Vaginálny orgazmus - koniec mystifikácie

Vaginálny orgazmus – koniec mystifikácie

Jedna z mála vecí, na ktorej sa väčšina ľudí dokáže zhodnúť, je, že orgazmus je úžasný. Euforický fyzický zážitok erotického potešenia. Áno, nie je tam veľa priestoru na zmätok alebo diskusiu! Niečím, v čom však nie sme všetci úplne na čistom, sú rôzne druhy orgazmov – pretože áno, je ich viac než len jeden.

Dokonca aj medzi sex-expertmi neustále víri debata o rôznych typoch orgazmov, ktoré ženy môžu mať – klitoris, bradavky, vagína a dokonca aj mentálny – a nie, nemyslíme na premýšľanie o najnovšej značkovej kabelke, ktorú sme si kúpili.

Väčšina aspektov ženského potešenia a biológie je zatiaľ nedostatočne preskúmaná, no vaginálne orgazmy sa zdajú byť obzvlášť mýtické a nepochopené.

O vaginálnom orgazme sa špekuluje dlho.  Sigmund Freud zastával názor, že „zrelý“ orgazmus je vaginálny orgazmus a naproti tomu vrchol klitorisu je tomu podriadený a orgazmus dosiahnutý stimuláciou klitorisu je pre ženy len akousi „cenou útechy“. S touto myšlienkou prichádza názor, že „skutočný“ vrchol môžu ženy dosiahnuť len prostredníctvom prieniku a pohlavného styku s mužom.

Áno, vaginálny orgazmus je pravdepodobne najväčšou záhadou vo svete sexuálnej rozkoše. Podľa prieskumu 75 percent opýtaných žien vyvrcholí stimuláciou klitorisu, ale iba 25 percent vaginálnou stimuláciou.

Ak sa pozrieme konkrétne na heterosexuálne vzťahy, 42 percent žien vždy zažije orgazmus počas pohlavného styku – bez ohľadu na typ stimulácie. U mužov je to pôsobivých 95 percent. A niet sa čomu čudovať: na zaručenie bezpečnej reprodukcie je anatómia vagíny dokonale prispôsobená na to, aby muža priviedla k orgazmu. Neplatí to však naopak, čo je jednou z príčin takzvanej orgazmickej priepasti medzi oboma pohlaviami.

Rovnaký prieskum však dokazuje, že to na vysvetlenie nestačí: Podľa výsledkov 86 percent žien, ktoré žijú vo vzťahoch s rovnakým pohlavím, vždy vyvrcholí. Je to teda kvôli mužom? Alebo jednoducho kvôli nevedomosti a nedostatku komunikácie? Pravdou je, že za vaginálnym orgazmom je toho oveľa viac, ako si mnohí (muži aj ženy) myslia, alebo vedia.

 • Stoporex Women

  Stoporex® Women

  16,90  Zľava!
 • Stoporex Women – Balenie 3ks

  Stoporex® Women – Balenie 3ks

  49,90  Zľava!
 • Stoporex Lube Lubrikant

  Stoporex® Lube

  4,90  Zľava!
 • Stoporex Klasik + Women

  Stoporex® Klasik + Women

  39,90  Zľava!
 • Stoporex Women 5ks

  Stoporex® Women – Balenie 5ks

  79,90  Zľava!

Vaginálny orgazmus – v čom sa líši od klitoriálneho?

Na rozdiel od klitoriálneho orgazmu, vaginálny orgazmus nevzniká vonkajšou stimuláciou, ale penetráciou do vagíny. Čo však mnohí nevedia, že veľkú úlohu v tom zohráva aj klitoris. Tá pozostáva nielen z malej, viditeľnej hlavičky, ktorá sa nazýva žaluď klitorisu, ale zasahuje aj do panvy s veľkosťou až 12 centimetrov.

Klitoris pozostáva nielen z viditeľného žaluďa klitorisu, ale má aj predkožku, driek, dve kavernózne telá a dve stehná, ktoré obopínajú močovú rúru a pošvový vchod. S touto štruktúrou je v skutočnosti dosť podobný penisu, ale má dvakrát toľko nervových zakončení ako mužský žaluď. Vzrušujúce a predovšetkým desivé je, že tento objav urobila až v roku 1998 austrálska urologička Helen O’Connell.

Keďže prienik do vagíny primárne stimuluje erektilné tkanivo a stehná klitorisu, ktoré prechádzajú aj bodom G, je vaginálny orgazmus teoreticky aj orgazmom klitorisu. Hoci oba typy orgazmu vyžadujú rôzne techniky, oba sú spôsobené tým istým pohlavným orgánom a preto majú so sebou oveľa viac spoločného, ​​než sa pôvodne predpokladalo. Viac o tom neskôr.

Prečo niektoré ženy nezažívajú vaginálny orgazmus?

Faktom je, že nie každá žena dosiahne vrchol vaginálne. Faktom však je aj to, že mnohé ženy sa pri masturbácii zameriavajú predovšetkým na klitoris a málokedy stimulujú vagínu zvnútra, takže tam sú nervové zakončenia takmer nevytrénované. Navyše, nie každý muž dokáže pri penetrácii „stlačiť tie správne gombíky“ či stimulovať tie správne zóny.

Veci môžu vyzerať úplne inak, ak sa budete rozmaznávať sexuálnou hračkou. Takzvané rabbit vibrátory alebo vibrátory bodu G sú špeciálne navrhnuté na stimuláciu bodu G, ktorý je považovaný za stred tkaniva klitorisu. Určite to stojí za vyskúšanie a keď už na vlastnej koži zistíte, aký typ vaginálnej stimulácie vás privedie na vrchol, môžete tipy a triky posunúť ďalej svojej polovičke. A navyše, máme dobrú správu: svoj vaginálny orgazmus si môžete natrénovať.

Trénujeme vaginálny orgazmus

Sex vo všetkých jeho formách je v podstate proces učenia. A preto sa dá natrénovať aj tento typ orgazmu. V prvom rade by ste mali vedieť jednu vec: stimulácia klitorisu je vždy jej súčasťou.

Skutočnosť, že tento pohlavný orgán sa podieľa aj na vaginálnom orgazme, nie je jediným dôvodom, prečo nemožno vonkajšiu a vnútornú stimuláciu vnímať oddelene: stimulácia klitorisu spôsobuje opuch vnútornej časti pohlavného orgánu.

Týmto spôsobom sa vagína zužuje a stáva sa citlivejšou na podnety. Aby ste zažili vaginálny orgazmus, nesmie sa zabúdať na vonkajšiu stimuláciu. Čím väčšie je vzrušenie, tým intenzívnejší je pocit prenikania a tým vyššia je pravdepodobnosť vyvrcholenia.

Faktom je, že každé telo reaguje na dotyk inak a má iný zmysel pre potešenie. To znamená, že žiaľ, neexistujú žiadne návody, ktoré by platili pre každú ženu na svete. Napriek tomu samozrejme existujú určité techniky, ktoré sa oplatí vyskúšať.

Vaginálny orgazmus – techniky, ako ho dosiahnuť

To, že penetráciou nevyvrcholíte, neznamená, že s vami nie je niečo v poriadku. Ak ste však zvedavé a chcete spoznať svoje telo inak, nasledujte naše tipy.

Stimulácia G-zóny

Obzvlášť dôležitý pre vaginálny orgazmus je uhol prieniku. Stimulácia by mala byť smerovaná do citlivej zóny okolo bodu G, ktorý je tiež súčasťou klitorisu a zohráva hlavnú úlohu. G-zóna sa nachádza na prednej stene vagíny, leží asi tri až päť centimetrov hlboko a zvyčajne pôsobí trochu drsnejšie, alebo mierne zvlnene.

Aj tu je každé telo iné. Zatiaľ čo niektoré ženy svoj bod G cítia, iné nie. A citlivosť sa môže tiež veľmi líšiť. Ako najlepšie preskúmať svoju G-zónu? Napríklad prstami.

Najlepší spôsob, ako to urobiť, je ľahnúť si uvoľnene na chrbát a nechať partnera vložiť prst do vašej vagíny, mierne ho ohnúť a urobiť pohyb „poď sem“. Ak našiel váš bod G, môže sa to prejaviť ako brnenie alebo pocit, že musíte ísť na toaletu.

Pre nájdenie dokonalého uhla pri sexe je najdôležitejšia správna poloha (pozri ďalší bod). Skvelými pomocníkmi pri vaginálnej stimulácii môžu byť aj vibrátory alebo dilda. Niektoré sexuálne hračky sú špeciálne navrhnuté a tvarované tak, aby dokonale dosiahli G-zónu.

Správna poloha

Niektoré sexuálne polohy stimulujú G-zónu viac ako iné. A to sa deje aj prostredníctvom uhla prieniku, ktorého zmena dokáže skutočné zázraky. V podstate sa odporúčajú všetky polohy, pri ktorých máte panvu mierne zdvihnutú – napríklad pomocou vankúša. Ale aj tým, že sa samé aktívne zúčastníte sexu, viete nasmerovať vaginálnu stimuláciu požadovaným smerom.

Vy najlepšie viete, čo je pre vás dobré, a tak sa pri sexe chopte vedenia. V jazdeckej polohe alebo v polohe čínskych saní máte kontrolu nad tým, čo sa deje a môžete sa pohybovať tak, aby penis presne zasiahol váš hotspot. Okrem toho má váš partner voľné ruky a môže stimulovať aj vonkajšiu časť vášho klitorisu.

Napätie a uvoľnenie

Do vaginálnej stimulácie sa zapájajú aj svaly panvového dna. Ani tu však neexistuje žiadny tajný recept: Zatiaľ čo niektoré ženy dosahujú orgazmus ľahšie, keď sú svaly napäté, iné uprednostňujú uvoľnenie tela. Iné sa spoliehajú na kombináciu oboch.

Otázka tempa

Ak chcete zažiť vaginálny orgazmus, môže pomôcť spomaliť pohyby pri sexe. Pomalé a rovnomerné pohyby stimulujú G-zónu intenzívnejšie a zvyšujú pravdepodobnosť vyvrcholenia. Udržiavanie tempa je často výhodnejšie ako jeho neustále striedanie, pretože vám umožňuje lepšie sa sústrediť na vaše vzrušenie.

A takto sa vám to podarí…

Je dôležité, aby každá žena objavila, čo funguje konkrétne pre jej telo. Aj keby existovalo dané „magické miesto“ na stimuláciu alebo „dokonalá kombinácia“ na orgazmus“, najlepší spôsob, ako to zistiť, je individuálne objavovanie, zvedavosť a skúmanie vlastného tela.

Spoznajte svoje telo

Najdôležitejším pravidlom pre plnohodnotný sexuálny život je zaoberať sa svojim telom. Len tak zistíte, ktoré dotyky vám robia dobre, ktoré časti vášho tela sú obzvlášť vnímavé na podnety. Tieto zistenia môžete v konečnom dôsledku zdieľať a prežívať so svojím partnerom. Preto naša rada znie: masturbujte častejšie!

Toto je nielen výchovná, ale doslova najvzrušujúcejšia forma sebalásky. A umožní vám objaviť vaginálny orgazmus: Namiesto toho, aby ste sa počas masturbácie sústredili len na žaluď klitorisu, môžete sa pre zmenu zamerať na svoju vagínu a poslať svoje prsty alebo sexuálnu hračku na cestu objavovania.

Existujú nejaké pohyby alebo konania, ktoré vás obzvlášť vzrušujú? Je rozdiel, ak uvoľníte alebo napnete svaly panvového dna? A čo tempo? Máte radšej rýchle alebo pomalé, premyslené ťahy?

Zmenou svojej masturbačnej rutiny sa môžete naučiť veľa o svojom vlastnom potešení.

Nevyvíjajte na seba tlak

Objavovanie vlastného tela a sexuality je proces a nefunguje stlačením tlačidla. Ak teda vaša snaha nie je okamžite odmenená, nie je dôvod na zúfalstvo. Tlak neprospieva orgazmu a rozhodne by ste ho nemali na seba vyvíjať. Neponáhľajte sa, skúšajte znova a znova a neobviňujte svoje telo, ak nemáte vaginálny orgazmus.

Sex – či už so sebou samou alebo vo dvojici – by mal byť v prvom rade zábavou a nie skúškou, ktorou musíte prejsť. Na to nezabudnite!

Komunikujte otvorene

Samozrejme, aby nové poznatky o vašej vagíne ovplyvnili váš sexuálny život, musíte sa o ne podeliť s osobou, s ktorou spíte. Je pre vás ťažké hovoriť o svojich preferenciách a sexualite? To je úplne normálne. Na začiatku je to vždy zvláštne, ale jedno vám môžeme povedať: stojí to za to! Otvorené riešenie túžob počas sexu zabezpečí častejšie orgazmy.

Komunikácia je definitívne tajomstvom dobrého sexu.

Najlepšie je zapamätať si, že sexuálna túžba je prirodzená a, aj keď to veľa ľudí nerobí, je prirodzené o tom hovoriť. Nemusíte sa báť povedať svojmu partnerovi/partnerke, ako sa vás má dotýkať, pri akých pohyboch sa cítite najlepšie a aké tempo je najúčinnejšie.

V konečnom dôsledku to môže mať pre vás oboch len jeden efekt: že váš sexuálny život sa stane (ešte) intenzívnejším – bez ohľadu na to, či máte alebo nemáte vaginálny orgazmus.

 • Stoporex Women

  Stoporex® Women

  16,90  Zľava!
 • Stoporex Women – Balenie 3ks

  Stoporex® Women – Balenie 3ks

  49,90  Zľava!
 • Stoporex Lube Lubrikant

  Stoporex® Lube

  4,90  Zľava!
 • Stoporex Klasik + Women

  Stoporex® Klasik + Women

  39,90  Zľava!
 • Stoporex Women 5ks

  Stoporex® Women – Balenie 5ks

  79,90  Zľava!

Zaraďte viac predohry

Aby ste zvýšili svoje šance na vaginálny orgazmus s partnerom odporúčame zvýšiť si štatistiky predohry.

Mnoho ľudí podceňuje silu predohry. Akt predohry je obzvlášť dôležitý pre ženský orgazmus, pretože ženskému telu trvá dlhšie, kým dosiahne úroveň vzrušenia potrebnú na dosiahnutie orgazmu.

V dôsledku rozsiahlej predohry a najmä stimulácie klitorisu sa vagína zužuje. Klitorisový komplex napučiava a vagína sa stáva citlivejšou na podnety. Do predohry by však malo byť zahrnutých viac rôznych erotogénnych zón, pretože stimulácia viacerých buniek v tele vysiela viac nervových impulzov do mozgu. Zrátané a podčiarknuté: Ak sú zahrnuté nielen intímne oblasti,  vyvrcholenie bude obzvlášť intenzívne.

Predohra slúži nielen na fyzické, ale aj emocionálne účely. Pripravuje myseľ na sex. A hoci preferencie pre predohru sa líšia od človeka k človeku, rozhodne sa oplatí venovať jej nejaký čas.

Vaginálny orgazmus súvisí aj s anatómiou

To, či ženy ľahko zažijú vaginálny orgazmus, závisí okrem iného aj od ich anatómie. Tak ako je každé ženské telo iné, aj každá vagína je jedinečná. Líšiť sa môže nielen veľkosť klitorisu, ale aj vzdialenosť medzi ním a pošvovým vchodom. Oba faktory môžu zabezpečiť lepšie podmienky pre penetračný orgazmus. Zatiaľ čo u niektorých žien je odhalený žaluď klitorisu stimulovaný penetračným sexom a spôsobuje vrcholy, u iných tomu tak nie je.

V závislosti od toho, ako blízko je klitoris k vaginálnej stene alebo ako hlboko zasahuje do vášho tela, môže ovplyvniť pocit, ktorý môžete prežívať zo skrytých nervov klitorisu. Nezabudnite však , že každý orgazmus je dobrý orgazmus, takže ak neviete dosiahnuť vaginálny orgazmus, je to úplne v poriadku. Externý stimul je rovnako príjemný.

Čo znamená nemať vaginálny orgazmus?

Mýtus o vaginálnom orgazme bol založený na pomerne mizogýnnych názoroch psychoanalytika Sigmunda Freuda na ženskú sexualitu. „Vďaka“ nemu, až do 60. rokov 20. storočia rôzni „odborníci“ zastávali názor, že ženy, ktoré nezažili orgazmus počas vaginálneho styku, sú nezrelé.

V skutočnosti, keď je anatómia vagíny, spolu s biomechanikou sexuálneho aktu, jasne pochopená a vyskúšali ste všetky tieto triky a tipy, ale nedosiahli ste orgazmus prostredníctvom vaginálnej stimulácie, je to úplne normálne.

Orgazmus je orgazmus bez ohľadu na spôsob, akým sa dosiahne – penetráciou, stimuláciou klitorisu, kombináciou oboch alebo akýmkoľvek iným spôsobom. Či by sa ženské orgazmy mali rozdeliť na samostatné typy, je medzi vedcami stále kontroverznou témou. Sexuálne vzrušenie a orgazmy vo všeobecnosti ovplyvňuje zmes faktorov, pretože to, čo pre telo funguje najlepšie, je pre každého iné.

Dôležité je užiť si milovanie. Mozog je najväčší sexuálny orgán. Ak spolu robíte veci, ktoré vás sexuálne vzrušujú… je to dokonalý sex. Mali by sme nechať ženy, aby boli iné, boli individuality. Nech už dosiahnu orgazmus akokoľvek, je to pre ne ten správny spôsob.

Nový impulz do vašich intímnych chvíľ môžu priniesť aj produkty z ponuky e-shopu stoporex.sk.

Zdroje informácií:

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *