Ashwagandha

Ashwagandha: aké účinky má u mužov, ako dlho ju užívať a tabletky, prášok a čaj s ňou

Ašvaganda, Ashwagandha alebo indický ženšen. To všetko sú názvy pre bylinku využívanú v Ázii v ľudovej medicíne, ktorá má zároveň stimulačné účinky pre mužov aj ženy. Je totiž skvelým afrodiziakom aj prírodnou podporou sexuálneho zdravia.

Látky, ktoré rastlina obsahuje, boli predmetom rozsiahleho skúmania. Zistilo sa, že majú antioxidačné, antistresové, stimulačné, protinádorové, vitalizujúce a imunostimulačné vlastnosti. To predurčilo bylinku k univerzálnemu použitiu v oblasti podpory zdravia, či už hovoríme o fyzickej kondícii, sexuálnom živote alebo o psychogénnej podpore.

Zásadnou informáciou pre nás je, že bylinka má pozitívny vplyv práve na sexuálne zdravie a výkonnosť. Aké sú jej účinky u mužov a čo vie ponúknuť pre ženy?

Ako rastlina vyzerá a aký má pôvod

Withania opojná, čo je oficiálny názov tejto rastliny, je z biologického hľadiska poloker. Dorastá do výšky 1 až 1,5 metra od zeme, má malé žltozelené kvety a listy a guľatý plod v podobe bobule. Tá je oranžová až oranžovo-červená, má priemer zhruba 1 cm a je obalený zelenými lupeňmi. Rastlina svojou stavbou pripomína riedky krík.

Pokiaľ ide o jej pôvod, nachádza sa v tropických a subtropických oblastiach, pôvodom je z Indie. Okrem toho rastie aj v oblasti severnej Afriky a na Blízkom východe. Zaujímavosťou je, že v ľudovom liečiteľstve sa používa už vyše 3 000 rokov.

Liečivé účinky rastliny závisia od jej koreňa, ktorý obsahuje najviac látok s prospešným vplyvom. V starovekej Mezopotámii sa používal ako afrodiziakum.

Dnes sa výťažok z neho využíva vo viacerých formách, či už ide o prášok, čajovú zmes alebo aj o hotové doplnky výživy. V prípade priamej konzumácie je koreň príliš horký, svojou vôňou môže niekomu pripomínať vôňu typickú pre kone. Platí to však iba pre čerstvý koreň, ak ide o sušenú formu, napríklad v podobe prášku, je aróma menej výrazná.

Withania_somnifera

Obsahové látky, ktoré v Ašvagande možno nájsť

Bylinka, najmä jej koreň, obsahuje množstvo prospešných látok prírodného pôvodu. Vďaka nim je potom rastlina využívaná práve v spomínaných oblastiach ľudovej medicíny, mnohokrát aj v kombinácii s inými bylinami. Dôležité je, že tieto látky majú nielen vysokú koncentráciu, ale aj to, že ide o unikátny mix.

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex Lube

  Stoporex® Lube

  6,90 
 • Stoporex® Women

  16,90  Zľava!
 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex® Klasik + Prolong

  53,90  Zľava!
 • Stoporex® XXL krém

  24,90 
 • Stoporex® Stimul gél na ekreciu

  14,90  Zľava!
 • Stoporex® Delay sprej

  14,90  Zľava!

Čo všetko možno v bylinke nájsť? Najmä tieto látky:

Withanolidy: Špecifickou kategóriou zložiek, ktoré obsahuje iba táto rastlina, sú withanolidy. Ide o bioaktívne látky, ktoré sa zaraďujú medzi laktóny. Patria sem withanolidy označené písmenami A až Y, rovnako tak aj witaferíny a witanosídy. Látky pôsobia ako stimulanty imunity, podporujú nervový systém a majú tiež protinádorový efekt.

Hlavné nutrienty: Ašvaganda samozrejme obsahuje aj niektoré základné živiny, ktoré sa nachádzajú vo všetkých surovinách a potravinách. Tie sú opäť sústredené najmä v koreni bylinky, pričom dominantné sú sacharidy. Koreň je bohatý aj na vlákninu, spolu so sacharidmi tvorí vyše 80 % objemu živín. Tukov a bielkovín je minimum.

Alkaloidy: Množstvo pozitívnych vplyvov majú aj alkaloidy, ktoré sú v rastline obsiahnuté v optimálnej koncentrácii. Ide napríklad o anaferin, anahygrin alebo izopeletierin, dokopy sa v bylinke nachádza až 12 takýchto zložiek. V ľudskom tele dokážu ovplyvniť viacero chemických reakcií a majú aj analgetické, protizápalové a antimikrobiálne účinky.

Antioxidanty: Spomalenie bunkového starnutia, podpora imunity, zvýšenie vitality a pocitu energie a stimulácia nervového systému. Za všetkými týmito účinkami sú antioxidanty, ktoré sú v bylinke obsiahnuté vo veľkom množstve. Ide napríklad o flavonoidy, katechín alebo niektoré vitamíny, ktoré chránia telo pred oxidačným stresom.

Ďalšie látky: V zložení Ašvagandy, najmä v jej koreni, sa nachádzajú aj saponíny podporujúce duševnú rovnováhu a pôsobiace proti stresu či výkyvom krvného tlaku. V zložení sú tiež taníny, triesloviny, aminokyseliny, glykozidy a samozrejme aj vitamíny a minerály. Z nich sú v najväčšom objeme železo, vápnik a vitamín C.

Oblasti, kde má Ašvaganda svoje účinky

Z toho, aké zloženie rastlina má, je možné do veľkej miery odvodiť aj to, v akých oblastiach bude mať prospešné účinky. Mužov pochopiteľne najviac zaujíma pôsobenie bylinky v oblasti podpory potencie, no tam sa jej benefity ani zďaleka nekončia.

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex Lube

  Stoporex® Lube

  6,90 
 • Stoporex® Women

  16,90  Zľava!
 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex® Klasik + Prolong

  53,90  Zľava!
 • Stoporex® XXL krém

  24,90 
 • Stoporex® Stimul gél na ekreciu

  14,90  Zľava!
 • Stoporex® Delay sprej

  14,90  Zľava!

Naopak, jej účinky sú širokospektrálne a zahŕňajú:

Mužské afrodiziakum a stimulant potencie

Z pohľadu mužov je rastlina veľmi účinné afrodiziakum a to najmú stimuláciou produkcie a prirodzenej hladiny testosterónu. Tento pohlavný hormón je dôležitý pre libido, čiže sexuálny apetít, má však dôležitý vplyv aj na tvorbu a dozrievanie spermií. Pravidelné a dlhodobé užívanie bylinky tak podporuje mužskú potenciu a plodnosť.

Zlepšenie hormonálnej rovnováhy

Vplyv na hormonálnu hladinu je nielen u mužov, ale aj u žien. V ich prípade im môže Ašvaganda pomôcť s prejavmi menopauzy, napríklad ak ide o návaly horúčavy, poruchy spánku či úzkosti. Okrem toho podporuje aj pokojnejší priebeh menštruačného cyklu a pôsobí na zdravie vlasov, pokožky alebo nechtov. Môže tiež zvyšovať libido.

Duševná rovnováha a psychická podpora

Rastlina je známa svojim pôsobením na nervový systém, normalizáciou hladiny stresového hormónu kortizol a stimulačnými účinkami na duševnú vitalitu. Výsledkom je pôsobenie proti úzkosti, stresu, depresívnym stavom a pozitívny efekt na centrálnu nervovú sústavu. Pomáha na zlepšenie pamäti, podporuje zdravý spánok a celkovo zlepšuje náladu.

Trávenie, metabolizmus a spaľovanie tukov

Ašvaganda patrí k veľmi účinným prírodným spaľovačom tukov. Tento jej účinok je dosiahnutý kombináciou zníženia hladiny kortizolu a zrýchlenia metabolizmu stimuláciou činnosti štítnej žľazy. Rovnako tak podporuje správnu činnosť tráviacej sústavy a pomáha k vyššiemu fyzickému výkonu, čo tiež prispieva k lepšiemu metabolizmu.

Stimulácia imunity a regenerácie

Bylinka obsahuje veľké množstvo vitamínu C, antioxidantov a minerálov, ktoré podporujú obranyschopnosť organizmu. Pozitívne pôsobí na zvýšenie počtu bielych krviniek a má všeobecne protizápalové, protivírusové a antimikrobiálne vlastnosti. Zlepšuje tiež vylučovanie toxínov z tela a zrýchľuje obnovu tkanív, vrátane pokožky.

Fungovanie srdca, ciev a krvného obehu

Účinné látky obsiahnuté v Ashwagandhe majú pozitívny vplyv aj na srdcovo-cievnu sústavu. Pomáhajú normalizovať cholesterol, znižujú hladinu cukru v krvi a celkovo stimulujú krvný obeh. Rovnako tak prispievajú k zvýšeniu početnosti červených krviniek, takže zlepšujú krvný obeh. Rastlina tiež pomáha na zlepšenie pevnosti stien ciev.

Zásady správneho užívania pre maximálny efekt

Aby vám mohla Ašvaganda pomôcť v spomínaných oblastiach, musíte sa riadiť jej správnym užívaním. Najbezpečnejšou formou sú hotové doplnky výživy, kde nájdete presné dávkovanie priamo na obale. Takéto užívanie je otestované a overené výrobcom.

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex Lube

  Stoporex® Lube

  6,90 
 • Stoporex® Women

  16,90  Zľava!
 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex® Klasik + Prolong

  53,90  Zľava!
 • Stoporex® XXL krém

  24,90 
 • Stoporex® Stimul gél na ekreciu

  14,90  Zľava!
 • Stoporex® Delay sprej

  14,90  Zľava!

Ak sa rozhodnete pre viac prirodzenú formu, napríklad v podobe prášku, odporúčanou dennou dávkou je 600 až 1.000 mg. Prášok býva podrvený z koreňa rastliny, ktorý sa využíva aj v ľudovom liečiteľstve a obsahuje najväčší objem prospešných zložiek. Prášok môžete užívať aj s inými bylinkami, napríklad Tribulusom alebo so Ženšenom.

Čo sa týka dávkovania, tu sú základné odporúčania:

 • bez ohľadu na formu užívajte rastlinu v menšej dávke a viac krát denne
 • pokiaľ ide o čaj, odporúčajú sa 1 až 3 čaje počas celého dňa
 • na prípravu čaju stačí jedna lyžička prášku alebo sušiny
 • prášok viete pridať aj do studených nápojov alebo do jedla
 • v prípade hotových tinktúr užívajte najviac 60 kvapiek za deň
 • ak sa vám bude prášok zdať príliš horký, doplňte ho medom

V prípade domácej prípravy odvaru alebo čaju je dôležité dostatočne dlhé lúhovanie. Prášok alebo koreň zalejte vriacou vodou a nechajte pôsobiť aspoň 20 minút.

Pozor si treba dať aj na správne skladovanie. Prášok alebo podrvený koreň treba uchovávať mimo vlhkosť aj mimo priameho slnka, ideálne je suché a tmavé miesto. Ak si kúpite väčšie balenie, je správne uchovanie dôležité kvôli tomu, aby ste mohli Ashwagandhu dávkovať čo najdlhšie. Takto viete rastlinu používať pokojne aj viac ako mesiac.

Prášok, čaj z koreňa alebo hotové doplnky výživy

Ashwagandha je bylinka, ktorá má využitie hneď v niekoľkých formách. Niektoré sú výhodné z hľadiska jednoduchého užívania, ďalšie majú benefit v tom, že ide o hotový produkt, ktorý má presné zloženie. V surovom stave, čiže ako koreň, sa rastlina používala v minulosti v ľudovom liečiteľstve, dnes sú preferované skôr spracované formy.

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex Lube

  Stoporex® Lube

  6,90 
 • Stoporex® Women

  16,90  Zľava!
 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex® Klasik + Prolong

  53,90  Zľava!
 • Stoporex® XXL krém

  24,90 
 • Stoporex® Stimul gél na ekreciu

  14,90  Zľava!
 • Stoporex® Delay sprej

  14,90  Zľava!

Tu sú najčastejšie podoby, ktoré máte k dispozícii:

Prášok: Veľmi častou formou rastliny je sypký prášok z koreňa rastliny. Jeho výhodou je, že ide o čisto BIO produkt bez akýchkoľvek dodatočných prímesí a tiež fakt, že má veľmi rozmanité použitie. Prášok viete pridať do hotového jedla, do studených aj teplých nápojov, prípadne si z neho doma spraviť vlastný čaj, odvar alebo tinktúru.

Čaj: Vo forme sušeného podrveného koreňa môžete bylinku využívať aj ako čaj. Zmes stačí len zaliať horúcou vodou, nechať uvoľniť jednotlivé látky a potom vypiť. Kúpiť sa dá čaj obsahujúci iba Ashwagandhu, prípadne môže ísť o zmes viacerých bylín, napríklad spolu so Ženšenom. Plusom takejto formy je možnosť širšieho pôsobenia.

Tekuté formy: Tak, ako aj v prípade iných bylín, aj v tomto prípade je najčastejšou tekutou formou tinktúra. Tá obsahuje alkohol v koncentrácii spravidla 40 %. Tinktúru si viete spraviť aj doma s využitím koreňa, kedy stačí sušený koreň v celosti naložiť do alkoholu a nechať ho lúhovať aspoň 2 mesiace. Dávkovanie tinktúry je potom po kvapkách.

Doplnky výživy: Z pohľadu používateľa je najpohodlnejšou formou hotový produkt vo forme tabletky alebo kapsuly. Ide o doplnky výživy s perorálnym užívaním, ktoré môžu obsahovať buď iba čisto extrakt z Ašvagandy, alebo môžu mať širšie zloženie. Ich výhodou je, že bývajú zamerané na konkrétne oblasti, napríklad potenciu alebo trávenie.

Má nejaké nežiaduce účinky alebo kontraindikácie?

Ashwagandha je vcelku dobre tolerovanou bylinkou, jej použitie je obvykle bez problémov a nevyskytujú sa ani zažívacie ťažkosti. Je tu však niekoľko kontraindikácií a interakcií, najmä pokiaľ ide o existujúce choroby, zdravotné problémy a užívanie liečiv.

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex Lube

  Stoporex® Lube

  6,90 
 • Stoporex® Women

  16,90  Zľava!
 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex® Klasik + Prolong

  53,90  Zľava!
 • Stoporex® XXL krém

  24,90 
 • Stoporex® Stimul gél na ekreciu

  14,90  Zľava!
 • Stoporex® Delay sprej

  14,90  Zľava!

Bylinka sa neodporúča ženám počas tehotenstva alebo kojenia. Ak máte nejaké ťažkosti so štítnou žľazou, krvným tlakom alebo trpíte cukrovkou, mali by ste sa jej tiež vyhýbať. To isté platí aj pre ľudí trpiacich autoimunitným ochorením alebo výraznou hormonálnou nerovnováhou. Pozor aj na možnú alergickú reakciu na niektoré jej látky.

Rastlina alebo prípravky s jej obsahom môžu byť v interakcii aj s niektorými liekmi. Ide najmä o antidepresíva a lieky na úzkostné poruchy, hypnotiká a lieky obsahujúce nejaké hormóny. Pozor aj na kombináciu s doplnkami obsahujúcimi kreatín.

Dôležitou zásadou, aby ste predišli možným vedľajším účinkom, je dodržiavanie maximálnej dávky. Ak budete kombinovať viacero foriem bylinky alebo viacero produktov, ktoré ju obsahujú, sledujte si odporúčanú dennú dávku. Pri jej prekročení sa môžu objaviť zažívacie ťažkosti alebo problémy s koncentráciou, únavou a ospalosťou.

Prečo sa Ashwagandha používa v prípravkoch pre mužov

Látky obsiahnuté v rastline majú svoje využitie aj v špeciálnych prípravkoch určených pre mužov. Ide o produkty zamerané na podporu potencie, ktoré majú širšie zloženie, pričom Ašvaganda je dôležitá najmä svojim účinkom na hladinu testosterónu.

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex Lube

  Stoporex® Lube

  6,90 
 • Stoporex® Women

  16,90  Zľava!
 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex® Klasik + Prolong

  53,90  Zľava!
 • Stoporex® XXL krém

  24,90 
 • Stoporex® Stimul gél na ekreciu

  14,90  Zľava!
 • Stoporex® Delay sprej

  14,90  Zľava!

Tak, ako aj v prípade iných podobných bylín, aj v prípade tejto rastliny je v zložení extrakt alebo výťažok z koreňa. Je to kvôli vysokej koncentrácii látok stimulujúcich tvorbu spomínaného mužského hormónu, ktoré sú doplnené o ďalšie zložky. Výhodou prípravkov je otestovaná a overená kombinácia látok, ktoré majú maximálny efekt.

Tieto prípravky pôsobia v niekoľkých oblastiach:

 • v prvom rade podporujú lepšie prekrvenie pohlavného údu
 • následkom toho dochádza k podpore kvality a tvrdosti erekcie
 • nemenej dôležitá je aj podpora libida, čiže chuti na sex
 • viaceré prípravky podporujú aj potenciu a tvorbu spermií
 • samozrejmosťou je tiež zlepšenie fungovania a zdravia prostaty
 • jedným z mnohých efektov je aj viac sexuálnej vitality a energie

Vzhľadom na účinok rastliny býva jej extrakt tiež súčasťou prípravkov predlžujúcich výdrž počas pohlavného styku. To platí vtedy, ak produkt obsahuje aj látky predlžujúce dobu erekcie a odďaľujúce vyvrcholenie, čiže odďaľujúce ejakuláciu.

V zložení týchto produktov sa okrem ďalších bylín nachádzajú aj aminokyseliny, minerály alebo vitamíny. Takto prírodné zloženie je pre telo prirodzené a prípravky sú zároveň dostupné bez vyšetrenia u lekára alebo bez receptu. Najčastejšie majú podobu perorálnych tabliet alebo kapsúl, ktoré sa môžu užívať dlhodobo a na dennej báze.

Na čo sa muži a ženy najčastejšie pýtajú na internete

Pokiaľ ide o praktické využitie rastliny, na internetových fórach a v diskusiách je možné nájsť niekoľko dotazov súvisiacich s touto témou. Muži aj ženy sa aktívne zaujímajú o históriu rastliny, jej aktuálne formy, spôsoby použitia aj o oblasti účinkov.

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex Lube

  Stoporex® Lube

  6,90 
 • Stoporex® Women

  16,90  Zľava!
 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex® Klasik + Prolong

  53,90  Zľava!
 • Stoporex® XXL krém

  24,90 
 • Stoporex® Stimul gél na ekreciu

  14,90  Zľava!
 • Stoporex® Delay sprej

  14,90  Zľava!

Medzi najčastejšie otázky, ktoré sa objavujú, patria:

Ako pôsobí Ashwagandha na potenciu a libido u mužov?

Rastlina obsahuje látky, ktoré jednak stimulujú produkciu a prirodzenú hladinu testosterónu a zároveň znižujú úroveň kortizolu. Ide teda o dvojitý efekt, ktorý má pozitívny vplyv na hladinu tohto mužského hormónu. Ten je zodpovedný za sexuálny apetít a zároveň za tvorbu a dozrievanie spermií, čo podporuje mužskú potenciu a plodnosť.

Môžu sa spolu s ňou užívať aj nejaké iné rastliny?

Áno, takáto kombinácia je častá a to platí tak v prípade prirodzenej formy koreňa či prášku, ako aj v prípade hotových produktov. Najčastejšie sa s Ašvagandou používajú rastliny s podobným zložením a účinkom, čiže stimulanty nervového systému, testosterónu a krvného obehu. Ide o Tribulus Terrestris, Ženšen alebo o Ginkgo Biloba.

Po akej dlhej dobe budú viditeľné pozitívne účinky?

Vzhľadom na to, že pre dosiahnutie zlepšenia v jednotlivých oblastiach zdravia, je dôležité dosiahnutie vyššej koncentrácie prospešných látok v tele, nevyhnutné je dlhodobejšie používanie. Prax ukazuje, že prvé pozitívne zmeny môžu byť viditeľné po 2 až 4 týždňoch, všetko ale závisí od koncentrácie a kvality pôvodu extraktu rastliny.

Je možné užívať spolu s rastlinou kofeín v podobe kávy?

Vzhľadom na stimulačné účinky na centrálnu nervovú sústavu je táto otázka častá a oprávnená. Rastlina môže mať doplnkový vplyv a môže čiastočne zosilniť účinok kofeínu, takže u ľudí, ktorí majú ťažkosti so srdcom alebo tlakom, by malo byť jej použitie obozretné. Kofeín ale nie je priamou kontraindikáciou k použitiu Ashwagandhy.

Objavujú sa pri konzumácii bylinky tráviace problémy?

V zásade nie, vo väčšine prípadov je rastlina veľmi dobre vstrebávaná a neobsahuje ani žiadne látky, ktoré by mohli narušiť správnu funkciu tráviaceho systému. V prípade prekročenia odporúčanej dennej dávky, najmä ak ide o dlhodobo zvýšené dávkovanie, sa však môže objaviť podráždenie žalúdka a s tým spojené vracanie či hnačky.

Skúsenosti s Ašvgandou a jej účinkami v praxi

Praktické skúsenosti s bylinkou sú veľmi dobré, k čomu určite pomohlo aj viacero foriem jej využitia. V tradičnej medicíne je bylinka využívaná ako stimulant fyzickej sily, imunity aj ako afrodiziakum, tiež ako prostriedok proti únave, nespavosti a stresu.

Čo sa týka ďalších účinkov, tie závisia aj od toho, v akom produkte sa extrakt či výťažok z Ashwagandhy použije. Najčastejšie býva súčasťou zloženia viacerých rastlinných látok, pričom ich zameranie býva aj na tráviacu sústavu, metabolizmus, krvný obeh, cholesterol, hladinu cukru v krvi, regeneráciu organizmu alebo proti stresu.

Špecifickým využitím je aj pomoc s hormonálnou rovnováhou u žien a podpora potencie u mužov, na čom má zásluhu najmä stimulácia tvorby testosterónu.

Práve tento účinok je z hľadiska praxe viditeľný najviac, rastlina je totiž overeným prírodným afrodiziakom. Prvé účinky jej pôsobenia sa dostavia približne po 2 až 4 týždňoch, dôležité je jej pravidelné a dlhodobé dávkovanie. Dobrou správou je, že vzhľadom na zloženie látok, ktoré obsahuje, je užívanie bez problémov či nežiaducich účinkov.

Najobľúbenejšou formou sú hotové doplnky výživy, no množstvo ľudí pije aj čaj alebo si doma pripraví odvar z prášku, ktorý skombinuje aj s inými bylinkami.

Zhodnotenie + tipy, ako bylinku najlepšie využiť

Ašvaganda je rastlina, ktorá je známa niekoľko tisíc rokov, najmä pokiaľ ide o oblasť Ázie. Jej široké využitie, najmä pokiaľ ide o stimulačné účinky na zdravie, výkonnosť, vitalitu a proti stresu, z nej spravili univerzálneho prírodného pomocníka.

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex Lube

  Stoporex® Lube

  6,90 
 • Stoporex® Women

  16,90  Zľava!
 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex® Klasik + Prolong

  53,90  Zľava!
 • Stoporex® XXL krém

  24,90 
 • Stoporex® Stimul gél na ekreciu

  14,90  Zľava!
 • Stoporex® Delay sprej

  14,90  Zľava!

V dnešnej dobe je plusom to, že pre verejnosť je k dispozícii vo viacerých formách. Prášok, ktorý je využiteľný samostatne aj v kombinácii s jedlom či nápojmi, hotové doplnky výživy, čajoviny a tinktúry, to všetko môžete užívať aj na dennej báze. Rastlinu môžete používať ako všeobecnú podporu zdravia, ale aj pre jej účinky na konkrétne oblasti.

Aby set maximalizovali účinok, držte sa týchto zásad:

 • pozerajte na pôvod rastliny, najmä ak ide o prášok alebo čaj
 • pred užívaním sa uistite, že nehrozia kontraindikácie či interakcie
 • snažte sa bylinku používať dlhšiu dobu a predovšetkým na dennej báze
 • neprekračujte maximálnu dennú dávku, efekt účinkov tým nezlepšíte
 • ak sa rozhodnete pre doplnky výživy, pozerajte na celkové zloženie
 • nebojte sa spolu s Ašvagandou používať aj iné podobné bylinky

Pre mužov, ktorí chcú podporiť potenciu, odporúčame špecializované prípravky prírodného pôvodu s takýmto zameraním. Dobrým príkladom je značka Stoporex®.

Na rozdiel od ostatných produktov na trhu, je v tomto prípade Ashwagandha dôležitou a podstatnou súčasťou zloženia. To znamená vyššiu koncentráciu, kvalitný pôvod extraktu a vhodný mix ďalších látok, ktoré majú za cieľ podporiť jej účinok. Navyše, prípravok je vhodný aj pre mužov, ktorí chcú predĺžiť svoju výdrž a sexuálny výkon.

Zdroj:

 1. https://en.wikipedia.org/wiki/Withania_somnifera
 2. https://cs.wikipedia.org/wiki/Withanie_snod%C3%A1rn%C3%A1
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *