Kratka erekcia

Krátka erekcia je riešiteľná! Aké má príčiny, aké faktory na ňu vplývajú a ako ju podporiť?

Jedným z najčastejších problémov mužov v posteli je príliš krátka erekcia, čiže stoporenie pohlavného údu. Tento jav sa môže objaviť prakticky bez ohľadu na vek, je však dôležité, či sa jedná iba o krátkodobý alebo dlhodobejší a pravidelný stav.

Najčastejšie postihuje tento problém, vrátane iných ťažkostí spojených s kvalitou, nástupom, dĺžkou alebo trvaním erekcie, mužov vo veku nad 40 a 50 rokov.

Medzi časté príčiny patria negatívne faktory týkajúce sa životosprávy alebo životného štýlu, prípadne dlhodobo neriešené kardiovaskulárne ochorenia. Na erekciu pôsobia aj niektoré externé vplyvy, napríklad hladina hormónov alebo stres. Kedy je erekcia krátka, aká je jej optimálna dĺžka a ako ju prirodzene podporiť? Čítajte a zistíte!

Čo je erekcia, ako vzniká a ako dlho by mala ideálne trvať

Erekcia je prirodzený fyziologický jav, ktorý hrá kľúčovú úlohu v sexualite muža a je najdôležitejším aspektom mužskej pohlavnej sústavy. Biologicky vzniká pudovo a procesne prebieha na úrovni spolupráce nervového systému a krvného obehu.

 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex® XXL krém

  24,90 

Samotná erekcia je stoporenie pohlavného údu, kedy sa do mužského penisu dostáva väčšie množstvo krvi, to sa nahromadí a zadrží v toporivých telesách a ten následne zväčší svoj objem a vplyvom stoporenia sa stáva tvrdým a vzpriameným. Celý proces sa zvyčajne začína sexuálnou stimuláciou a to buď priamo fyzicky alebo psychicky.

Pri vzniku erekcie dochádza k nasledujúcim procesom:

 • sexuálna stimulácia vyvolá v organizme muža nervovú reakciu
 • tá spôsobí uvoľnenie oxidu dusnatého v cievach v penise
 • hladké svaly v penise sa uvoľnia a zvyšuje sa prísun krvi
 • toporivé telesá sa naplnia krvou a penis stvrdne a vzpriami sa
 • to vedie k dosiahnutiu erekcie, čiže plného stoporenia penisu
 • po konci sexuálneho vzrušenia erekcia ustúpi a penis sa odkrví

Ideálne trvanie erekcie nie je jasným matematickým číslom, pretože každý muž je iný a každý sexuálny akt má rôzne tempo. Všeobecne platí, že ideálna erekcia by mala byť dlhá pre dosiahnutie vzrušujúceho sexuálneho zážitku pre oboch partnerov.

Priemerné čísla a štatistiky hovoria, že u bežného a zdravého muža nastupuje erekcia do 5 minút od začiatku sexuálnej stimulácie. Jej trvanie by potom malo byť v rozmedzí od 20 do 30 minút, no ako sme už povedali vyššie, je to individuálne. Ak máte teda príliš krátku erekciu pod tieto hodnoty a to pravidelne, treba tento stav už riešiť.

Prečo je krátka a aké príčiny a faktory ju ovplyvňujú

Mnohí muži sa stretávajú s otázkou, prečo trvanie erekcie nie je vždy ideálne a aké faktory ovplyvňujú jej priebeh. Dôležité je hľadať odpovede na komplexné aspekty tohto javu, ktoré sa týkajú nielen fyzických procesov, ale aj emocionálnych faktorov.

 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex® XXL krém

  24,90 

Toto sú tie, ktoré zohrávajú svoju úlohu najčastejšie:

Vek: Dôležitým faktorom, ktorý môže ovplyvniť erekciu mužov, je vek. S pribúdajúcimi rokmi sa často znižuje hladina testosterónu, mužského hormónu zodpovedného za sexuálny apetít a funkciu. To môže spôsobiť, že erekcie sa stávajú menej pravidelnými, slabšími alebo kratšími. Avšak vekové vplyvy sa líšia od jednotlivca k jednotlivcovi.

Ochorenia ciev a problémy krvného obehu: Ak sú cievy, ktoré zásobujú penis krvou, poškodené alebo zúžené, obmedzí to prísun krvi do penisu počas sexuálnej stimulácie. To môže spôsobiť, že erekcia bude slabšia, ťažšie dosiahnuteľná a trvanie bude kratšie. Podobne negatívne pôsobí aj horší krvný obeh v dôsledku zlého stravovania.

Nedostatok testosterónu: Testosterón je kľúčovým hormónom zodpovedným za sexuálny apetít aj sexuálnu funkciu. Pokiaľ je jeho hladina nízka, môže to spôsobiť problémy s erekciou, zníženú sexuálnu túžbu a tiež zníženú energiu. K nízkej hladine prispievajú stres, zlý životný štýl, málo pohybu aj vysoká hladina fytoestrogénov v tele.

Zápaly prostaty a ochorenia pohlavného údu: Prostatitída a iné infekcie pohlavných orgánov môžu spôsobiť bolesť a iné nepríjemné príznaky, čo vedie k sexuálnym problémom, vrátane zhoršenia erekcie. Problémom môžu byť aj anatomické odchýlky, napríklad tvaru penisu alebo dĺžky uzdičky, ktoré skracujú dobu erekcie.

Nezdravá životospráva: Nadmerná konzumácia alkoholu, fajčenie, nevyvážená strava a nedostatok fyzickej aktivity môžu poškodiť cievy a nervy, ktoré sú nevyhnutné pre zdravú erekciu. Tieto nezdravé návyky môžu spôsobiť problémy s erekciou, ale nielen s ňou, vplývajú tiež na libido, hladinu testosterónu a teda aj plodnosť.

Stres a nedostatok spánku: Zvýšený stres a rovnako tak aj nedostatočný odpočinok môžu viesť k hormonálnej nerovnováhe, poklesu testosterónu a zhoršeniu cievnej funkcie. Výsledkom sú problémy s dosahovaním a taktiež aj udržiavaním erekcie, čo spôsobí jej skrátenie. Vplyv týchto faktorov je viditeľný aj na úrovni libida.

Stereotyp v spálni: Keď sa sexuálne aktivity stávajú monotonnými a predvídateľnými, môže to viesť k zníženiu sexuálnej túžby a vzrušenia u jedného alebo aj u oboch partnerov. Stereotyp je to najhoršie, čo sa vám môže stať a jeho vplyv na sexuálny život je komplexný, či už hovoríme o príliš krátkej erekcii alebo aj o poklese libida.

Krátka erekcia vs. erektilná dysfunkcia a čo to je

Eekcia je prirodzený fyziologický jav, ktorý umožňuje mužovi uspokojiť svoju túžbu po pohlavnom styku. Je však rozdiel v tom, či máte problém s jej dĺžkou, ktorá môže byť neuspokojivá, alebo či je problém celkovo s erekciou ako takou.

Erektilná dysfunkcia, tiež známa ako impotencia, je zdravotný stav, pri ktorom muž nie je schopný dosiahnuť alebo udržať dostatočne tvrdú erekciu na uskutočnenie uspokojivého sexuálneho styku. Ide o častejší problém, než sa mnohí muži priznávajú, ktorý môže byť spôsobený rôznymi fyzickými ale aj psychologickými faktormi.

Pre diagnostiku erektilnej dysfunkcie sa vykonávajú rôzne fyzické a psychologické testy. Súčasťou diagnostiky sú neurologické vyšetrenia, zisťovanie hormonálnej hladiny testosterónu a anamnéza, čiže prítomnosť symptómov a príznakov.

K zisteniu príčin erektilnej dysfunkcie zas slúžia laboratórne testy a ultrazvukové vyšetrenie. Často sa využíva aj test, ktorý monitoruje erekcie počas spánku a pomáha určiť, či je problém s erekciou fyziologický alebo psychologický. Na rozdiel od krátkej erekcie je tak úplná erektilná dysfunkcia ťažší problém vyžadujúci si lekársky zásah.

Aké sú ďalšie prejavy a príznaky zhoršovania erekcie?

Zhoršujúca sa kvalita má viaceré prejavy a neobmedzuje sa len na krátkodobosť erekcie. Medzi typické súvisiace príznaky patria nedostatočná tvrdosť penisu počas sexuálnej stimulácie, pomalší vznik erekcie aj znížený sexuálny apetít a libido.

To všetko, spolu s krátkou alebo kratšou erekciu, je pre mužov frustrujúce a má celkovo negatívny vplyv v intímnych momentoch Nedostatočná tvrdosť penisu počas stimulácie môže viesť k ťažkostiam pri dosahovaní uspokojivého sexu a môže mať negatívny vplyv aj na sebavedomie. K tomu sa pridajú nervozita aj strach zo zlyhania.

Pre ťažkosti s libidom sú typické aj nasledovné javy:

 • prejavujúca sa nízka túžba po sexe a strata záujmu o intimitu
 • úbytok sexuálneho apetítu a tiež zníženie sexuálnej energie
 • menej časté sexuálne myšlienky, vrátane sexuálnych fantázií
 • odpor voči sexuálnym aktivitám, čo vedie k odmietaniu styku
 • objaviť sa môže taktiež menšia frekvencia sexuálnych iniciatív
 • najhoršou je neschopnosť dosiahnuť po sexe orgazmus

Ak je za nízkym libidom problém s hormónmi, objaviť sa môžu aj ťažkosti s prostatou. Medzi tie najčastejšie patria prostatitída alebo benigná hyperplázia prostaty.

Ak je tomu tak, k príznakom treba pripočítať aj bolesti a nepohodlie v oblasti prostaty alebo častejšie močenie. V každom prípade platí, že identifikáciu príčin zhoršujúcej sa erekcie by ste nemali podceniť a čo najskôr začať problém riešiť. Čím viac sa u vás objaví spomínaných príznakov, tým skôr treba vyhľadať odbornú pomoc alebo lekára.

Podpora dlhšej erekcie cez životosprávu, bylinky aj afrodiziaka

V dnešnej dobe, kedy zdravý a uspokojivý sexuálny život zohráva v živote mužov významnú rolu a to aj pre zvyšujúce sa problémy, treba hľadať riešenia, ako podporiť a udržať dlhšiu erekciu. Najlepšie sú také, ktoré sú dlhodobé a súčasne prirodzené.

 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex® XXL krém

  24,90 

Na podporu dlhšej erekcie odporúčame tieto tipy:

Vyriešenie ochorení a problémov pohlavnej sústavy

Zlepšenie kvality erekcie, dosiahnutie dostatočnej tvrdosti, rýchlejší vznik aj predĺženie erekcie sa najlepšie dosahuje v 100 % zdravotnom stave. Zápaly prostaty alebo na penise príliš krátka uzdička alebo iné infekcie či funkčné poruchy týkajúce sa pohlavného údu, prostaty a semenníkov treba preto čo najskôr a komplexne vyriešiť.

Obmedzenie alkoholu, fajčenia, stresu a viac spánku

Obmedzenie týchto faktorov zlepšuje cievnu funkciu a prúdenie krvi do penisu, čo podporuje zdravú erekciu. Zmiernenie stresu znižuje hormonálne nerovnováhy a napätie, čo má pozitívny vplyv na sexuálnu výkonnosť. Dostatok spánku zas posilňuje celkovú fyzickú a mentálnu pohodu, čo môže prispieť k lepšiemu a dlhšiemu stoporeniu.

Zdravší jedálniček podporujúci krvný obeh

Pestrý jedálniček bohatý na ovocie, zeleninu a celozrnné produkty, vám dá dôležité živiny a antioxidanty, ktoré podporujú zdravý krvný obeh a teda aj kvalitu, tvrdosť a dĺžku erekcie. Naopak, vyhýbajte sa prebytočnej soli a nasýtených tukov, ktoré zhoršujú prúdenie krvi, čo je mimoriadne dôležité práve pre tvrdosť a dobu stoporenia penisu.

Zmena stereotypu a pravidelný sex

Experimentovanie s novými technikami, polohami aj sexuálnymi pomôckami je to najlepšie, čo môžete spraviť pre svoje libido aj erekciu. Prináša to nové vzrušenie a impulzy, ktoré môžu podporiť tvrdosť aj dĺžku stoporenia. Pravidelná sexuálna aktivita zas podporuje lepšiu sexuálnu kondíciu a tiež podnecuje cirkuláciu krvi v oblasti genitálií.

Pravidelný pohyb, športovanie a cvičenie

Tieto aktivity podporujú nielen celkové zdravie, ale tiež zlepšujú krvný obeh a zvyšujú hladinu testosterónu, najmä intenzívne HIIT cvičenia a tréning v posilňovni. Pridajte k nim aj pravidelný pohyb v podobe chôdze a nejakého športu, napríklad behu, plávania, tenisu, korčuľovania alebo šprintov, ktoré tiež pomáhajú na testosterón.

Prírodné afrodiziaka v bylinkách a koreninách

Afrodiziaka sú prírodné látky a potraviny, ktoré majú schopnosť zlepšiť krvný obeh v oblasti genitálií, podporiť libido a hladinu testosterónu. Medzi známe a overené patria morské plody, chilli, bazalka, oregano, čokoláda a červené víno, ale rovnako účinné sú aj bylinky a čaje z nich, napríklad z rastlín Maca, Ženšen, Ashwagandha a Kotvičník.

Cvičenie na lepšiu erekciu aj jej predĺženie

Kegelove cviky posilňujú svaly panvového dna, čo vedie k lepšiemu krvnému obehu do penisu. Stačí len striedavo sťahovať a uvoľňovať svalstvo panvového dna. Overeným cvičením je aj metóda Masters-Johnson, ktorá pomáha na oddialenie ejakulácie a predĺženie erekcie tým, že trénujete stiahnutie žaluďa tesne pred vyvrcholením.

Podporné 100 % prírodné prípravky pre mužov

Okrem spomenutých afrodiziak môžete využiť ich účinky aj v koncentrovanej a komplexnej forme. Na mysli máme špeciálne prípravky vo forme kapsúl a tabliet, ktoré obsahujú bylinné extrakty účinných afrodiziak spolu s ďalšími dôležitými látkami pre erekciu a libido. Kúpite si ich bez receptu od lekára a môžete ich užívať aj na dennej báze.

Najčastejšie praktické otázky z online diskusií

Muži sa často a živo na internete zaujímajú o praktické otázky týkajúce sa erekcie, najmä o témy, ktoré odrážajú záujem a obavy o jej kvalitu, dĺžku a možnosti riešenia aj bez lekárskeho zásahu. Preto sa teraz pozrieme na tie najčastejšie z nich.

Medzi témy, ktoré sa riešia asi najviac, patria tieto:

Aký je rozdiel medzi erektilnou dysfunkciou a krátkou erekciou?

Erektilná dysfunkcia sa prejavuje ako opakujúci sa problém dosiahnuť alebo udržať erekciu všeobecne. Ak máte takéto problémy pravidelne a ovplyvňujú váš sexuálny život, je vhodné vyhľadať včasnú odbornú pomoc od lekára, najmä za účelom diagnostiky. Väčšina mužov však má menej závažný problém a to práve s dĺžkou doby stoporenia.

Aké sú riziká a vedľajšie účinky liekov na erekciu?

Vedľajšie účinky spojené s liekmi na zlepšenie erekcie sú viditeľné prakticky u každého muža. Najčastejšie zahŕňajú bolesti hlavy, začervenanie tváre, zažívacie problémy a závraty. U niektorých mužov so zdravotnými komplikáciami môžu tieto lieky byť kontraindikované, najmä ak majú problémy s krvným tlakom alebo so zdravím srdca.

Ako ovplyvňuje fyzická kondícia dobu stoporenia penisu?

Fyzická kondícia a cvičenie majú pozitívny vplyv na sexuálnu výkonnosť a erekciu. Pravidelná fyzická aktivita podporuje lepší krvný obeh, zlepšuje celkovú zdravotnú kondíciu a intenzívnejší alebo fyzicky náročnejší tréning stimuluje hladinu testosterónu. To všetko prispieva k lepšej erekcii, vyššiemu libidu a lepšiemu výkonu v posteli.

Aké sú dlhodobé dôsledky nevyhľadania pomoci?

Ignorovanie problémy s kvalitou či dĺžkou erekcie má zásadný negatívny vplyv na sexuálny život a tiež vzťah. Okrem toho, že to môže zhoršiť sebavedomie a spokojnosť s partnerom, má dlhodobé neriešenie problému za následok aj iné zdravotné komplikácie, ktoré sa budú zhoršovať. Týkajú sa predovšetkým libida, potencie a plodnosti.

Existujú potraviny a byliny, ktoré predĺžia dobu erekcie?

Áno, niektoré potraviny, koreniny a rastliny majú funkciu prirodzeného zlepšenia erekcie. Patria medzi ne morské plody, avokádo, orechy, červená repa, špenát, zázvor, červený melón, granátové jablko, chilli, bazalka a z rastlín najmä Maca, Ženšen a Ashwagandha. Je to vďaka látkam, ktoré  podporujú krvný obeh aj zvyšujú testosterón.

Dlhodobá, prírodná a komplexná podpora? Cez bylinky

Pre tých, ktorí preferujú prírodné a dlhodobé riešenia, je cestou prírodná a komplexná podpora erekcie, potencie aj libida prostredníctvom bylín. Medzi tie, ktoré sa osvedčili zrejme najviac, patrí Ashwagandha, známa menom aj ako indický ženšen.

 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex® XXL krém

  24,90 

Táto bylina známa pre svoje adaptogénne vlastnosti, čo znamená, že pomáha telu prispôsobiť sa stresu a zlepšuje celkovú výdrž a energiu, najmä v prípade pôsobenia nervozity a stresu. Tiež sa spája s podporou sexuálneho zdravia a erekcie, nakoľko je bohatá na antioxidanty a stimuluje krvný obeh, čo pozitívne ovplyvňuje dĺžku stoporenia.

Druhou osvedčenou bylinou je Maca, koreňová rastlina pôvodom z peruánskych Ánd. Tá je známa pôsobením na podporu libida a samozrejme na predĺženie erekcie.

Tá obsahuje viaceré živiny, vitamíny a minerály, ako napríklad vitamíny B, C a E, ale aj Zinok, Železo a Vápnik, ktoré sú dôležité pre erekciu. Maca tiež podporuje hormonálnu rovnováhu a prispieva k lepšej výdrži a vitalite. V minulosti sa tieto byliny užívali vo forme čajov, dnes sú k dispozícii hotové prípravky v podobe kapsúl či tabliet.

Tieto prípravky majú viacero zásadných výhod, ako napríklad presné dávkovanie, optimálne zloženie aktívnych zložiek a dlhodobé užívanie. Ich zloženie je overené, testované a ideálne nakombinované, takže sa látky do orgazmu vstrebú bez problémov.

Ako fungujú prípravky pre mužov a ako ich vybrať

Na zlepšenie a predĺženie erekcie prirodzeným spôsobom viete využiť spomínané bylinky práve vo forme hotových podporných prípravkov. Na trhu sú aj tie, ktoré sa špecializujú na zlepšenie kvality erekcie, špeciálne na predĺženie doby stoporenia.

Vďaka nim môžete získať podporu pre váš sexuálny život v tejto oblasti, pričom ich zloženie sa zakladá na kombinácii afrodiziak v podobe extraktov a výťažkov rastlín, ktoré sú doplnené o mix aminokyselín, vitamínov alebo minerálov. Tieto zložky sú prírodného pôvodu a sú prirodzené pre telo, čo je zárukou pôsobenia bez vedľajších efektov.

K ich hlavným benefitom patria tieto vlastnosti:

 • sú ľahko dostupné bez potreby lekárskeho predpisu
 • majú jednoduché užívanie, či už pravidelné alebo príležitostné
 • účinky sú prirodzené, bez rizika pôsobenia syntetických látok
 • nemajú takmer žiadne kontraindikácie a vedľajšie účinky
 • prinášajú podporu nielen erekcie, ale aj celkovej potencie
 • kúpite si ich pohodlne a jednoducho online priamo z domu

Pravdou je, že nie všetky prípravky tohto typu sú rovnakej kvality. Môžu sa značne líšiť v koncentrácii účinných látok a rozsahu ich účinku, no ak hľadáte niečo overené, s čím majú muži výnimočne dobré skúsenosti, odporúčame Stoporex® Prolong.

Tento prípravok má podobu kapsúl a prináša kombináciu kvalitných extraktov z rastlín, Ashwagandha a Maca, spolu s dôležitým minerálom Zinkom a aminokyselinami L-Arginín a L-Citrulín. Jeho zameraním je predĺženie doby erekcie a oddialenie ejakulácie, pričom kapsuly môžete užívať na dennej báze aj 60 minút pred stykom.

Rady, skúsenosti a zhrnutie riešení krátkej erekcie

Problém krátkej erekcie postihuje čoraz viac mužov a je dôležité si uvedomiť, že by ste ho nemali tajiť alebo ignorovať, práve naopak. Existuje mnoho riešení a postupov, ktoré môžu pomôcť zlepšiť vašu situáciu a užívať si plnohodnotný sexuálny život.

 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex® XXL krém

  24,90 

Základom je obmedziť negatívne vplyvy a faktory a podporiť tie pozitívne. Zdravá strava, pravidelná fyzická aktivita, zmiernenie stresu a zlepšenie životosprávy môžu mať pozitívny vplyv na celkovú sexuálnu výkonnosť, vrátane prekrvenia pohlavného údu a teda aj dĺžky erekcie. Podceniť netreba ani zmenu stereotypu vo vašej spálni.

Ak je problém naozaj vážny, jedným z najdôležitejších krokov je hľadať profesionálne riešenie. Odborné stanovenie diagnózy u lekára je preto nevyhnutnosťou.

Ak je potrebná dlhodobá podpora, presne na to existujú prírodné prípravky, ktoré pomáhajú komplexne a bez nežiaducich efektov. Jedným z tých najlepších je značka Stoporex® Prolong, čo sú perorálne kapsuly obsahujúce extrakty z rastlín ako Ashwagandha a Maca, dôležitý minerál Zinok a aminokyseliny L-Arginín a L-Citrulín.

Výhodou je, že ide o dlhodobé riešenie prírodného typu, ktoré neprináša žiadne vedľajšie účinky. Práve kombinácia zdravého životného štýlu, zmien sexuálneho stereotypu a podporných prípravkov je to, čo podľa skúseností mužov pomáha najviac!

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *