Bod G

Zamerajte sa na bod G! Ako ho nájsť, jeho význam, kde sa nachádza a ako ho stimulovať?

Erotogénna zóna, ktorá je asi najviac zahalená tajomstvom a súčasne miesto, ktoré by chceli objaviť všetci muži a aj mnoho žien. Áno, hovoríme o bode G, ktorého správne dráždenie môže priviesť ženu k intenzívnemu a dokonca aj mokrému orgazmu.

Hneď na úvod však treba povedať, že jeho existencia nebola doteraz vedecky preukázaná a neplatí teda, že ho má každá jedna žena. Treba však objektívne povedať, že skúsenosti s ním sú už natoľko rozšírené, že stojí za to venovať mu pozornosť a snažiť sa ho nájsť. V prípade úspechu budú odmenou nezabudnuteľné vzrušenie a vyvrcholenie.

V ďalších riadkoch sa preto pozrieme na to, kde bod G hľadať, ako ho vôbec nájsť, aký je jeho význam a aké spôsoby jeho dráždenia a stimulácie existujú.

Čo je bod G, kde sa nachádza a má ho každá žena?

Bod G, často nazývaný aj Gräfenbergov bod, je špeciálne citlivá oblasť na prednej stene vnútornej sliznice vagíny. Táto oblasť je pomenovaná po nemeckom gynekológovi Ernstovi Gräfenbergovi, ktorý túto erotogénnu zónu objavil v roku 1950.

 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex XXL

  Stoporex® XXL krém

  24,90 

Hoci dnes neexistuje vedecký dôkaz o existencii bodu G u každej ženy, rozsiahle výskumy ukazujú, že niektoré ženy môžu mať túto oblasť výnimočne citlivú. Tie môžu zažiť intenzívne sexuálne vzrušenie a orgazmus, ktorý je odlišný od ostatných. Pre iné ženy zas môže byť bod G iba bežné miesto, ktorého dráždenie neprinesie žiadne výsledky.

Kde ho nájsť a čo jeho funkcia? Vedieť treba toto:

 • bod G by sa mal nachádzať na hornej strane vnútra vagíny
 • pod hornou stranou sa myslí tá, ktorá smeruje k oblasti bruška
 • umiestnený je približne 2 až 3 centimetre od vchodu do vagíny
 • na dotyk ide o mierne drsnejšie alebo viac zvrásnené tkanivo
 • citlivosť tohto miesta je individuálna u každej jednej ženy
 • hlavnou funkciou bodu G je dosiahnutie intenzívneho orgazmu

Dráždenie bodu G prispieva k väčšej sexuálnej citlivosti, vzrušeniu a k zvýšeniu libida. Správnou technikou jeho stimulácie je možné dosiahnuť aj mokrý orgazmus, ktorá je spojený s intenzívnejšou sekréciou a výstrekom tekutiny z pošvy. Tento stav sa nazýva aj ženská ejakulácia a prináša vyvrcholenie, ktoré je odlišné od toho bežného.

Ako bod G stimulovať? Penisom, prstami aj erotickými hračkami

Pokiaľ chcete ako muž dopriať svojej partnerke vyššie popísané potešenie, musíte bod G nielen objaviť, ale sa ho aj naučiť stimulovať. Ako ho však správne dráždiť a vzbudiť u ženy vzrušenie? Možností je viac a nemusíte sa spoliehať vždy len na seba.

Toto sú možné spôsoby, ako viete bod G stimulovať:

Jedným alebo dvoma prstami: Stimulácia bodu G pomocou jedného alebo dvoch prstov vyžaduje jemnosť a pozornosť. Začnite pomaly, použite lubrikant pre pohodlie a hrajte sa s tlakom a rytmom pohybu. Niektoré ženy preferujú stimuláciu oblasti okolo bodu G, no základom je pohyb prstami nahor a nadol, ideálne s bruškom prstov.

Vibrátorom či dildom: Použitie vibrátora alebo umelého penisu, čiže dilda, je niečo, čo môže výrazne oživiť vaše erotické hry. Vibrátor môže ponúknuť intenzívnejšiu stimuláciu, zatiaľ čo dildo preniká viac do hĺbky. V oboch prípadoch ale treba vybrať model so zahnutou špičkou na konci, prípadne model označený ako vhodný na bod G.

Penisom: Spojenie príjemného a užitočného? Áno, ak použijete pohlavný úd pri stimulácii bodu G. Začnite pomaly, pomôžte si lubrikantom pre viac pohodlia a snažte sa špičkou penisu tlačiť smerom nahor k podbrušku. Vstúpte veľmi opatrne a hľadajte moment, kedy bude partnerka najviac vzrušená. Potom môžete začať pravidelne prirážať!

Aký má význam a funkcie v sexuálnom živote?

Bod G predstavuje jednu z najzaujímavejších tém v ženskej aj v mužskej sexualite. Už v roku 1950, keď bol prvýkrát popísaný, rozpútal polemiku o svojom význame. Tá bola zosilnená o to viac, že nie u každej ženy je rovnaký a s rovnakou intenzitou.

Jeho primárna funkcia však každopádne spočíva v schopnosti vyvolať intenzívne sexuálne potešenie. Tento bod je miestom, kde sa koncentruje množstvo erotogénnych nervových zakončení a to je aj dôvod, prečo jeho stimulácia vyvoláva dráždenie a vzrušenie. Ak príde k orgazmu, ten je intenzívnejší a uspokojivejší, než vaginálny či klitoriálny.

Nie je to však pravidlo a ani samozrejmosť. Niektoré ženy môžu dosiahnuť aj mokrý orgazmus, ktorý je sprevádzaný sekréciou alebo výstrekom tekutiny zo Skeneho žliaz, iné nie. Ak k tomu príde, nazýva sa tento jav niekedy aj ako ženská ejakulácia.

Na druhú stranu, pre iné ženy môže byť bod G skôr zdrojom hlbšieho spojenia s partnerom a to aj bez toho, aby prežili takto intenzívne vyvrcholenie. Vždy je však dôležitá vzájomná komunikácia, vďaka ktorej môže pár spolu objavovať nové techniky či praktiky. Bod G je potom iba prostriedkom k netradičnému oživeniu sexuálneho života.

Najlepšie polohy v posteli, ako naň viete dosiahnuť

Ak chcete zvýšiť svoje šance na dosiahnutie bodu G, bude to chcieť poznať nielen správne techniky, ale aj vhodné polohy. Tie vám umožnia preniknúť lepšie do ženskej pošvy alebo zaujať také miesto, odkiaľ bude stimulácia tohto bodu najlepšia.

 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex XXL

  Stoporex® XXL krém

  24,90 

Medzi vhodné polohy pre dosiahnutie bodu G patria:

Lotos: Ide o známu polohu, pri ktorej si žena sadne do lona muža, ktorý sedí so skríženými nohami v tureckom sede. Obaja sú si tvárou v tvár a žena obopne muža rukami aj nohami, keď na ňom bude sedieť. Tak je prienik penisu do vagíny maximálny a navyše v ideálnej pozícii spredu. Hoci si poloha vyžaduje prax, stojí to za námahu.

Lyžičky: Pri tejto polohe ležíte vedľa partnerky tak, že vaše telá sú zarovnané z boku, pričom chrbtica ženy je otočená k vašej prednej strane. V tejto polohe nie je všetko len o penetrácii, pre mnoho párov je to skvelá možnosť na vzájomnú masturbáciu. Pozícia ponúka možnosť voľného pohybu rukami pre maznanie, spoločnú masáž a hladkanie.

Motýľ: V tejto pozícii sa žena ukladá na chrbát, zatiaľ čo vy sa zohnete nad ňu a položíte svoje nohy na jej ramená. Výhodou je väčšia kontrola nad pohybmi počas aktu a pre vás aj pre vašu partnerku omnoho hlbší prienik. Zároveň máte voľné ruky na lepšiu stimuláciu poprsia, bradaviek či genitálií, čím sa zvýši intenzita vzrušenia u ženy.

Misionár: Táto pozícia, kde muž leží na žene, umožňuje očný kontakt a sledovanie výrazov tváre vašej partnerky. Taktiež poskytuje maximálny telesný kontakt, čo zvyšuje pocit zmyselnosti, blízkosti a vzájomného spojenia. V tejto polohe sa môžete bez problémov bozkávať a dotýkať tela a je samozrejme ideálna na stimuláciu bodu G.

Prečo neprichádza orgazmus? Zlá technika aj nízke libido

Ak ste už aj bod G objavili a dokonca využívate polohy pre jeho dosiahnutie, stále neexistuje garancia, že jeho dráždením dosiahne žena intenzívny orgazmus. Jedným z hlavných dôvodov môže byť nedostatočná alebo nesprávna stimulácia, najmä ak ide o nesprávny pohyb prstami a na nesprávnom mieste, napríklad veľký tlak či naopak málo tlaku.

No products found which match your selection.

Medzi časté dôvody treba zahrnúť aj tieto faktory:

 • znížený sexuálny apetít, čiže chuť na sex, s čím súvisí libido
 • s ním súvisí aj prekrvenie genitálií a najmä zvlhčenie pošvy
 • stres, nervozita, pocit tlaku či strachu, ktoré narušia harmóniu
 • obava zo zlyhania a to tak u muža, ako aj u jeho partnerky
 • zdravotný stav, najmä dlhodobá hormonálna nerovnováha
 • ochorenia či problémy týkajúce sa infekcie a zápalov v pošve

Prekážkou k dosiahnutiu uspokojenia a orgazmu stimuláciou bodu G môže byť aj nedostatok komunikácie a vzájomného pochopenia v spálni. Pre dosiahnutie orgazmu je kľúčové spoznanie seba aj partnerky a otvorenosť k experimentovaniu v posteli.

Ak ide o experimentovanie, pokiaľ ešte nemáte skúseností s erotickými hračkami, problém môže byť aj v tom, že ich používate príliš rýchlo, pomaly, nežne alebo tvrdosť. Za nedosiahnutím orgazmu môže byť aj nevhodná sexuálna poloha, prípadne nedostatočná tvrdosť pohlavného údu a s tým súvisiace znížené trenie penisu o bod G.

Ako ešte prirodzene zlepšiť kvalitu sexuálneho života?

Čo sa týka dosiahnutia orgazmu u ženy stimuláciou bodu G, ale aj inými spôsobmi, kľúčom k úspechu je dlhodobé zlepšovanie kvality sexuálneho života a celkovo sexuálneho zdravia. K tomu existuje mnoho prístupov, metód, spôsobov a prostriedkov.

 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex XXL

  Stoporex® XXL krém

  24,90 

Medzi najprirodzenejšie a dlhodobé riešenia patria:

Zaujímavejšia predohra formou erotickej masáže

Masáž môže výrazne spestriť inak obvyklý stereotyp v posteli, či už ide o klasickú, alebo aj o viac erotickú nuru alebo tantrickú masáž. Nuru masáž využíva špeciálny gél pre hladké, klzké a vzrušujúce dotyky celým telom. Tantra zas zahŕňa pomalú stimuláciu, dlhšie ťahy a krúživé pohyby a dokáže uvoľniť vás aj partnera pred sexom.

Pravidelný a čo najčastejší pohlavný styk

Ideálna frekvencia pravidelného pohlavného styku je síce značne individuálna, no odporúča sa, aby ste mali sex dostatočne často pre udržanie intímneho spojenia. Pre niekoho to môže byť raz týždenne, pre iného aj každý deň. Dôležité je, aby sa obaja partneri cítili komfortne a najmä aby bol sexuálny kontakt pravidelný pre udržiavanie intimity.

Nové polohy, techniky alebo erotické pomôcky

Pre spokojnosť je dôležité v sexuálnom živote búrať stereotyp a na to je najlepším prostriedkom experimentovanie. Nebojte sa skúsiť nové polohy, napríklad v stoji, zozadu či polohu jazdkyne. Zaujímavé je aj experimentovanie s vibračnými a stimulačnými hračkami alebo novým sexuálnymi technikami, napríklad BDSM či análny sex.

Stimulačné, hrejivé či chladivé prezervatívy

Medzi zaujímavé pomôcky na zvýšenie vzrušivosti patria aj špeciálne stimulačné prezervatívy. Skúste napríklad textúrované vzory pre lepšie vzrušenie z vrúbkov a to tak pre vás, ako aj pre partnerku. Nové pocity vám prinesú aj hrejivé alebo chladivé prezervatívy. Všetky tieto typy vám umožnia experimentovať aj so stimuláciou bodu G.

Afrodiziaka pre mužov aj ženy v potravinách

Afrodiziaka sú látky, ktoré majú silný potenciál podporiť nielen chuť na sex, čiže libido, ale aj celkovo vašu sexuálnu aktivitu. Ak ide o potraviny s ich obsahom, pre ženy sú užitočné avokádo, čokoláda, maliny či jahody. Pre mužov sú zas ideálne semiačka, orechy, ustrice, granátové jablko, citrusy či špenát. Obom pohlaviam pomáha aj chilli.

Obmedzenie alkoholu, fajčenia a vplyvu stresu

Horšie prekrvenie ciev vyživujúcich penis, pokles hladiny testosterónu, nižšie libido, kratšia výdrž a horši kondícia, to sú dôsledky častého a nadmerného príjmu alkoholu aj fajčenia. Tieto faktory majú samozrejme negatívny vplyv aj na ženy a ich schopnosť dosiahnuť orgazmus. Podobne pôsobí aj stres produkujúci stresový hormón kortizol.

Bylinky ako afrodiziaka aj stimulanty erekcie

Afrodiziaka nemusia byť iba v potravinách, účinné a stáročiami overené sú aj afrodiziaka v bylinkách. Ženšen, Damiána, Žerucha, Kotvičník, Ašvaganda alebo Sabalová palma pomáhajú tak mužom, ako aj ženám. Tieto rastliny vám pomôžu zlepšiť kvalitu erekcie, predĺžiť pohlavný styk, zvýšiť sexuálny apetít a zlepšiť výkon v spálni.

Prípravky pre mužov pre dlhší výkon v posteli

Využiť silu spomínaných rastlín vo vysokej koncentrácii a v synergii s aminokyselinami, minerálmi či vitamínmi môžete aj cez prírodné prípravky. Často sú vo forme kapsúl a tabliet s dávkovaním každý deň a s možnosťou užívania viac mesiacov, dostupné sú bez receptu, nemajú žiadne vážne vedľajšie účinky a pomáhajú komplexne.

Na čo sa muži aj ženy o bode G pýtajú na internete najviac

Bod G je oblasť, ktorá vzbudzuje zvedavosť a záujem u mužov aj u žien. Nie je preto prekvapujúce, že je jednou z najčastejšie vyhľadávaných tém na internete, vrátane praktických otázok ohľadom jeho hľadania, významu alebo dráždenia.

Toto sú tie najčastejšie otázky, dotazy a komentáre:

Aké sú typické reakcie žien na stimuláciu bodu G?

Neexistuje univerzálna reakcia, pretože každá žena je iná, no ak nájdete bod G, určite to spoznáte. Niektoré ženy pociťujú intenzívnejšiu rozkoš, vzrušenie a môže dochádzať k silnejšiemu orgazmu, najmä s výstrekmi tekutiny zo Skeneho žliaz. Iné zas môžu mať menej výrazné reakcie navonok, no vzrušenie prežijú intenzívne vo vnútri.

Je možné, že bod G sa mení s vekom alebo po pôrode?

Áno, je to možné, bod G sa môže meniť s vekom alebo po pôrode. Anatómia a citlivosť bodu G sú ovplyvnené viacerými faktormi, vrátane hormonálnych zmien, starnutia a telesných zmien po pôrode. U niektorých žien môže stimulácia bodu G počas života viesť aj k odlišným reakciám, čo môže ovplyvniť vnímanie a citlivosť samotného bodu G.

Aké techniky existujú na jeho stimuláciu pri orálnom sexe?

Jednou z techník je použitie jemného pohybu jazyka spolu s prstami. Snažte sa nájsť bod G na vnútornej stene vagíny a potom vytvárajte jemný, rytmický pohyb smerom nahor a nadol. Môžete tiež ďalej experimentovať a vytvárať rôznu intenzitu tlaku, no pohyb nahor a nadol by mal byť zachovaný, krúživý pohyb na bod G totiž vzrušenie neprinesie.

Aký je rozdiel medzi stimuláciou klitorisu a bodu G?

Klitoris a bod G sú dve rôzne erotogénne zóny s rôznou mierou inervácie a tomu treba prispôsobiť aj spôsob ich dráždenia. Klitoris sa nachádza vonku a jeho stimulácia je najmä o dotykoch, krúživých pohyboch, ťahoch zo strany na stranu a rôznom tlaku. Bod G by ste mali stimulovať pohybom nahor a nadol a s využitím tlaku.

Majú muži tiež bod G a pokiaľ áno, kde sa nachádza?

Áno, muži majú svoju verziu bodu G, známa je ako predstojná žľaza, predstojnica či prostata. Nachádza sa vo vnútri panvovej oblasti, asi 5 až 7 centimetrov od análneho otvoru smerom k brušnej strane. Pre prístup k nej sa často používa stimulácia cez konečník, či už prstami alebo špeciálnym vibrátorom, prípadne vonkajšia masáž v oblasti hrádze.

Kvalitnejší výkon a potešenie pre ženy? Skúste silu prírody

Chceli by ste dopriať svojej partnerke orgazmus, či už stimuláciou bodu G alebo aj inak? V tom prípade potrebujete zvýšiť svoj výkon dlhodobo a prirodzene ideálne s využitím sily prírody. Reč je teda o rastlinných afrodiziakach určených pre mužov.

 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex XXL

  Stoporex® XXL krém

  24,90 

Tie vám pomôžu s nástupom, tvrdosťou a dobou trvania erekcie, ale aj s jej lepšou kontrolou a kontrolou ejakulácie, čo bude pozitívne pôsobiť aj na výdrž v posteli.

Medzi osvedčené rastliny s takýmito účinkami patrí napríklad Ashwagandha, nazývaná aj Vitánia opojná. Tá obsahuje účinné zložky podporujúce krvný obeh a má dlhú tradíciu v ázijskej medicíne pri podpore mužského sexuálneho zdravia. Rovnako tak pomáha znižovať stres a nervozitu, čím pozitívne ovplyvňuje predčasnú ejakuláciu.

Podobné účinky má aj Maca, jedno z najúčinnejších prírodných afrodiziak. Rastlina sa niekedy nazýva aj ako “peruánske viagra,”, pričom pozitívne vplýva na testosterón a teda aj na libido. Pomáha tiež predĺžiť erekciu zvýšením prekrvenia penisu.

Pre mužov existujú aj iné afrodiziaka, napríklad Tribulus Terrestris alebo Saw Palmetto, ktorých cieľom je podporiť tvrdosť stoporenia a jeho kvalitu. Už stáročia boli tieto rastliny využívané v podobe čajov, no dnes ich môžete mať aj v moderne forme hotových prírodných prípravkov s využitím podporných aminokyselín, vitamínov a minerálov.

Ako vybrať TOP tabletky na dlhšiu a lepšiu erekciu?

Chceli by ste využiť silu spomínaných afrodiziak a dopriať partnerke výnimočný orgazmus pri pohlavnom styku? V tom prípade je vaša čo najdlhšia výdrž základ a aby ste ju podporili, odporúčame využiť perorálne tabletky či kapsuly špeciálne na erekciu.

Tieto prípravky vám umožnia dlhodobé užívanie niekoľko mesiacov a to na dennej báze, pričom sú schválené Úradom verejného zdravotníctva a dostupné bez návštevy lekára, vyšetrenia od neho alebo receptu. Ďalšou výhodou je ich 100% prírodné zloženie, takže sa nemusíte obávať vedľajších účinkov alebo vážnejších kontraindikácií.

Kvalitné prípravky by mali splniť tieto podmienky:

 • komplexné zloženie z bylín, aminokyselín aj minerálov
 • kvalitný pôvod a vysoká koncentrácia extraktov Ashwagandha a Maca
 • široké účinky na erekciu a libido so zameraním na výdrž
 • každodenné dávkovanie aj po dobu niekoľkých mesiacov
 • dostupnosť bez potreby predpisu od lekára alebo vyšetrení
 • nízke riziko vzniku nežiaducich účinkov a kontraindikácií

Dôležité sú tiež skúsenosti mužov z praxe a práve v tomto ohľade má výnimočné postavenie na trhu značka Stoporex® s jej portfóliom prípravkov pre mužov aj pre ženy. Na dlhšiu a lepšiu erekciu a oddialenie ejakulácie je ideálny Stoporex® Prolong.

Ide o kapsuly, ktoré obsahujú extrakty Macy a Ashwagandhy doplnené o Zinok, L-Arginín a L-Citrulín. Výsledkom je lepší krvný obeh v penise, tvrdšia a dlhšia erekcia, vyššia hladina testosterónu a zároveň upokojenie nervovej sústavy a zmiernenie prehnanej vzrušivosti. To všetko vám pomôže k lepšiemu a dlhšiemu výkonu v posteli!

Skúsenosti mužov z praxe a tipy + zhodnotenie na záver

V prvom rade, bod G naozaj existuje a ukazujú to bohaté skúsenosti mužov aj žien. Aby ste ho využili vo svojom sexuálnom živote naplno, treba k tomu trpezlivosť a techniku. Dôležitá je komunikácia s partnerkou a sledovanie jej reakcií na dráždenie.

 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex XXL

  Stoporex® XXL krém

  24,90 

Kľúčom k úspechu je opustiť stereotyp. Odporúčame preto experimentovanie s rôznymi technikami alebo sexuálnymi polohami pre lepší dosah na bod G.

Pri stimulácii sa nebojte použitia prstov a erotických pomôcok v podobe vibrátora, dilda či iných stimulačných hračiek. Chce to skúšanie a hľadanie, no výsledkom môže byť dosiahnutie intenzívnych orgazmov a hlbšie spojenie medzi partnermi. K tomu môžete prispieť aj vy a to pevnejšou erekciou ako aj dlhšou výdržou v posteli.

Práve od kvality  stoporenia a jeho výdrže závisí aj to, či budete môcť dosiahnuť na bod G penisom a stimulovať ho počas pohlavného styku. Pevnejšia a dlhšia erekcia znamená tiež možnosť dosiahnuť viac orgazmov a to tak pre vás, ako aj pre partnerku.

K tomu, aby ste ju zlepšili, môžete využiť aj prírodné afrodiziaka, napríklad v koncentrovanej podobe hotových tabliet či kapsúl. Prípravok Stoporex® Prolong je príkladom toho, ako sa to dá prirodzene a dlhodobo. Jeho špecifické zloženie prispieva nielen k lepšej erekcii, ale aj k lepšej kontrole ejakulácie a k predĺženiu vášho výkonu v posteli!

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *