Ako zvýšiť výdrž v posteli? Mužom pomôžu afrodiziaka, techniky, cviky aj podporné tabletky

Slabá výdrž v posteli je problémom nielen pre sexuálny život. Nedostatočný výkon má následky na libido, spokojnosť vo vzťahu, sebavedomie a psychiku a samozrejme tiež na partnerské spolunažívanie. Problém sa tak prenesie z muža aj na ženu.

Pre zvýšenie výkonnosti v sexe, predĺženie výdrže u mužov, zlepšenie erekcie a zvýšenie sexuálnej energie možno pritom spraviť viac, ako si myslíte. Môžu za to práve faktory vplývajúce na sexuálny apetít, stoporenie, vzrušivosť, fyzickú výkonnosť a sexuálnu energiu. Ovplyvniť sa dajú dlhodobo, intenzívne a predovšetkým prirodzene.

Čo ovplyvňuje výdrž v posteli, čo sa dá spraviť pre jej zvýšenie a čo jej škodí, to si povieme v ďalších riadkoch. Preberieme aj afrodiziaka a podporné prostriedky!

Čo znamená výdrž v posteli a kedy je zdravá

Výdrž v posteli je pojem, ktorý súvisí jednak s výkonnosťou muža z pohľadu erekcie, ale rovnako tak aj s udržaním tejto erekcie a to dostatočne dlhú dobu. Krátka alebo slabá výdrž v posteli sa prejavuje teda ochabnutím erekcie alebo jej predčasným ukončením. V tom druhom prípade ide o stav, ktorý súvisí aj s predčasnou ejakuláciou.

Ak ide o to, čo je zdravá výdrž v posteli, treba si pomôcť štatistikami. Tie hovoria, že muž by mal vedieť udržať erekciu a svoje vyvrcholenie aspoň 12 až 15 minút od začiatku pohlavného styku. Pokiaľ tomu tak nie je, môže to ukazovať na nejaké problémy.

S kvalitou stoporenia, jeho udržaním a zdravým priebehom vyvrcholenia súvisí tiež libido. Tento pojem u muža vyjadruje sexuálny apetít, v preklade chuť na sex.

Osobitnou oblasťou, ktorá sa tiež dotýka výdrže v posteli, je fyzická výdrž. Sex je totiž nielen záležitosť hormónov, libida alebo erekcie, ale rovnako tak aj fyzického výkonu. V tomto prípade je výdrž v posteli závislá aj od vašej fyzickej kondície a pokiaľ je tá nedostatočná, má to za následok rýchle vyčerpanie fyzických síl a to sa prejaví aj v sexe.

Vyššie spomínané priemerné číslo sa môže samozrejme individuálne líšiť. Ak sú pre to nejaké objektívne faktory, napríklad dlhšia sexuálna absencia alebo predošlá fyzická únava, môže byť výdrž u muža v posteli slabšia. Nesmie ale ísť o dlhodobý jav.

 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex Delay sprej na oddialenie ejakulácie

  Stoporex® Delay sprej

  14,90  Zľava!
 • Stoporex Prolong + Delay na oddialenie ejakulácie

  Stoporex® Prolong + Delay sprej

  41,90  Zľava!
 • Stoporex Lube Lubrikant

  Stoporex® Lube

  4,90  Zľava!

Ako sa prejaví slabá výdrž a príznaky problémov

Krátka, slabá alebo nedostatočná výdrž muža v posteli má viacero prejavov. Tie sa týkajú spravidla oblastí spomínaných vyššie, čiže pohlavného údu a jeho stoporenia, rýchlosti dosiahnutia orgazmu a ejakulácie, prípadne poklesu fyzickej kondície.

Medzi prvotné a u mnohých mužov aj ich žien menej postrehnuteľné prejavy patrí zníženie libida. Ak muž prestáva mať záujem o pravidelný pohlavný styk a milovanie, ide o prvý signál toho, že mu klesá jeho sexuálny apetít. Libido môže dokonca aj úplne vymiznúť, čo sa prejaví absenciou o akýchkoľvek fyzický kontakt, neskôr až nechuťou.

Medzi prejavy týkajúce sa erekcie zas patria tieto:

 • príliš pomalý a dlhý nástup erekcie, ktorá vzniká postupne
 • tvrdosť stoporenia je slabá, penis nedosahuje 100 % erekciu
 • dochádza k striedaniu stoporenia a jeho poklesu a ochabnutia
 • udržanie stoporenia dlhšiu dobu je nemožné alebo ťažké
 • erekcia ochabne do niekoľkých minút od vzniku stoporenia
 • bez pravidelnej stimulácie je nemožné erekciu udržať

Pokles fyzickej kondície je sprevádzaný obvykle rýchlou únavou, najmä ak ide o svalstvo. Medzi prejavy patria aj ťažkosti s pohybom a neschopnosť výkonu.

Veľmi dôležitými prejavmi slabej výdrže v posteli sú aj tie, ktoré súvisia s ejakuláciou. Najviac typickým príznakom je príliš rýchle vyvrcholenie, spravidla do 5 minút. Pokiaľ ale príde k orgazmu a ejakulácii do 1 až 2 minút, ide už o príznaky tzv. predčasnej ejakulácie. V tomto prípade je stav naozaj vážny a je potrebné odborné riešenie.

Faktory, ktoré majú na výdrž v posteli vplyv

To, aká bude vaša výdrž v posteli a počas pohlavného styku, závisí od množstva vplyvov. Niekedy ide o faktory, ktoré sa nedajú zmeniť, napríklad vek a starnutie, prípadne krátkodobá choroba. Väčšina z nich ale ovplyvniteľná je a to prirodzene a dlhodobo.

Na výdrž vplývajú predovšetkým tieto faktory:

Hladina testosterónu: Práve hladina testosterónu môže ovplyvňovať to, aké vysoké bude vaše libido. Príliš veľa tohto hormónu spôsobí zvýšený sexuálny apetít a zvýšenú vzrušivosť, čo sa prejaví predčasnou ejakuláciou. Tento stav je typický pre dlhšie obdobie sexuálnej abstinencie. Horší je ale nedostatok, ktorý sexuálny apetít znižuje.

Problémy s prekrvením: Ďalším problémom s negatívnym vplyvom na výdrž je prekrvenie penisu a celej pohlavnej sústavy. Ak je nedostatočné, má to vplyv aj na libido, no hlavne na kvalitu stoporenia penisu. Toporivé telesá sa nemôžu dostatočne naplniť krvou a to vedie k zhoršeniu tvrdosti erekcie, no najmä k jej nedostatočnému udržaniu.

Životospráva a životný štýl: Do tejto kategórie vplyvov patria jedálniček a jeho zloženie, množstvo fyzického pohybu a prirodzenej aktivity, ale tiež pravidelnosť a nepravidelnosť stravovania, spánku a oddychu. Medzi najviac negatívne faktory z tejto oblasti patria cigarety a alkohol, ktoré znižujú libido a významne zhoršujú kvalitu erekcie.

Stres a psychogénne faktory: Medzi vplyvy, ktoré môžu zhoršiť výdrž v posteli, patria aj tie psychogénne. Ide predovšetkým o stres, ktorý pôsobí na organizmus zvonku a cez zvýšenú hladinu kortizolu znižuje produkciu testosterónu. Medzi ďalšie faktory v tejto kategórii patria aj nervozita, problémy so spánkom, napätie, depresie a podráždenosť.

Fyzická kondícia: Nadmerná fyzická záťaž alebo naopak nedostatočný pohyb a málo fyzickej aktivity, všetky tieto faktory majú negatívny vplyv na výdrž v posteli. Výsledkom je totiž príliš rýchla únava a vyčerpanie, čo ovplyvní jednak kvalitu erekcie a jej ochabnutie, ale predovšetkým fyzickú kondíciu. Na pohlavný styk potom nemáte silu.

Choroby a užívanie liekov: Bežná chrípka dokáže tiež negatívne ovplyvniť výkonnosť v posteli, o závažnejších hormonálnych ochoreniach či chorobách močovej alebo pohlavnej sústavy ani nehovoriac. Pozor aj na niektoré liečivá, napríklad na krvný tlak, hormonálnu sústavu či z kategórie antidepresív, vplývajú na erekciu aj ejakuláciu.

Kedy treba zájsť za lekárom a čo sa nedá riešiť doma

Z vyššie spomínaných faktorov väčšina pôsobí buď dlhodobo alebo krátkodobo, no všetky sú nejakým spôsobom ovplyvniteľné. V prípade, že aj napriek ich utlmeniu nepríde k zlepšeniu, je možné, že váš problém s výdržou sa nebude dať riešiť iba doma. Medzi dva najvážnejšie prípady, či skôr ochorenia, patria erektilná dysfunkcia a predčasná ejakulácia.

To prvé sa týka nemožnosti vzniku a udržania erekcie, pričom ide o stav spôsobený nedostatočným prekrvením a udržaním krvi v toporivých telesách pohlavného údu. Výsledkom sú problémy so vznikom erekcie alebo jej udržaním dlhšiu dobu.

Druhý problém je spojený s prílišnou vzrušivosťou, ktorá má za následok problém s kontrolou svojho vyvrcholenia. Muž, ktorý trpí predčasnou ejakuláciou, dostane orgazmus obvykle už do 1 až 2 minút a nemôže ho nijako ovplyvniť. Ak máte tento stav a nepomáhajú ani techniky prerušenia stimulácie počas styku, ide už o vážnejšiu formu ťažkostí.

V jednom aj druhom prípade stojí za to navštíviť lekára. Ten môže na základe anamnézy, merania prietoku krvi v penise, fyziologickým vyšetrením penisu a ďalších testov posúdiť závažnosť problému. Je tiež možné, že vám odporučí aj domácu liečbu.

Ako zvýšiť výdrž v posteli prirodzene a dlhodobo?

Väčšina prípadov nie je našťastie natoľko závažná, aby ich riešenie spočívalo iba v odbornom lekárskom vyšetrení a nasadení liekov so syntetickým zložením. Pre týchto mužov stačí skombinovať niekoľko opatrení, zmien a stimulačných prostriedkov.

Ak chcete vedieť, ktoré sú najlepšie, tu je prehľad:

Obmedzenie zlých vplyvov životosprávy

Základným a najdôležitejším opatrením je eliminovať tie najhoršie vplyvy životosprávy. Alkohol a cigarety, nehovoriac už o iných omamných látkach, radikálne zhoršujú vašu schopnosť erekcie. Výsledkom je jej nedostatočná tvrdosť a krátke trvanie, čo sú zásadné vplyvy práve na výdrž v posteli. Riešenie? Úplne ich odstráňte zo života.

Viac ovocia, orechov, zeleniny a rýb

To, čo pomôže na kvalitu prekrvenia pohlavnej sústavy, sú látky obsiahnuté v niektorých zdravých potravinách. Ide najmä o aminokyseliny zlepšujúce krvný obeh, ale aj o vitamíny B, C a minerály Zinok a Selén, ktoré podporujú testosterón. Do jedálnička cielene zaraďte ryby, orechy, špenát, brokolicu, kapustu, melóny, jablká a citrusové plody.

Obmedzenie stresu a nervového napätia

Na výdrž v posteli, či už ide o udržanie erekcie alebo dlhšiu výdrž do ejakulácie, majú vplyv aj psychogénne faktory. V prvom rade treba obmedziť stresové faktory a nervové napätie, ktoré môžu byť príčinou ťažkostí s erekciou aj problémov s rýchlym vyvrcholením. Snažte sa časovo lepšie plánovať deň, nenáhlite sa a nájdite si čas na oddych.

Fyzická aktivita, pohyb a pravidelný šport

Na zvýšenie fyzickej kondície, ktorá tiež vplýva na výdrž v posteli, je najlepším prostriedkom pravidelný pohyb. Fyzická aktivita by mala byť čo najviac rozmanitá, kombinujte pravidelnú chôdzu v prírode s nejakým športom alebo manuálnou prácou. Ak ide o šport, striedajte intenzívny s kondičným, podporíte tak testosterón aj fyzickú výdrž.

Zmeny v partnerskom sexuálnom živote

Stereotyp a nuda doslova zabíjajú kvalitný sexuálny život, u mužov sa to skôr či neskôr prejaví poklesom libida a zhoršením výkonu. Nebojte sa preto experimentovať, či už ide o nové techniky, polohy alebo miesta. Spravte zmeny v predohre, skúste nové sexuálne hračky a fantáziu môžete povzbudiť aj maskami alebo hraním rolí.

Špeciálne pomôcky na predĺženie výdrže

Pomôcť s erekciou a jej udržaním vám môžu aj niektoré sexuálne pomôcky. Ide napríklad o vákuové a vodné pumpy zlepšujúce prekrvenie penisu s takmer okamžitým nástupom, ktoré môžete kombinovať s erekčnými krúžkami. Na predĺženie výdrže slúžia zas špeciálne krémy, gély alebo kondómy, ktoré obsahujú látky znižujúce citlivosť na dráždenie.

Cvičenie a techniky na oddialenie ejakuláciu

Jedným z najviac prirodzených spôsobov riešenia výdrže v posteli sú špeciálne techniky a cviky. Na kvalitnejšiu a dlhšiu erekciu odporúčame Kegelove cviky, ktoré spočívajú v sťahovaní a uvoľňovaní svalstva panvového dna. Na predĺženie doby do ejakulácie skúste metódu Masters-Johnson, ktorá spočíva v stlačení žaluďa tesne pred vyvrcholením.

Prírodné podporné prípravky pre mužov

Afrodiziaka v podobe bylín dokážu spraviť s výkonnosťou v posteli doslova zázraky a to platí tak pre mužov, ako aj pre ženy. Pre mužov sú overené napríklad Maca alebo Tribulus, no zďaleka to nie je celý zoznam. Ich koncentrovanú podobu prinášajú podporné prípravky vo forme tabliet bez receptu, ktoré pomôžu na erekciu, libido aj rýchlu ejakuláciu.

Časté otázky, dotazy a témy v internetových diskusiách

V súvislosti s výdržou v posteli možno nájsť na internete množstvo mýtov a nepresností, ale aj veľa otázok a dotazov, predovšetkým od mužov. Tie sa týkajú jednak prejavov, ale aj možností na riešenie stavu, napríklad s ohľadom na vek či zdravotný stav.

Toto sú témy, otázky a dotazy, ktoré sú najčastejšie:

Kedy treba problém riešiť a kedy ide o krátkodobý jav?

V zásade platí, že ťažkosti s výdržou v posteli môže mať z času na čas každý muž. Ak sa ale problém opakuje viac krát po sebe a trvá napríklad mesiac či dva, je načase ho začať riešiť. Najčastejšou chybou je podcenenie situácie, čo má za následok dlhodobé ťažkosti a ich neriešenie stav iba zhoršuje, či už ide o erekciu alebo rýchlu ejakuláciu.

Dá sa do riešenia zapojiť aj partnerka? Aký je jej vplyv?

Samozrejme, dá sa a dokonca sa to odporúča. Partnerka môže mať vplyv na sexuálny apetít, napríklad spôsobom predohry alebo vhodným dráždením. Môže tiež pomôcť mužovi s dlhším udržaním stoporenia a to pravidelnou stimuláciou erotogénnych zón na penise. Ak je problém s predčasnou ejakuláciou, vie mužovi pomôcť s prerušením vzrušenia.

 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex Delay sprej na oddialenie ejakulácie

  Stoporex® Delay sprej

  14,90  Zľava!
 • Stoporex Prolong + Delay na oddialenie ejakulácie

  Stoporex® Prolong + Delay sprej

  41,90  Zľava!
 • Stoporex Lube Lubrikant

  Stoporex® Lube

  4,90  Zľava!

Môže zvýšiť svoju výdrž v posteli aj muž vo vyššom veku?

Áno, práve táto veková kategórie má s nedostatočnou výdržou najviac problémov, najmä ak ide o mužov vo veku nad 50 rokov. Väčšina z nich zároveň nemá vážnejšie ťažkosti s udržaním erekcie alebo rýchlosťou vyvrcholenia, práve pre nich sú vhodné podporné prostriedky a možnosti vo forme cvikov, afrodiziak alebo techník.

Čo robiť, ak nechcem ísť za lekárom a užívať lieky?

Táto otázka sa týka problémov s nedostatočnou výdržou erekcie a kladú ju najmä starší muži. Nie všetky ťažkosti so stoporením majú základ v erektilnej dysfunkcii, mnohokrát ide iba o menšie problémy s kvalitou prekrvenia penisu. Pre tieto prípady netreba lieky so syntetickými látkami, stačia tabletky obsahujúce prírodné afrodiziaka.

Je záruka, že mi prírodné podporné tabletky pomôžu?

Takáto záruka na 100 % samozrejme nie je, no netreba si z toho robiť ťažkú hlavu. Podobne aj pri množstve rôznych liečiv vám nikto negarantuje 100 % účinnosť, veľa totiž závisí aj od externých faktorov. Skúsenosti ukazujú, že väčšina mužov má ťažkosti s výdržou v posteli takého charakteru, že práve tieto prípravky sú pre nich vhodné.

Najlepšie prírodné afrodiziaka pre zvýšenie výdrže

Je všeobecne známe, že sama príroda ponúka na mnoho ľudských problémoch a ochorení to najlepšie a najmä najviac prirodzené riešenie. Inak tomu nie je ani v sexuálnej oblasti a ak ste už počuli pojem afrodiziaka, tak práve v nich spočíva to riešenie. Môže ísť o bylinky, ale aj iné látky, ktoré stimulujú mužskú potenciu, erekciu, libido a výkon.

Tu je prehľad najznámejších a najúčinnejších z nich:

Maca: Zrejme najznámejším rastlinným afrodiziakom pre mužov je Maca, čiže Žerucha peruánska. Hovorí sa jej tiež „peruánska viagra“ a to preto, že obsahuje látky stimulujúce lepší krvný obeh v pohlavnej sústave a penise. Je tiež skvelým prírodným prostriedkom na zvýšenie testosterónu, čo má vplyv na libido, spermie aj potenciu.

Ashwagandha: Ašvaganda patrí medzi účinné afrodiziaka a to nielen pre mužov, ale aj pre ženy. Známy je tiež jej pozitívny vplyv na hormonálnu rovnováhu, či už ide o testosterón u mužov, alebo aj estrogén u žien. Dôležitá je aj ako nervové tonikum, znižuje účinky stresu a napätia. Vďaka tomu pomáha na upokojenie a predĺženie erekcie.

Tribulus Terrestris: Za týmto názvom sa skrýva rastlina zvaná Kotvičník zemný. Bylina je známa už dlhé roky pre stimuláciu hormónu testosterón a bola využívaná pre kulturistov a mužov, ktorí hľadali zvýšenie fyzickej sily a výkonnosti. Má rovnako intenzívny a pozitívny vplyv aj na sexuálny apetít, libido, pevnosť erekcie a tvorbu spermií.

Saw Palmetto: Poslednou afrodiziakálnou rastlinou v našom prehľade je Sabalová palma. Ide o rastlinu, ktorej plody obsahujú afrodiziakálne látky zlepšujúce mužskú potenciu a zvyšujúce libido, no tam sa jej účinky ani zďaleka nekončia. Štúdie totiž ukazujú, že rastlina pomáha aj na prostatu a jej zdravie, čím tiež nepriamo ovplyvňuje potenciu.

Ako vybrať najlepšie podporné prípravky pre mužov

Všetky tieto spomínané bylinky sa dajú používať vo forme čajov, no dnes už nie ste odkázaní iba na takúto tradičnú formu. Veda totiž priniesla kombináciu ich overených účinkov s modernou formou a to cez tabletky a kapsuly na perorálne užívanie.

Okrem vysoko účinných extraktov rastlín typu Kotvičník, Sabalová palma, Žerucha alebo Ašvaganda obsahujú aj mix ďalších účinných látok, všetko prirodzeného charakteru. Dobrým príkladom sú aminokyseliny L-Arginín a L-Citrulín, ktoré zlepšujú prekrvenie penisu, ale aj minerál Zinok či iné vitamíny, ktoré podporujú testosterón a libido.

Ako vybrať tie kvalitné? Sledujte tieto parametre:

 • základom je dostatočne široké a koncentrované zloženie
 • látok však nesmie byť príliš veľa, najdôležitejšie sú afrodiziaka
 • pôsobenie musí byť komplexné, na libido, erekciu aj ejakuláciu
 • samozrejmosťou je kúpa bez vyšetrenia u lekára či predpisu
 • dôležité je, aby nehrozili žiadne vedľajšie a nežiaduce účinky
 • čím je značka na trhu dlhšie a čím širšie má portfólio, tým lepšie

Užívanie prípravku by malo byť možné dlhodobo, pravidelne a denne, len vtedy totiž môžu všetky afrodiziaka, aminokyseliny a ďalšie látky pôsobiť intenzívne a viditeľne. Spomedzi viacerých značiek na trhu všetky tieto predpoklady spĺňa iba zopár z nich.

Medzi ne patrí aj značka Stoporex®. Na predĺženie výdrže a zvýšenie výkonnosti v posteli ponúka mužom dve riešenia a to Stoporex® Klasik alebo Stoporex® Prolong. Ide o perorálne tablety so 100 % prírodným zložením, kým Klasik celkovo zlepšuje erekciu, Prolong ju zas predlžuje a odďaľuje ejakuláciu. Skúsenosti mužov s nimi sú vynikajúce.

Skúsenosti mužov s výdržou a rýchly tip, ako ju zvýšiť

Podobne, ako je tomu aj pri všeobecnom zdraví, aj to sexuálne je závislé od dlhodobých vplyvov. Patria sem predovšetkým životospráva a životný štýl, ale aj faktory súvisiace s užívaním liekov či niektorými konkrétnymi ochoreniami v organizme.

To najlepšie, čo viete pre zvýšenie a predĺženie výdrže v posteli spraviť, je eliminovať práve negatívny vplyv takýchto faktorov. Zlepšiť treba stravovanie, spánok aj pohyb, eliminovať naopak stres, alkohol, fajčenie a niektoré lieky s veľmi negatívnym a intenzívnym vplyvom. Všetky tieto opatrenia sú však maratónom, čiže ide o beh na dlhú trať.

Skúsenosti mužov z praxe ukazujú, že niečo sa dá ovplyvniť aj rýchlejšie a má to zároveň viditeľný vplyv na výdrž a výkonnosť: ide o libido a testosterón.

Za týmto účelom preto dávame do vašej pozornosti afrodiziaka, látky, ktoré majú intenzívny účinok na produkciu tohto dôležitého mužského hormónu, prekrvenie pohlavného údu a teda aj na výkonnosť a výdrž. Využívať ich môžete v prirodzenej forme, v prípade bylín ako čaje, alebo pokiaľ ide o afrodiziaka v potravinách, tak ich konzumáciou.

Omnoho intenzívnejší a rýchlejší účinok však budú mať v modernej forme hotových prípravkov špeciálne určených pre mužov. Spomínaná značka Stoporex® s jej prípravkami Klasik a Prolong sú presne tá cesta, ako afrodiziaka využiť najlepšie!

 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex Delay sprej na oddialenie ejakulácie

  Stoporex® Delay sprej

  14,90  Zľava!
 • Stoporex Prolong + Delay na oddialenie ejakulácie

  Stoporex® Prolong + Delay sprej

  41,90  Zľava!
 • Stoporex Lube Lubrikant

  Stoporex® Lube

  4,90  Zľava!
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *