Erotogénne zóny

Objavte ich spoločne s partnerkou a užite si tak ešte viac rozkoše!

Erotogénne zóny: Objavte ich spoločne s partnerkou a užite si tak ešte viac rozkoše!„Sex je náš! Dělá dobře mně i tobě,“ spieva sa v známej piesni. My si dovolíme len súhlasiť, no zároveň musíme poznamenať ešte jednu vec – muži sa pri sexe väčšinou venujú tým istým miestam a na zvyšok ženského tela ako keby zabúdali. Rovnako tak aj ženy. A pritom – vedeli ste, že máme na ľudskom tele niekoľko erotogénnych zón, ktoré stoja za to vyskúšať? A nie sú to len pery, prsia či krk. Stačí jemný dotyk rúk, pier či šteklenie a vy vďaka týmto tajným zákutiam dokážete zvýšiť vzrušenie na oboch stranách na maximum. Láka vás zistiť, ktoré to sú?

Čo sú to erotogénne zóny

Erotogénne zóny sú miesta na tele, ktorých dráždenie spôsobuje nárast sexuálneho vzrušenia. Zjednodušene – erotogénne zóny sú miesta na ľudskom tele, ktoré sú citlivejšie na sexuálne dráždenie. Niektoré sú u mužov i žien spoločné, iné zas má každé pohlavie individuálne. Spoločné však je, že tieto oblasti na tele dokážu spôsobiť vzrušenie najmä kvôli lepšiemu prekrveniu a vyššej nervovej koncentrácii a človek na ne reaguje intenzívnejšie ako na iné zóny na tele.

Pri stimulácii erotogénnych zón nejde primárne len o sex, pravdou však je, že správne dotyky na týchto zónach môžu sex posunúť na vyšší level a dodať mu to správne iskrenie. Dôsledkom dotykov, hladkania či bozkávania vysielajú tieto zóny do mozgu intenzívnejšie nervové impulzy a informácie, ktoré sa potom spájajú s príjemnými pocitmi. A práve preto by sa na tieto miesta nemalo zabúdať.

Keď nájdete u muža či u ženy tie správne erotogénne miesta, je to, ako keby ste našli poklad. A teraz nehovoríme len o oblasti pohlavných orgánov. Dráždiť môžete prsia, bradavky, pery, ušné lalôčiky či krk. Niekomu stačí jemný dotyk, iný potrebuje dlhšie dráždenie – jedno je však isté – ľudské telo má viac než dosť takýchto tajných zákutí, ktoré stojí za to objaviť a obohatiť tak nielen svoj, ale aj partnerkin sexuálny život.

Ako nájsť erotogénne zóny?

Nič nie je lepšie ako začať s objavovaním tajných zákutí vzrušenia ako práve počas predohry. Toto odporúčanie sa týka najmä mužov, ktorí na tieto miesta zabúdajú a sústredia sa výlučne na vagínu a jej okolie. Zabúdať na tieto miesta by ste nemali ani počas milovania samotného. Erotogénne zóny je možné dráždiť a stimulovať viacerými spôsobmi, ako:

 • Dotykmi (dotyk dlane, prstov, pier – na každé miesto sa hodí niečo iné)
 • Chladom a teplom (kockami ľadu, šľahačkou, chladivým alebo hrejivým masážnym gélom..)
 • Fúkaním, šteklením (rukou, vtáčím pierkom, horúcim voskom), masážou alebo miernym hryzkaním.

Ženské erotogénne zóny

Rovnako ako muži, aj ženy majú svoje erotogénne miesta. Muži sa najčastejšie venujú pošve a poprsiu, čo je škoda, pretože ženské telo má takýchto citlivých miest oveľa viac. Ak chcete byť dobrým milencom, mali by ste sa zamerať na tie najdôležitejšie. Tu sú niektoré z nich.

Hlava: S pocitom vzrušenia si ľudia najčastejšie spájajú oblasť šije a uší. Ale aj pokožka hlavy je pritom veľmi jemná a môžete ju dráždiť a masírovať pomocou prstovej masáže či výživových olejov. Striedajte tlak aj tempo, sem-tam partnerku za vlasy aj poťahajte, pomôcť môže aj vibračná kefa na vlasy.

Uši: Hovorí sa, že uši sú bránou ako k fyzickému, tak aj k psychickému vzrušeniu. Masírujte okraje partnerkinho ucha a prstami hladkajte jej zátylok. Keď do toho pridáte jemné bozkávanie perami či hryzkanie, miera vzrušenia ešte vzrastie.

Pery a krk: Pri bozkávaní na pery platí to isté ako pri mužoch, dokonca sa hovorí, že ako nežný viete byť k jej perám, viete byť nežný aj k ostatným častiam jej tela.

Čo sa krku týka, skúste prechádzať perami oblasťou medzi krkom a bradou. Je tam totiž tenšia pokožka, takže nervy a žily sú bližšie k jej povrchu – to je takisto dôvod, prečo sa práve na toto miesto odporúča aplikovať parfém. Tento ťah vám navyše pomôže aktivovať receptory a umocniť emocionálnu odozvu partnera. Krk je totižto pre nás evolučne stále veľmi zraniteľným a teda aj intímnym miestom. Pustíme k nemu iba niekoho, komu skutočne veríme.

Ženské erotogénne zóny

Prsty: Masírujte prstami partnerkinu dlaň kedykoľvek – ruky sú totiž plné zmyslových receptorov. Prechádzajte rukami po vrchnej aj spodnej časti dlane až k prstom. Robte to jemne – receptory citlivé na dotyk majú v tomto smere lepšiu odozvu ako tie citlivé na tlak, ktoré sú hlbšie v koži. Tento ťah je ideálny, nakoľko ho môžete robiť kdekoľvek – nie je to nič vulgárne a vy obyčajným nevinným dotykom rúk nabudíte intímnejšie časti jej tela.

Predlaktie a zápästie: Dotýkajte sa vnútornej strany zápästia jazykom, perami alebo naň dýchajte – teplý vzduch pôsobí na špeciálne receptory, citlivé na zmenu teploty. Obráťte jednu ruku a začnite jemne prechádzať prstami po zápästí. Po chvíli vymeňte prsty za nechty a pokračujte v tomto jemnom škrabkaní, ktoré sa pre partnerku zmení na jemné šteklenie, chvenie a vzrušenie. Zápästie patrí medzi najcitlivejšie miesta na ľudskom tele. V prípade, že chcete zaexperimentovať, môžete ich aj lízať a jemne sať a uvidíte ako partner/partnerka zareaguje.

Podpazušie: Nemajte predsudky a vyskúšajte ho napríklad po osprchovaní. Práve podpazušie je totiž veľmi intenzívne miesto na tele, už jemné dotyky prstov či pomalé krúženie na ňom môžu vašu partnerku/partnera vzrušiť a prebudiť v nich sexuálnu túžbu. Ak zapojíte kocky ľadu, horúci vosk či jemné pierko, máte vyhraté.

Prsia: Hoci táto časť ženského tela je braná ako samozrejmosť, veľa závisí od správnej techniky. Venujte pozornosť (na nervy bohatému) erotogénnemu tkanivu na vrchu aj stranách jej pŕs predtým, než prejdete k bradavkám. Dotyky by mali byť opäť jemné – bradavky, rovnako ako aj klitoris dodávajú elektrické impulzy pre bunky, ktoré reagujú na rôzne druhy stimulácie, napríklad trenie či masírovanie. Čím dlhšie sa budete bradaviek dotýkať (prstami, či jazykom), tým intenzívnejšie bude partnerkino vzrušenie.

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex Lube

  Stoporex® Lube

  6,90 
 • Stoporex® Women

  16,90  Zľava!
 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex® Klasik + Prolong

  53,90  Zľava!
 • Stoporex® XXL krém

  24,90 
 • Stoporex® Stimul gél na ekreciu

  14,90  Zľava!
 • Stoporex® Delay sprej

  14,90  Zľava!

Zadná časť kolien: Väčšinu ľudí dotyk na tomto mieste najprv šteklí – buďte ale trpezliví. Ak partnera alebo partnerku dotyk šteklí, pravdepodobne ešte nie je dostatočne vzrušený/vzrušená. Najprv preto stimulujte erotogénne zóny. Následne plochou troch prstov prechádzajte po celej zadnej časti jej/jeho stehien a tento proces zakončite na zadnej strane kolena. Silný dotyk môže stimulovať nervové zakončenia citlivé na tlak alebo receptor detekujúci napätie, čo odstráni pocit šteklenia.

Vnútorná strana stehien: je extrémne citlivá na ženskom tele. Zaviažte partnerke oči a začnite jej jemne prechádzať medzi pupkom a panvou a pomaly prechádzajte k vnútornej strane stehien. Uvidíte, ako bude vaša partnerka vo vytržení a bude k vám sama vypínať miesta, na ktorých bude chcieť cítiť vaše dotyky. Tie neskôr vystriedajte za bozky.

Chrbát: Jemne masírujte oblasť medzi lopatkami a chrbticou. Pomaly prechádzajte do spodnej časti chrbta, kde sú citlivejšie nervové zakončenia. Občas zablúďte prstami na boky jej chrbta a dotýkajte sa okrajov jej pŕs.

Lýtka: Sú veľmi citlivým miestom u žien. Tu, narozdiel od stehien, musíte použiť len jemné a krúživé tlakové pohyby, ideálne spojené s chladivým alebo hrejivým masážnym gélom. Toto miesto je ideálne pre dlhšiu predohru.

Nohy: Sú veľmi populárna erotogénna zóna. Problémom je však ich šteklivosť. V týchto miestach preto prejdite z jemného dotyku na intenzívnejší. Kým muži si najviac vychutnajú masáž celého chodidla, ženy citlivo reagujú na prsty a medzery medzi nimi. Optimálne je, ak bude táto masáž súčasťou celotelovej masáže a prsty na ženských nohách si necháte ako záverečné vyvrcholenie.

Zadok: Nie je to len „kopa“ mäsa, nachádza sa v ňom veľa nervových centier, vďaka ktorým jeho láskanie, maznanie a masírovanie môže priviesť vašu partnerku do vytrženia. Ak ste otvorení experimentovaniu či drsnejším praktikám, vyskúšajte jemný výprask či maznanie sa s jeho konečníkom. Postačí pritom aj jemná stimulácia jeho okolia jedným prstom.

Mužské erotogénne zóny

Väčšina žien sa sústreďuje len na penis a jeho okolie. Neuvedomujú si však popritom, že mužské telo má na sebe oveľa viac citlivejších miest. Začnime teda pekne zvrchu.

Hlava a tvár: Táto erotogénna zóna je snáď u oboch pohlaví rovnaká. Veľmi citlivé body majú muži na hlave a v jej okolí. U muža zabodujete, ak budete hladkať jeho vlasy či hrať sa s nimi. Výnimkou nie sú ani pery, spánky, uši, krk či šija. Vedeli ste, že mozog sa pri orgazme vypína? Podporte tento proces tým, že budete palcami masírovať oblasť nad partnerovým obočím. Práve takto mu môžete pomôcť uvoľniť stres a zvýšiť jeho vzrušenie. Nezabudnite sledovať ústa – keď je človek uvoľnený a vzrušený, uvoľnia sa aj svaly, vrátane tých, ktoré udržujú sánku zatvorenú.

Pery: Patria síce k hlave či k tvári, no zaslúžia si osobitnú pozornosť. Hovorí sa totiž, že bozkávanie je akousi vstupnou bránou ku zvyšku tela. Takisto si ním aktivujete množstvo hormónov a partnerov hypothalamus (podlôžko, časť mozgu, zodpovedná za vzrušenie) bude zaplavený feromónovými vôňami a chuťami.

Hrudník: Pozor, nielen ženy majú prsia ako erotogénnu zónu! Muži sú na túto oblasť citliví tiež, avšak trošku inak. Vyskúšajte namiesto nežností dotyky a škrabanie presne tak, ako to robia mačky.

Zadok: Aj tu platí, že na nežnosti zabudnite. Skúste však poriadne zatlačiť – tľapnúť muža počas sexu po zadku alebo ho len pevne chytiť a pritlačiť si ho k sebe. Či už to robíte „na stojáka“ alebo pri klasickej misionárskej polohe.

Vnútorná strana stehien: Dráždiť túto zónu vyskúšajte už počas predohry. Skúste muža hladiť a dotýkať sa ho na vnútornej strane stehien. Robte to striedavou intenzitou a rýchlosťou, podľa toho, či chcete vzrušenie gradovať alebo ho vyvolať okamžite.

Hrádza: Ďalší skvelý tip na predohru alebo aj počas milovania. Jemná masáž hrádze, ktorá je blízko prostaty (čo je mimochodom orgán považovaný za mužský bod G) zaistí, že vášho miláčika privediete do vytrženia a bude vám za to ruky-nohy bozkávať!

Okolie análneho otvoru: Ďalšie zaujímavé miesto, ktoré sa však nie všetkým mužom páči rovnako. Jemná masáž v spojení s orálnym sexom však dostane väčšinu mužov, takže stojí za to ju vyskúšať.

Chodidlá: Masáž chodidiel je ideálnym krokom na relaxáciu a aj vzrušenie muža. Na rozdiel od žien je táto oblasť omnoho citlivejšia, takže si to vedia viac vychutnať.

Ako inak zvýšiť vzrušenie a chuť na sex

Sústredenie sa na erotogénne zóny je dôležité. A nielen to. Existuje totiž veľa iných spôsobov, ako zvýšiť vzrušenie a tým pádom aj chuť na sex a jeho kvalitu samotnú. Pomôcť vám s tým môžu aj niektoré potraviny ako chilli, šľahačka, jahody, morské plody, banány či čokoláda a pod.

Nebojte sa tiež experimentovať ani v posteli – sexuálny styk ozvláštnia nové erotické polohy (vrátane misionára, jazdenia na partnerovi či polohe zozadu). Vyskúšajte aj ďalšie, je ich oveľa viac.

Pomôcť vám môžu aj sexuálne pomôcky, dildá, vibrátory, vibračné vajíčka, venušine guličky či masturbátory pre mužov aj ženy. Výber je široký, netreba sa hanbiť.

Ďalším zaujímavým spôsobom, ako zvýšiť svoj sexuálny apetít, sú prírodné afrodiziaká – v podobe čajov alebo ich výťažky, ktoré obsahujú napríklad aj výživové doplnky Stoporex KlasikStoporex Prolong – voľne dostupné tabletky pre zlepšenie erekcie a potencie či pre zvýšenie libida a kvality sexuálnej výdrže. Oplatí sa o nich vedieť čosi viac – mnoho mužov vám totiž potvrdí, že tieto tabletky skutočne fungujú. Vyskúšajte ich aj vy.

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex Lube

  Stoporex® Lube

  6,90 
 • Stoporex® Women

  16,90  Zľava!
 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex® Klasik + Prolong

  53,90  Zľava!
 • Stoporex® XXL krém

  24,90 
 • Stoporex® Stimul gél na ekreciu

  14,90  Zľava!
 • Stoporex® Delay sprej

  14,90  Zľava!