Zvacsenie penisu

Zväčšenie penisu nie je tabu. Ako na to, porovnanie možností a ich výhody a nevýhody

Veľkosť penisu je téma, ktorej sa niektorý muži pravidelne a dlhodobo vyhýbajú. Dôvodom je ostych a strach, že práve ich pohlavný úd nebude dosahovať veľkosť, akú by si predstavovali. Samozrejme, u mužov sa nájdu aj výnimky, ktoré s tým nemajú problém.

Za pojmom zväčšenie penisu pritom netreba hľadať žiadne závažné zmeny. V mnohých prípadoch je najdôležitejšie zlepšiť jeho prekrvenie, predovšetkým erekciu.

Práve tomu sa budeme v nasledujúcich riadkoch venovať najviac. Ak chcete vedieť, čo všetko na veľkosť penisu vplýva, ako ju vlastne správne zmerať, aké sú najčastejšie príčiny „malého“ pohlavného údu, ale najmä to, ako to riešiť, čítajte ďalej. Priblížime si všetky možnosti, ako penis zväčšiť a porovnáme si najmä tabletky, krémy a operačné zväčšenie.

Veľkosť penisu: dĺžka, hrúbka, priemer aj tvar

Pohlavný úd, čiže penis, je vonkajší pohlavný orgán mužskej reprodukčnej sústavy. Ide o orgán, ktorý je z časti tvorený špeciálnym špongióznym tkanivom so schopnosťou nasať krv a zväčšiť tak svoj objem. Zároveň je tvorený svalovými a väzivovými vláknami, ktorých veľkosť je daná mužovi genetickou predispozíciou a nevie to ovplyvniť.

Pod pojmom veľkosť penisu sa myslí jeho dĺžka, hrúbka a priemer. Tieto parametre možno porovnávať jedine v stoporenom stave, nakoľko ten je dôležitý pre kvalitu pohlavného styku. V stave bez stoporenia sú všetky tieto parametre veľkosti irelevantné.

 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex® XXL krém

  24,90 

Štatistiky pritom hovoria, že priemerná dĺžka penisu počas stoporenia je u nás od 13 do 15 centimetrov. Priemerná hrúbka pohlavného údu sa pohybuje od 3 do 6 cm.

S hrúbkou štandardne súvisí aj priemer, ten býva okolo 12 cm, samozrejme aj v tomto prípade hovoríme o stoporenom stave. Na veľkosť penisu vplýva tiež jeho tvar a zakrivenie, ktoré sú dané geneticky, nie sú teda priamo ovplyvniteľné žiadnym spôsobom. Všetky vyššie uvedené hodnoty pritom predstavujú priemer a odchýlky od neho nie sú dôvod na paniku.

Pokiaľ ide o veľkosť penisu, jediným vážnym stavom, ktorý si vyžaduje vo väčšine prípadov nevyhnutnosť odborného zásahu, je tzv. mikropenis. Ide o fyziologickú anomáliu, ktorej príznakom je extrémne malá dĺžka stoporeného penisu a to do 6 cm.

Čo treba o jeho veľkosti vedieť a ako ju zmerať?

Pre väčšinu mužov je pohlavný úd symbolom ich mužnosti a platí, že čím je dlhší alebo väčší, tým viac sa „cítia mužom“. Naháňanie sa za číslami však nič neznamená, v prvom rade si treba uvedomiť, že cieľom by mal byť plnohodnotný sexuálny život.

Pre kvalitné uspokojenie seba aj partnerky sa stačí pozrieť na fyziológiu: väčšina žien je schopná „prijať“ do svojej vagíny penis len do hĺbky v priemere 10 cm. Každý centimeter navyše je preto zbytočný, to isté platí nielen o dĺžke, ale aj o hrúbke. Pochopiteľne, je to pre muža pohodlnejšie pri pohlavnom styku, nie je to ale nevyhnutné.

Dôležitým faktorom veľkosti je pritom aj erekcia:

 • kvalita erekcie najviac ovplyvňuje tak dĺžku, ako aj hrúbku
 • ak nie je erekcia úplná, nedokáže penis dosiahnuť 100 % veľkosť
 • pri neúplnej erekcii je problémom tiež jeho pevnosť a postavenie
 • s tým sú spojené aj ťažkosti pri prieniku počas pohlavného styku
 • najčastejším dôvodom sú ťažkosti s prekrvením toporivých telies
 • vyskytujú sa aj problémy s udržaním dostatočnej erekcie

Čo sa týka merania veľkosti penisu, to treba robiť iba v stave 100 % stoporenia. Ak je erekcia neúplná alebo nekvalitná, nedokážu sa toporivé telesá naplno prekrviť a teda ani naplno zväčšiť. Penis tak potom nemôže dosiahnuť veľkosť, ktorú by mohol.

Samotné meranie dĺžky musí prebiehať od panvovej kosti, čiže z oblasti podbruška, až po špičku žaluďa. Ak máte problém s nadmerným množstvom tuku v tejto oblasti, treba na podbruško pritlačiť. Meranie hrúbky alebo obvodu sa vykonáva v strede penisu, prípadne na mieste, kde je pohlavný úd najhrubší. Iné miesta môžu hrúbku skresliť.

Najčastejšie príčiny krátkeho, úzkeho alebo malého penisu

Príliš malý, krátky alebo tenký pohlavný úd môže mať niekoľko príčin. Niektoré, napríklad nadmerný brušný tuk, sú subjektívne, vtedy skresľujú jeho veľkosť iba pri meraní. Väčšina príčin však má objektívny charakter a spôsobujú tak mužom problémy.

Toto sú 4 kategórie faktorov, ktoré sú najčastejšie:

Genetická predispozícia: Prvým faktorom, ktorý sa podpisuje na veľkosti penisu, či už do jeho dĺžky, priemeru alebo hrúbky, je dedičnosť a genetika. Práve tieto dva faktory dominantne rozhodnú o tom, aký veľký bude pohlavný úd. Najvážnejšou genetickou vadou, ktorá je našťastie ojedinelá, je tzv. mikropenis. Ide o stav, keď dosahuje pohlavný úd veľkosť iba do 6 cm v stoporenom stave, prípadne v nestoporenom iba do 2 cm.

Peyronieho choroba: Za týmto názvom sa skrýva vrodený problém s nadmernou tvorbou tuhého väziva. To býva síce súčasťou tkanív v pohlavnom úde, no ak je jeho prítomnosť nadmerná, výsledkom je ohýbanie, skrátenie a nedostatočná flexibilita. Penis môže byť dokonca aj bolestivý, najmä pokiaľ ide o vznik erekcie alebo pohlavný styk. V tomto prípade nie je ani tak problém s jeho prirodzenou veľkosťou, ako s jeho tvarom.

Problémy s prostatou alebo močovou sústavou: Možno sa vám to bude zdať nepravdepodobné, ale aj zdravie alebo stav prostaty vplýva na veľkosť pohlavného údu. Platí to najmä v prípade jej odstránenia v dôsledku zhubného zväčšenia, ktoré sa podpíše pod skrátenie dĺžky penisu. Rovnako tak vývojové poruchy súvisiace s močovou trubicou môžu spôsobiť skrátenie penisu, ktoré býva súbežné s deformáciou tvaru.

Nedostatočná erekcia: Štvrtým a z hľadiska rozšírenia najčastejším dôvodom sú poruchy erekcie. Tie môžu mať fyziologický aj psychogénny pôvod, no výsledkom je, že nedochádza k takému prekrveniu pohlavného údu, ako by tomu bolo za normálnych okolností. Výsledkom je nemožnosť 100 % naplnenia toporivých telies a udržania krvi v nich, čo sa prejaví aj na ich zväčšení. Penis tak nemôže dosiahnuť svoju maximálnu dĺžku a hrúbku.

Ako na zväčšenie penisu? Tabletky, operácia a ďalšie možnosti

Zväčšenie penisu môže byť dočasné alebo trvalé, v závislosti od toho, akú metódu sa rozhodnete použiť. O zväčšenie pohlavného údu sa zaujímajú najčastejšie muži, ktorí chcú skôr podporiť jeho veľkosť v stave 100 % erekcie, kam by mal smerovať aj spôsob riešenia. Všeobecne platí: rýchle a jednoduché riešenie je obvykle len krátkodobé.

Tu je prehľad možností, ako môžete zväčšiť penis:

Cvičenie a špeciálne cviky

Keďže na veľkosť penisu vplýva aj kvalita jej erekcie, cviky zamerané na jej zlepšenie môžu pomôcť aspoň čiastočnému zväčšeniu penisu. Takto fungujú známe Kegelove cviky, ktoré sú určené na precvičenie svalstva panvového dna a pomáhajú aj na výdrž.

Okrem nich existujú špeciálne techniky, napríklad ako je Jelqing. Ide čiastočne o masáž, ktorá pomocou ukazováku a palca vytvorí „kruh“ a pomocou neho dochádza akoby k „dojeniu“ pohlavného údu. To by malo donútiť penis k naťahovaniu, predlžovaniu vlákien väziva a svalstva a k jeho zväčšeniu. Výsledok techniky je ale veľmi otázny.

Vákuové alebo vodné pumpy

Viditeľné a takmer okamžité zväčšenie penisu vám môžu priniesť vákuové alebo vodné pumpy. V tomto prípade je mechanizmus účinku jednoduchý: podtlak, ktorý pumpa spôsobí, donúti pohlavný úd, aby nasal do tkanív nadpriemerné množstvo krvi.

Niektoré pumpy pracujú na klasickom suchom princípe, iné obsahujú aj vodnú náplň, čo by malo zmierniť nepríjemné pocity. Pohlavný úd býva po aplikácií zväčšený naozaj aj o niekoľko centimetrov, tento efekt je však krátkodobý a obvykle do 30 minút sa penis vráti do pôvodnej veľkosti. Metóda tak nemá permanentný účinok na zväčšenie.

Špeciálne naťahovače

V minulosti sa u nás dali, najmä cez internet, kúpiť špeciálne expandery, čiže naťahovače. Šlo o pomôcky, ktoré boli určené na dlhodobé používanie a to tak počas dňa, ako aj v noci. Ich princíp spočíval v dlhodobom mechanickom naťahovaní cez závažia.

Naťahovač sa v takomto prípade „pripojí“ na pohlavný úd v nestoporenom stave a jeho váha dlhodobo naťahuje penis a tlačí ho smerom nadol. Výsledkom je pretŕhanie pôvodných svalových a väzivových vlákien, predĺženie ich dĺžky a ich následné obnovenie. Objektívne treba povedať, že veľký efekt netreba čakať, naopak, hrozí zranenie.

Tabletky na perorálne užívanie

V minulosti boli na našom trhu populárne tabletky či kapsuly, ktoré sľubovali zväčšenie penisu. Treba objektívne povedať, že v mnohých prípadoch išlo iba o reklamu s nereálnymi očakávaniami zväčšenia pohlavného údu o 5 cm alebo viac, čo sa nedá.

Dnes je možné siahnuť po značkách, ktoré sľubujú zhrubnutie penisu a jeho predĺženie v reálnejších hodnotách, napríklad o 1 až 2 cm. Ich účinok je založený na obsahu afrodiziak, aminokyselín a extraktov špecifických bylín, čo má synergické pôsobenie najmä na kvalitu prekrvenia toporivých telies. 100 % erekcia tak znamená 100 % veľkosť.

Elektrostimulácia tkanív penisu

Stimulácia svalstva alebo väziva a ich vlákien môže prebiehať nielen pomocou mechanických faktorov, ale aj s využitím elektrickej energie. Princíp je podobný: takýmto spôsobom dochádza k mikrodeformáciám, ktoré podnecujú tvorbu nových vlákien.

Okrem rastu tkanív, ktorý by mal so sebou prirodzene prinášať aj rast penisu do dĺžky či hrúbky, by mala elektrostimulácia podporovať aj ich lepšie prekrvenie. V tomto prípade sa však metóda zameriava iba na svalové a väzivové vlákna v pohlavnom úde, nejde teda o stimuláciu prekrvenia toporivých telies. Výsledok je tak dosť otázny.

 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex® XXL krém

  24,90 

Kyselina hyalurónová alebo tuk

V rámci estetickej medicíny sa využíva na predĺženie alebo zhrubnutie penisu aj tuk. V prvom prípade ide o odsatie tuku z oblasti podbruška, čím príde k optickému predĺženiu penisu. V tom druhom zas o jeho zhrubnutie dodatočným vstreknutím tuku.

Veľmi podobne funguje aj kyselina hyalurónová. Tá sa vstrekne do podkožia a spôsobí zhrubnutie penisu, niekedy aj o niekoľko centimetrov v priemere. Pre telo je prirodzená a zákrok je pomerne jednoduchý.  Táto metóda ale nie je permanentná a po istej dobe môže prísť k čiastočnému vstrebaniu kyseliny do podkožných vrstiev.

Operačný zákrok

Chirurgické zväčšenie nie je prirodzené, no môže priniesť rýchly efekt. Najčastejšie ide o špecifický zákrok spočívajúci v odpojení väzivových úponov pri koreni pohlavného údu. Preruší sa tak jeho pevné naviazanie na lonovú kosť a zvýši flexibilita.

Následne sa penis môže „povytiahnuť“ o 2 až 3 cm dopredu, čo znamená optické zväčšenie. Samotný penis sa nezväčší, zväčší sa len jeho viditeľná vonkajšia časť. Tento zákrok má efekt na jeho predĺženie tak v nestoporenom, ako aj stoporenom stave, ale len do istej miery. Vyžaduje si tiež 3 mesiace rekonvalescencie a špeciálneho cvičenia.

Krémy s vonkajšou aplikáciou

Poslednou možnosťou, ktorá je optimálnou kombináciou spôsobu aplikácie, pohodlia, dĺžky trvania a náročnosti, je aplikácia krémov s vonkajším použitím. Najčastejšie ide o krémy, ktoré majú komplexnejší účinok na veľkosť penisu a tiež na erekciu.

Z Číny pochádza jedno z najlepších afrodiziak a súčasne jeden z najlepších nervových stimulantov prírodného charakteru. Na mysli máme Ženšen, bylinku s dlhodobo známymi povzbudzujúcimi účinkami. Nielen, že prispieva k lepšiemu prekrveniu pohlavnej sústavy, pomáha tiež zmierniť stres, únavu, nespavosť, bolesti hlavy aj nespavosť.

Najčastejšie otázky v online diskusiách a komentároch

Zaujímajú vás aj niektoré praktickejšie dotazy týkajúce sa zväčšenia penisu? Chcete vedieť, či vám hrozia nejaké vedľajšie účinky alebo to, či bude jeho predĺženie alebo zhrubnutie trvalé? Množstvo podobných otázok trápi nielen mužov, ale tiež ich partnerky.

Tu sú časté témy a dotazy z internetových diskusií:

V pokoji je môj penis malý, pri stoporení veľký. Je to problém?

Nie, vôbec nie, je to prirodzené. Málokto vie, že muži môžu mať „dva typy“ penisov v závislosti práve od zväčšenia. Väčšina mužov má pohlavný úd, ktorý je fyziologický menší v nestoporenom stave, ale dokáže sa o to viac zväčšiť. Mužom, ktorý majú väčší penis bez stoporenia, sa počas erekcie zväčší menej, ako prvej skupine.

Je zväčšenie penisu kyselinou hyalurónovou trvalé?

Tak, ako aj v prípade aplikácie tejto kyseliny do iných častí tela, aj v tomto prípade nemožno zaručiť 100 % výdrž. Kyselina je totiž pre telo prirodzená, čo je jej výhoda aj nevýhoda súčasne. Po dobe 1 až 2 rokov sa môže čiastočne vstrebať a výsledok zväčšenia pominie, čo sa prejaví aj na zväčšení penisu. Zákrok je potrebné opakovať.

Ako je to s tabletkami, v minulosti ich bolo u nás veľa?

Áno, tabletky na zväčšenie penisu boli v minulosti u nás veľmi populárne, najmä vďaka tomu, že sľubovali okamžité účinky a zväčšenie aj o 5 cm a viac. Nič podobné samozrejme nie je reálne. Iné je to však v prípade, že siahnete po tých tabletkách, ktoré podporujú zvýšenie prekrvenia a teda aj lepšiu erekcie, vtedy môže byť účinok skutočný.

Vplývajú na veľkosť penisu aj afrodiziaka?

Do istej miery áno, ale iba v prípade, ak bola jeho nedostatočná veľkosť spôsobená problémami s kvalitou prekrvenia toporivých telies. Afrodiziaka môžu v tomto prípade pomôcť k zvýšeniu vzrušivosti a môžu mať pozitívny vplyv na erekciu, no nezabezpečia samotné zväčšenie penisu. Ako podporný prostriedok sú dobrá voľba

Má operačný zákrok nejaké komplikácie a nevýhody?

Áno, prirodzene má. Ak sa jedná o prerušenie väziva spájajúceho lonovú kosť a penis, hrozí nižšia pevnosť a stabilita penisu počas pohlavného styku. Rátať treba aj s dlhou rekonvalescenciou a nutnosťou špecifickej „rehabilitácie“ po zákroku. Vo všeobecnosti platí, že pre väčšinu mužov má takýto zákrok viac nevýhod, než výhod.

Prírodná a prirodzená cesta k zväčšeniu cez krémy

V prípade, že nie je nevyhnutné operačné riešenie, ako najviac prirodzená, prírodná a tiež dlhodobá možnosť je využitie krémov s vonkajšou aplikáciou. Nesmie však ísť o žiadne zahraničné značky, najmä pochádzajúce z exotických krajín, ktoré tu boli na našom trhu aj v minulosti. Tie sľubovali nereálne zväčšenie penisu aj o 5 a viac cm.

Žiadny krém, ktorý by bol dostupný voľne, takýto účinok v praxi nemôže mať, preto sa treba podobným výrobkom vyhýbať. To však neznamená, že nič také neexistuje.

Už aj na našom trhu sa objavujú prípravky v podobe krémov s vonkajšou aplikáciou, ktoré sú založené na 100 % prírodnom zložení. Obsahujú bylinné extrakty alebo výťažky z olejov či rastlín, ktorých cieľom je prirodzené zlepšenie erekcie a zväčšenie penisu.

Toto zväčšenie súvisí práve s lepším prekrvením pohlavného údu, udržaním krvi v toporivých telesách a teda aj s dosiahnutím maximálnej možnej veľkosti, ale prirodzene. Navyše, ak obsahujú aj dôležité aminokyseliny, minerály či vitamíny, môžu krémy vplývať tiež na libido, kvalitu a zdravie pokožky, potenciu alebo dokonca na výdrž počas styku.

Bežné sú extrakty z Gingka, Arniky, mandľového oleja, jojobového oleja či bambuckého masla. Dopĺňané bývajú o aminokyseliny typu L-Arginín či L-Citrulín. V niektorých krémoch sa môžu nachádzať aj selén, zinok či vitamíny typu C, D alebo E.

Ako vybrať najlepší krém na trhu a čo pri výbere zvážiť?

Spomínané krémy boli v minulosti na našom trhu zastúpené značkami, ktoré sľubovali nereálne účinky. Po sklamaniach v nich muži prirodzene prestali veriť, pričom táto nedôvera je cítiť aj dnes, keď na trh prišli nové prípravky od nových výrobcov.

Doba sa však zmenila a dnešné krémy nemajú s tými, ktoré tu boli pred niekoľkými rokmi, nič spoločné. Ich zloženie je kvalitné a je zamerané na prírodné látky s prirodzeným pôvodom. Omnoho reálnejšie sú tiež deklarované účinky, ktoré sú komplexnejšie. Navyše, výhodou je, že ide o prípravky dostupné bez receptu alebo vyšetrenia.

Tu sú veci, ktoré si treba pri ich výbere všímať viac:

 • optimálny mix bylín, aminokyselín, vitamínov alebo minerálov
 • vysokú koncentráciu extraktov rastlín z kategórie afrodiziak
 • reálne účinky, najmä pokiaľ ide o predĺženie veľkosti penisu
 • vplyv na kvalitu krvného obehu a prekrvenia pohlavného údu
 • spôsob nákupu, prípravok by mal garantovať vrátenie peňazí
 • nutnosť dlhodobého užívania, žiadne „zázraky na počkanie“

Zloženie by malo pozostávať iba zo známych a dlhodobo overených látok, ideálne je, ak ide o kombináciu viacerých bylín, afrodiziak či dokonca prírodných olejov. Takto vám môže krém pomôcť nielen na zväčšenie penisu, ale aj v iných oblastiach.

Príkladom značky, ktorá ide presne týmto smerom, je aj známy producent Stoporex®. Ten pripravil, popri tabletkách na kvalitnejšiu erekciu, špeciálny XXL krém. Ide o prípravok, ktorý podporuje nielen maximalizáciu zväčšenia penisu, ale tiež jeho prirodzené prekrvenie, stimuláciu libida, zlepšenie výdrže a hydratáciu a pružnosť pokožky.

 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex® XXL krém

  24,90 

Záverečné zhodnotenie možností a skúsenosti so zväčšením

Ak trpíte závažnejším vrodeným ochorením a vývojovou vadou, ktorá sa výrazne podpisuje na veľkosti vášho pohlavného údu, odporúčame navštíviť lekára. Či už pôjde o nedostatočný objem svalových a väzivových vlákien, Peyronieho chorobu alebo komplikácie s prostatou a močovou trubicou, bez odborného lekára si neporadíte.

Ak by ste chceli zväčšiť svoj penis prirodzene a dlhodobo, operácia nie je potrebná tam, kde chcete dosiahnuť efekt zväčšenia o niekoľko centimetrov. V tomto prípade sa treba zamerať predovšetkým na kvalitu prekrvenia penisu a toporivých telies.

Naťahovanie penisu, používanie vákuových alebo vodných púmp či rôzne cviky sa ukazujú buď len ako dočasné riešenie, prípadne ako veľmi neefektívny spôsob zväčšenia. Navyše, nadmerným používaním týchto prostriedkov riskujete aj nepríjemné zranenia. Optimálnou voľbou sú prípravky vo forme krémov, ktoré sú bez takýchto rizík.

Na našom trhu ich aktuálne nie je veľa, čo je aj dôsledok toho, že v minulosti sa u nás predávali značky, ktoré sľubovali nereálne výsledky a mužov sklamali.

Našťastie, to je dnes minulosťou a k dispozícii máte aj overené prípravky. Jedným z nich je Stoporex® XXL krém, ktorý prináša nielen prirodzené zväčšenie penisu, ale má benefity aj z pohľadu kvality erekcie, podpory libida a predĺženia pohlavného styku.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *