Slabá erekcia neznamená, že trpíte erektilnou dysfunkciou!

Slabá erekcia neznamená, že trpíte erektilnou dysfunkciou!

Penis hrá v živote muža dôležitú úlohu. Preto môže spôsobiť značnú neistotu a frustráciu, ak „váš najlepší kúsok“ nefunguje podľa predstáv. Časté sťažnosti sú: “Môj penis sa síce zväčší, ale napriek tomu spôsobuje problémy pri pohlavnom styku.” Alebo, otvorenejšie formulované: “Môj penis nestuhne dostatočne!”

Predtým, ako sa dostaneme k podstate možných príčin takýchto problémov, mali by sme si povedať, ako vzniká erekcia. Prítok krvi do erektilného tkaniva je zvýšený, zatiaľ čo odtok krvi je znížený. Počas sexuálneho vzrušenia preteká tepnami do penisu 40 až 100-krát väčší objem krvi v porovnaní s normálom. V tele dospelého muža neexistujú silnejšie krvné cievy ako cievy penisu.

Niektorí muži však majú problém.

Tuhosť pri erekcii klesá alebo sa dokonca neobjaví vôbec.

Uvádzajú, že penis sa po sexuálnej stimulácii zväčší, ale pohlavný styk  nie je možný, pretože penis nie je dostatočne tuhý a nemôže preniknúť do partnera.

V tejto súvislosti je zaujímavé vedieť, že tvrdosť penisu pri análnom sexe musí byť o 30 až 35 percent vyššia ako pri vaginálnom sexe. Ale to tiež znamená, že muži, ktorí vykonávajú análnu prax, si všimnú oveľa skôr, ak niečo nie je v poriadku s ich penisom.

Takáto klesajúca tvrdosť penisu sa označuje ako počiatočný pokles tuhosti. Každý, koho postihne, bude mať značné problémy s prienikom. Penis je príliš mäkký, u niektorých mužov sa ohýba a často si musíte pomáhať rukou, aby ste mohli mať pohlavný styk.

 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex® XXL krém

  24,90 

Čo spôsobuje slabú erekciu?

Príčiny erektilnej dysfunkcie možno rozdeliť zhruba do dvoch kategórií: fyzické a psychické.

Fyzické príčiny slabej erekcie

Príčiny počiatočného poklesu tuhosti môžu byť rôzne.

Keď do penisu prúdi príliš málo krvi 

Ak penis dostatočne nestvrdne alebo tak nezostane, môže to byť spôsobené tým, že do erektilného tkaniva nepriteká dostatok krvi napriek sexuálnemu vzrušeniu. Toto sa môže stať, ak sú poškodené krvné cievy (tepny). Môžu tam byť napríklad artériosklerotické zmeny. To znamená: Cievy sa zúžia v dôsledku patologického ukladania cholesterolu a iných tukov. V tomto prípade medicína hovorí, že lúmen (t.j. vnútorná dutina krvných ciev) sa zužuje. Ďalším dôvodom nedostatočného prekrvenia erektilného tkaniva môže byť poranenie týchto tepien.

Keď krv vyteká z penisu príliš rýchlo

Počiatočný pokles tvrdosti penisu môže byť spôsobený aj zmenou zloženia erektilného tkaniva. K tomu si musíme v krátkosti predstaviť, ako ideálne dochádza k stuhnutiu penisu: Po prvé, počas sexuálneho vzrušenia prúdi do penisu dostatok krvi. Tým sa zväčšuje – hovoríme o tumescencii, teda opuchu. Keď penis dosiahne svoju plnú erekčnú veľkosť, potrebuje mať zdravé tkanivo – pretože toto takpovediac zastavuje prítok krvi a hrá tak kľúčovú úlohu pri stuhnutí penisu. Ak je však poškodená infraštruktúra penisu – konkrétne tkanivo -, prichádzajúca krv sa nedá zadržať. Vyteká príliš veľa krvi, aj keď do penisu cez tepny vtieklo dostatočné množstvo tekutiny – a tvrdosť penisu nie je dostatočná na to, aby umožnila primeraný pohlavný styk. Existuje niekoľko príčin poškodenia tkaniva penisu. Môžu to byť napríklad metabolické poruchy, diabetes mellitus, hormonálne poruchy alebo aj nedostatok testosterónu (hypogonadizmus).

Aké dôležité sú svaly?

K zvýšenému odtoku krvi zo vzpriameného penisu však môže dôjsť aj vtedy, ak je infraštruktúra penisu zdravá. V tomto prípade môžu byť dôvodom počiatočného poklesu stuhnutosti slabé svaly. Fungovanie svalstva ukotveného v panvovom dne sa dá jednoducho vysvetliť na nasledujúcom príklade: Vezmete nafúknutý, podlhovastý balón a oboma rukami uchopíte jeho jeden koniec. Keď stlačíte ruky k sebe, vzduch sa natlačí na druhý koniec balóna. Tým sa stane špička balóna oveľa tvrdšou.

Hydraulika penisu funguje podobným spôsobom. To znamená, že ak sú svaly panvového dna slabé – účinok, ktorý vytvárajú, je ekvivalentný stlačeniu jedného konca balóna – nemusí dôjsť k žiadnej stuhnutosti, alebo môže dôjsť k zníženiu stuhnutosti penisu (zodpovedá druhému koncu balóna) .

Kolonizácia čriev a impotencia

Vyšetrenie črevnej kolonizácie môže byť užitočné, ak požadovaná tvrdosť nie je prítomná počas erekcie.  Ukázalo sa, že muži, ktorí trpeli erektilnou dysfunkciou alebo nedostatočnou tuhosťou penisu, mali znížené hladiny nasledujúcich baktérií v črevách: Coprococcus_1, Lachnospiraceae_FCS020_gruppe, Lactococcus, Ruminiclostridium_5 a Ruminococcaceae_UCG_002. Na rozdiel od toho dostatočná kolonizácia baktériami Ruminiclostridium_5 a Ruminococcaceae_UCG_002 ukázala pozitívnu koreláciu s tvrdšími erekciami – konkrétne na špičke a na spodnej časti penisu. Skúmaní boli zdraví muži aj muži so stratou erekčnej rigidity. Nešlo len o vyšetrenie stolice. Boli tiež merané nočné erekcie ako súčasť NPTR testu z hľadiska tumescencie (zväčšenie penisu/opuch) a rigidity (tvrdosti). Okrem toho sa na určenie erektilnej dysfunkcie použil bežný, medzinárodne overený dotazník (IIEF). A samozrejme boli vypočutí aj muži, ktorých sa to týka. Rozsah, v akom má mikrobiologická kolonizácia vplyv na erektilnú funkciu, nebol definitívne objasnený. Ale zdá sa, že užívanie probiotík – v závislosti od indikácie – je dôležité pre kolonizáciu čriev, a teda má aj pozitívny vplyv na erektilnú funkciu. Sú potrebné ďalšie mikrobiologické štúdie o korelácii medzi erektilnou dysfunkciou a črevnou kolonizáciou. Môžu pomôcť mužom dosiahnuť požadovanú erekciu rehabilitáciou črevnej flóry.

Vitamín D ako možná nastavovacia skrutka 

Ďalšia nedávna štúdia skúmala vplyv vitamínu D na erektilnú funkciu. Predpokladom tuhšej, pevnejšej erekcie je na jednej strane to, aby sa tam udržala krv, ktorá prúdi do erektilného tkaniva. Na druhej strane, počas fázy vzrušenia musí byť do penisu napumpovaný dostatok krvi. Zdá sa, že vitamín D má na to vplyv. Vedeckej štúdie sa zúčastnilo 150 pacientov s erektilnou dysfunkciou. Skúmalo sa, koľko krvi pretieklo do erektilného tkaniva pri vzrušení. Stanovila sa aj hladina vitamínu D. Štúdia ukázala, že nízke hladiny vitamínu D (tu bola hraničná hodnota 15,05 µg/ml) môžu mať negatívny vplyv na arteriálny prietok krvi do penisu. To znamená, že u pacientov, ktorí sú rezistentní na liečbu, by sa určite mala vyhodnotiť hladina vitamínu D, aby sa našli možné úpravy na zlepšenie arteriálnej perfúzie.

Vedľajšie účinky liekov

Vedľajšie účinky určitých liekov na predpis môžu zhoršiť erektilnú funkciu. Medzi najčastejšie predpisované lieky, ktoré môžu ovplyvniť erekciu, patria:

 • Lieky na krvný tlak: Betablokátory a diuretiká môžu znížiť prietok krvi do penisu alebo zmeniť hormonálne hladiny, čo vedie k slabšej erekcii.
 • Antihistaminiká: Lieky na alergiu ovplyvňujú centrálny nervový systém a v niektorých prípadoch spôsobujú erektilnú dysfunkciu.
 • Antidepresíva: Selektívne inhibítory spätného vychytávania serotonínu (SSRI) a iné typy antidepresív zhoršujú schopnosť mozgu vysielať signály potrebné na erekciu.

Slabá erekcia ako príznak starnutia

Ako muži starnú, môžu si všimnúť postupný pokles svojej sexuálnej funkcie, vrátane slabej erekcie. Hoci je starnutie prirodzený proces, je dôležité pochopiť, ako môže ovplyvniť erektilnú funkciu a dôvody týchto zmien.

 • Hormonálne zmeny – testosterón, najdôležitejší mužský pohlavný hormón, hrá kľúčovú úlohu pri libide a erektilnej funkcii. Ako muž starne hladina testosterónu postupne klesá, čo môže viesť k nižšej sexuálnej túžbe a slabšej erekcii. Starší muži majú navyše často vyššie hladiny globulínu viažuceho pohlavné hormóny (SHBG), proteínu, ktorý sa viaže na testosterón, čím sa stáva neaktívnym. To ďalej znižuje množstvo voľného testosterónu dostupného pre sexuálne funkcie.
 • Cievne zmeny: Vekom môžu krvné cievy stratiť svoju elasticitu a zúžiť sa, čo má za následok menší prietok krvi v celom tele. Toto zníženie prietoku krvi môže ovplyvniť tepny penisu, čo sťažuje naplnenie penisu krvou a dosiahnutie pevnej erekcie.
 • Neurologické zmeny: Nervový systém s vekom tiež podlieha zmenám, ktoré môžu ovplyvniť nervové signály zodpovedné za sexuálne vzrušenie a erekciu. Pokles funkcie nervov súvisiaci s vekom, spolu s chorobami, ako je Parkinsonova a Alzheimerova choroba, môže prispieť k erektilnej dysfunkcii u starších mužov.

Faktory životného štýlu, ktoré ovplyvňujú telo, ale ktorým sa dá ľahko vyhnúť

Rozhodnutia a návyky v každodennom živote môžu výrazne ovplyvniť erektilnú funkciu. Chronická konzumácia nasledujúcich látok môže poškodiť telo do takej miery, že erekcia je slabá alebo nemožná.

 • fajčenie  – poškodzuje krvné cievy, zhoršuje prietok krvi a prispieva k erektilnej dysfunkcii
 • konzumácia alkoholu – zatiaľ čo pohár vína môže zlepšiť náladu, chronické užívanie alkoholu môže viesť k dlhodobému poškodeniu nervového systému, metabolického systému a hormonálnej nerovnováhe, ktorá vážne zhoršuje erektilnú funkciu.
 • drogy – chronické užívanie nelegálnych drog, ako je marihuana a kokaín, môže tiež viesť k zhoršeniu erekcie prostredníctvom poškodenia nervového systému a iných mechanizmov.

Psychologické dôvody slabej erekcie

Pokiaľ ide o jemné nuansy ľudskej sexuality, je ľahké zabudnúť, že emocionálny stav, teda psychika, zohráva kľúčovú úlohu v schopnosti viesť a užívať si intímne stretnutia. Mozog, náš najmocnejší a najzáhadnejší orgán, je dirigentom delikátneho koncertu túžby, vzrušenia a potešenia. Ale keď je duševný život zakalený emocionálnym alebo psychickým nepokojom, môže to ovplyvniť celý sexuálny zážitok a prejaviť sa slabou erekciou.

Nasledujúce psychologické príčiny sú obzvlášť bežné u mužov, ktorí majú slabú erekciu alebo nedokážu udržať erekciu:

 • Stres a úzkosť: Duševný a emocionálny stav muža hrá dôležitú úlohu v jeho schopnosti dosiahnuť a udržať erekciu. Vysoká úroveň stresu a úzkosti vedie k uvoľňovaniu stresových hormónov, ako je kortizol a adrenalín, ktoré sťahujú cievy a zhoršujú proces erekcie. Najmä úzkosť z výkonu môže spustiť začarovaný kruh, kde strach zo zlyhania vedie k slabej erekcii, čo následne spôsobuje ešte väčšiu úzkosť.
 • Konzumácia porna: Hoci sledovanie obsahu pre dospelých môže byť pre niektorých neškodnou formou zábavy, nadmerná konzumácia môže viesť k fenoménu nazývanému erektilná dysfunkcia vyvolaná pornografiou (PIED). Je to vtedy, keď sa osoba stane znecitlivenou neustálym vystavením explicitnému materiálu, čo sťažuje dosiahnutie erekcie počas skutočných sexuálnych stretnutí.
 • Depresia: Depresia môže ovplyvniť libido a sexuálnu výkonnosť človeka, pretože neurotransmitery zapojené do regulácie nálady tiež zohrávajú úlohu pri sexuálnom vzrušení. Niektoré antidepresíva môžu navyše zhoršiť erektilnú dysfunkciu, takže znamenajú dvojsečný meč pre mužov, ktorí bojujú s depresiou aj erektilnou dysfunkciou.
 • Problémy vo vzťahoch: Zdravý vzťah je založený na dôvere, komunikácii a citovom pute nazývanom LÁSKA. Keď sú vo vzťahu nevyriešené problémy alebo konflikty, môže to vytvárať emocionálne bariéry, ktoré sťažujú pocit vzrušenia alebo udržanie erekcie. Zlá komunikácia, hnev a nevera sú len niekoľkými príkladmi problémov vo vzťahoch, ktoré môžu prispieť k erektilnej dysfunkcii.

Diagnostika slabej erekcie

Pokiaľ ide o diagnostiku erekčnej slabosti lekári sa spoliehajú na kombináciu anamnézy, fyzikálneho vyšetrenia a rôznych testov na určenie základných príčin. K akému lekárovi pôjdete, ak máte problémy s erekciou, závisí od príčiny. Obvodný lekár alebo urológ je však zvyčajne prvým kontaktným miestom. Tu sú niektoré dôležité techniky používané pri diagnostike:

 • Anamnéza: Podrobná anamnéza a dotazník pomôžu určiť rozsah problému a možné rizikové faktory.
 • Fyzické vyšetrenie: Dôkladné fyzické vyšetrenie bude hľadať abnormality v oblasti genitálií a skúmať krvný tlak, srdcovú frekvenciu a krvný obeh
 • Krvné testy: Krvné testy možno použiť na zistenie základných zdravotných stavov, ako je cukrovka, vysoký cholesterol alebo nízky testosterón.
 • Testy moču: Testy moču sa používajú na zistenie problémov s obličkami alebo močovým mechúrom, ako aj prítomnosti cukrovky.
 • Psychologické vyšetrenie: Na určenie možných psychologických príčin slabej erekcie sa môže obrátiť na psychológa.
 • Nočný test tumenescencie penisu (NPT): Test NPT monitoruje erekciu počas spánku, aby sa zistilo, či je príčina fyzická alebo psychologická.
 • Penilný Dopplerov ultrazvuk: Tento test využíva zvukové vlny na vyšetrenie prietoku krvi v penise na zistenie abnormalít alebo poškodenia krvných ciev.

 

 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex® XXL krém

  24,90 

Čo sa dá robiť so slabou erekciou?

Prevzatie kontroly nad vlastným sexuálnym zdravím je povzbudzujúca cesta, ktorá si vyžaduje znalosti aj proaktívny prístup. Našťastie existujú rôzne možnosti liečby nízkej potencie, od zmien životného štýlu až po lieky. V tejto časti sa dozviete, aké kroky môžete podniknúť na zvýšenie svojej potencie.

Zmena životného štýlu

 • Zdravá strava: Vyvážená strava pozostávajúca predovšetkým z plnohodnotných potravín pomáha zlepšovať kardiovaskulárne zdravie a podporuje erektilnú funkciu. Potraviny bohaté na antioxidanty, ako sú bobule a listová zelenina, chránia krvné cievy, zatiaľ čo potraviny s vysokým obsahom omega-3 mastných kyselín, ako sú mastné ryby a vlašské orechy, môžu znížiť zápal a podporiť krvný obeh.
 • Šport: Pravidelná fyzická aktivita má množstvo výhod pre celkové zdravie, vrátane zlepšenia sexuálnej funkcie. Pohyb zvyšuje prietok krvi, pomáha znižovať stres a zlepšuje náladu, čo prispieva k posilneniu erekcie. Aeróbne cvičenie ako chôdza, jogging, plávanie a bicyklovanie sú obzvlášť prospešné, pretože posilňujú kardiovaskulárny systém. Cvičenia panvového dna, známe tiež ako Kegelove cviky, môžu navyše pomôcť posilniť svaly, ktoré následne podporujú erekciu.
 • Vyhnite sa užívaniu návykových látok: Prestaňte fajčiť a obmedzte konzumáciu alkoholu. Ako už bolo spomenuté, fajčenie aj nadmerná konzumácia alkoholu ovplyvňujú mužskú potenciu. Odvyknutie od fajčenia a zníženie konzumácie alkoholu môže mať pozitívny vplyv na sexuálne funkcie aj po dlhodobej konzumácii, keďže sa dá aspoň predísť ďalším škodám.

Symptomatická, medikamentózna liečba

Inhibítory PDE 5 sú lieky, ktoré pomáhajú pri erektilnej dysfunkcii zlepšením prietoku krvi do penisu. Účinkujú tak, že zastavujú špecifický enzým (PDE5) v rozklade chemickej látky nazývanej cGMP, ktorá pomáha uvoľniť krvné cievy v penise, aby sa mohli naplniť krvou a spôsobiť erekciu.

Tieto lieky pomáhajú zlepšiť erekciu len vtedy, keď ste už sexuálne vzrušený. Nezvyšujú túžbu, ani neriešia základný problém, ktorý spôsobuje slabú erekciu. Sú len symptomatickou možnosťou liečby a mali by sa vždy považovať len za doplnok k liečebnému alebo preventívnemu prístupu, akým je zmena životného štýlu.

Poradenstvo pri psychogénnych príčinách

Pre tých, ktorých ťažkosti s erekciou sú spôsobené niektorým z už opísaných psychologických faktorov, môže byť poradenstvo účinnou možnosťou liečby. Prostredníctvom terapie môžu pacienti riešiť problémy, ako sú úzkosť, depresia a problémy vo vzťahoch, ktoré môžu prispievať k erektilnej dysfunkcii.

Profesionál v oblasti duševného zdravia môže pomôcť rozvíjať stratégie zvládania, zlepšiť komunikačné zručnosti a podporiť zdravšie postoje k sexualite. Zatiaľ čo depresia a problémy vo vzťahoch sú zvyčajne komplexné problémy, iné psychologické príčiny ťažkostí s erekciou, ako je konzum porna alebo úzkosť, sa často dajú účinne liečiť.

Medicínske pomôcky a chirurgické zákroky sa používajú zriedka

V niektorých prípadoch sa na liečbu slabej potencie používajú zdravotnícke pomôcky alebo chirurgické zákroky. Tento typ terapie je zvyčajne posledným terapeutickým prístupom, ak už boli neúspešne použité všetky ostatné, menej invazívne možnosti terapie.

Vákuové zariadenia, tiež známe ako pumpy na penis, môžu pomôcť nasať krv do penisu vytvorením vákua, ktoré vyvolá erekciu. Ďalšou možnosťou sú penilné implantáty, pri ktorých sa polotuhé tyčinky, ktoré možno chirurgicky naplniť tekutinou, vložia do erektilného tkaniva penisu, aby mal muž v prípade potreby penetrácie schopnú erekciu.

Voľnopredajné prípravky podporujúce erekciu

Tribulus terrestris – známy aj ako Gokharu je chránená liečivá bylina, ktorá sa používa v systémoch tradičnej čínskej a ajurvédskej medicíny už od staroveku. História tiež hovorí, že starí grécki botanici používali túto rastlinu na riešenie mnohých sexuálnych dysfunkcií a táto liečba sa praktizuje dodnes. Patrí do čeľade Zygophyllaceae a rastie v suchom a horúcom podnebí Stredomoria, najmä v Grécku a v subtropických oblastiach sveta.

Vďaka pozoruhodnej terapeutickej účinnosti ho dokonca aj moderní bylinkári používajú ako jedinú alebo primárnu zložku v bylinných liekoch na liečbu ekzému, bolesti prsníkov, brušných ťažkostí, cukrovky, sexuálnej dysfunkcie, neplodnosti a mnohých ďalších ochorení.

Saw Palmetto  – benefity Saw Palmetta možno vysledovať až do začiatku 19. storočia, keď pôvodní obyvatelia floridského polostrova používali plody tejto rastliny ako liek na atrofiu semenníkov, impotenciu, zápal prostaty, nedostatok sexuálnej túžby u mužov a ako všestranný liek na stimuláciu telesných funkcií.

Ďalšie historické použitia zahŕňajú liečbu ženskej neplodnosti, nedostatočne vyvinutých prsníkov, nadmernej tvorby mlieka, bolestivej menštruácie a použitia ako protizápalového činidla, ako stimulant chuti do jedla a ako tonikum a expektorans najmä pre bronchiálny trakt.  V novodobej histórii bola rastlina predávaná „sexuálny posilňovač“ pre mužov a ženy a bol prezývaná „sexuálna pilulka 90. rokov“.

Účinky týchto pozoruhodných bylín môžete otestovať aj vy, a to prostredníctvom prípravku Stoporex® Klasik, ktorý môžete  zakúpiť v e-shope Stoporex.sk.

Ženšen – najmä Panax ginseng (tiež známy ako kórejský červený ženšen), sa po stáročia používa v tradičnej medicíne na zvýšenie energie, zníženie stresu a zlepšenie sexuálnej funkcie. Predpokladá sa, že ženšen moduluje produkciu oxidu dusnatého a zlepšuje krvný obeh. Oba sú základnými faktormi na dosiahnutie a udržanie erekcie.

Niektoré klinické štúdie zistili, že ženšen môže zvýšiť erekciu, najmä u ľudí s miernou až stredne ťažkou erektilnou dysfunkciou, ktorí nie sú schopní udržať erekciu. Na určenie optimálneho dávkovania a trvania liečby je však potrebný ďalší výskum. Pred užitím ženšenu je dôležité porozprávať sa so zdravotníckym pracovníkom, pretože môže spôsobiť vedľajšie účinky a interakcie s určitými liekmi.

Yohimbine – je alkaloid extrahovaný z kôry stromu Yohimbe, pôvodom z Afriky. Tradične sa používa ako afrodiziakum a ako liečba pre mužov so slabou erekciou. Zistilo sa, že yohimbín zvyšuje prietok krvi do penisu a stimuluje uvoľňovanie oxidu dusnatého, ktorý pomáha uvoľniť hladké svaly v krvných cievach. Okrem toho však môže yohimbín spôsobiť aj vedľajšie účinky, ako je úzkosť, zvýšená srdcová frekvencia a zvýšený krvný tlak, preto je dôležité, aby ste sa pred užitím tohto lieku poradili s lekárom.

Čo môžu urobiť Kegelove cviky pre slabú erekciu?

Štúdia skúmala, či tréning svalov panvového dna môže pomôcť mužom s erektilnou dysfunkciou. Zúčastnilo sa jej 55 mužov s týmto problémom. Študijná populácia bola rozdelená do dvoch skupín. Jedna robila špecifické cvičenia svalov panvového dna a zmenila svoj životný štýl, zatiaľ čo druhá skupina zmenila len životný štýl.

Po 3 mesiacoch mali muži, ktorí cvičili, lepšie výsledky ako muži, ktorí ich nerobili. Potom začala cvičiť aj druhá skupina a tiež nastali zlepšenia. Nakoniec 40 % mužov získalo späť normálnu potenciu, 34,5 % malo lepšiu erekciu a 25,5 % nezaznamenalo žiadne zlepšenie. Štúdia dospela k záveru, že tréning svalov panvového dna môže podporiť a posilniť erekciu u mužov s ED.

Joga: Ak nepomôže, aspoň neublíži

Bola vykonaná štúdia s cieľom zistiť, či joga môže zlepšiť sexuálne fungovanie u mužov. Nezamerala sa však len na mužov, ktorí nedokážu dosiahnuť erekciu. Šesťdesiatpäť mužov (vo veku 24 až 60 rokov) sa zúčastnilo jogového tábora a vyplnilo dotazník s názvom Mužský sexuálny kvocient (MSQ) pred a po 12 týždňoch cvičenia jogy.

Muži mali po skončení tábora lepšie výsledky vo všetkých oblastiach sexuálnych funkcií, ako napríklad vo vzťahu k túžbe, uspokojeniu, výkonnosti, sebavedomiu a pod. Výsledky naznačujú, že joga by mohla byť dobrým spôsobom na zlepšenie celkovej sexuálnej funkcie u mužov.

 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex® XXL krém

  24,90 

Na záver

Kombinácia zmien životného štýlu, liekov, psychologického poradenstva a v prípade potreby ďalších terapeutických prístupov môže pomôcť zlepšiť sexuálne funkcie a celkovú kvalitu života. Veľa závisí od príčin problémov s erekciou!

Komplexná diagnostika je preto rozhodujúca pre identifikáciu základných faktorov a výber najvhodnejších možností liečby.

Aby ste to dosiahli, je dôležité otvorene hovoriť s lekárom o problémoch s erekciou a venovať pozornosť príznakom, ktoré by mohli naznačovať základné zdravotné problémy. Spolupráca a komunikácia sú kľúčom k úspešnej liečbe a plnohodnotnejšiemu sexuálnemu životu.

Zdroje informácií:

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *