • rýchlejšie a pevnejšie stoporenie v dôsledku roztiahnutia ciev
 • výrazne predĺžené trvanie erekcie a tiež oddialenie ejakulácie
 • všeobecné posilnenie sexuálneho libida a vyššej vzrušivosti
 • podpora testosterónu a teda nepriamo aj potencie a plodnosti

Stoporex® Prolong je dostupný vo forme perorálnych kapsúl s jednoduchým dávkovaním. Môžete ho využiť ako jednorazový stimulant pred stykom s nástupom účinku do až 60 minút, alternatívne v dlhodobom užívaní každý deň viac mesiacov po sebe.

Najlepšie výsledky možno dosiahnete práve takýmto štýlom, pričom odporúčaná denná dávka sú 3 kapsuly ráno a 3 kapsuly večer, ktoré sa zapijú vodou. Prípravok je dostupný bez potreby lekárskeho predpisu, je schválený Úradom Verejného zdravotníctva a jeho užívanie je preukázateľne podľa skúseností bez nežiaducich účinkov alebo rizík.

Záverečné zhodnotenie + aké sú skúsenosti mužov?

L-Citrulín predstavuje príklad, ako príroda môže pomôcť v sexuálnom živote mužov. Účinky tejto aminokyseliny, ktorú nájdete vo viacerých potravinách, sú komplexné a majú pozitívny vplyv na celý sexuálny život, či už ide o erekciu, potenciu aj libido.

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate

  16,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 3ks

  49,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 5ks

  79,90  Zľava!

Môže za to vplyv aminokyseliny na hladinu oxidu dusnatého, látky s relaxačnými účinkami na svalovinu ciev, čo spôsobí ich rozšírenie a intenzívnejší krvný obeh. Zároveň podporuje aj tvorbu a premenu L-Arginínu, takže vytvára synergický efekt. To sa prejaví prakticky v celom živote, či už ide o fyzický výkon, kondíciu, energiu aj mentálnu vitalitu.

Rovnako tak je aminokyselina dôležitá pre krvný obeh, zdravie srdca, reguláciu krvného tlaku, posilnenie imunity a zníženie vysokej hladiny cukru v krvi.

V oblasti sexuálneho zdravia má L-Citrulín prínos pre kvalitu a trvanie stoporenia, práve vďaka schopnosti stimulovať produkciu oxidu dusnatého. Jeho účinky sú ešte silnejšie, ak je podporený inými látkami prírodného typu a to vrátane afrodiziak.

Na dosiahnutie týchto účinkov je potrebné správne doplniť vyššiu koncentráciu L-Citrulínu, ideálne v širšom zložení. To je dôvod, prečo muži siahajú po podporných prípravkoch, kde má osobitné postavenie Stoporex® Prolong. Ten patrí podľa skúseností medzi najlepšie na trhu a je len na vás, aby ste sa o tom presvedčili tiež.

Zdroje:

 1. https://sk.wikipedia.org/wiki/Citrul%C3%ADn
 2. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28178400/
 3. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21195829/
 4. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/31447414/
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *