Ako zvýšiť žene chuť na sex? Riešením sú bylinky, afrodiziaka, zmena stereotypu aj hračky
Chuť na sex či sexuálny apetít, to sú pojmy, ktoré sú väčšinou spojené s mužským sexuálnym svetom. Doba sa však mení a s ňou aj priority v sexuálnom živote. Prečo by teda mali byť ženy výnimka a nemohli by si dopriať doslova vesmírny orgazmus?
Najdôležitejším faktorom, ktorý na to má vplyv, je libido. Od neho potom závisia všetky ostatné oblasti, či už ide o prežívanie sexuálnej stimulácie, odozva na dráždenie erotogénnych zón alebo celkovo intenzita orgazmu. Pre zvýšenie libida a chuti na sex viete použiť aj afrodiziaka, bylinky či zmeny v stereotype, vrátane erotických hračiek.
Ak je to aj váš prípad a túžite po skvelom zážitku, práve v nasledujúcich riadkoch sa dočítate, ako na to. Budeme sa venovať ženskému libidu a tomu, ako ho zvýšiť!
Obsah
- 1 Chuť na sex u ženy a čo sa pod tým myslí
- 2 Aký je vplyv hormónov na libido a kvalitu orgazmu
- 3 Aké faktory vplývajú na sexuálny život u ženy
- 4 Príznaky nízkeho sexuálneho apetítu a libida u žien
- 5 Ako zvýšiť žene chuť na sex? Afrodiziaka, hračky aj nové polohy
- 6 Najčastejšie otázky, ktoré sa pýtajú ženy aj ich partneri
- 7 Najlepšie riešenie ženského sexuálneho apetítu? Príroda sama!
- 8 Prírodné prípravky pre ženy na libido a ako nájsť tie najlepšie
- 9 Prevencia je lepšia ako liečba + záverečné skúsenosti
Chuť na sex u ženy a čo sa pod tým myslí
Pojem chuť na sex možno nie je treba na prvý pohľad vôbec vysvetľovať, no ide o komplexnú kombináciu hormonálnych, biologických a neurologických procesov. Tomuto stavu sa hovorí aj sexuálny apetít, čiže túžba a nutkanie k sexuálnej a pohlavnej aktivite.
No products found which match your selection.
Aby u ženy k chuti na sex prišlo, predchádza tomu niekoľko biochemických a hormonálnych reakcií. Podobne, ako aj v prípade muža, najdôležitejším predpokladom je dostatočné libido, ktoré je podmienené zdravou hladinou pohlavných hormónov. Kým u mužov ide o jediný a to testosterón, u žien je to kombinácia a rovnováha viacerých hormónov.
Samotná chuť na sex sa prejavuje týmito príznakmi:
- túžba po fyzickom kontakte aj bez priameho pohlavného styku
- zvýšená nervozita a nepokoj bez sexuálneho styku dlhší čas
- nadmerné potenie a horšia termoregulácia, najmä končatín
- zvýšený srdcový tep a tlak ako reakcia na sexuálnu stimuláciu
- zvlhčenie pošvy a jej sekrécia pri dráždení erotogénnych zón
- stvrdnutie bradaviek a klitorisu pri ich dotyku alebo dráždení
Samotný proces vzrušenia prebieha práve na základe priamej alebo nepriamej sexuálnej stimulácie. Tá nepriama je predovšetkým vizuálna, no môže byť aj cez vône alebo zvukové vnemy. Priama je na základe fyzického kontaktu s erotogénnymi zónami.
U žien dochádza k chuti na sex tak na základe priamej, ako aj nepriamej stimulácie. Najlepšiu odozvu má pochopiteľne dráždenie spomínaných erotogénnych zón, kam patria oblasti vonkajších genitálií, vrátane klitorisu alebo vnútorných bodov vo vagíne, ale tiež poprsie a bradavky, krk a šija, bruško a chrbát, u niektorých aj členky a zápästie.
Aký je vplyv hormónov na libido a kvalitu orgazmu
Na sexuálny apetít, čiže chuť na sex, majú vplyv predovšetkým hormóny. Tie riadia nielen pohlavnú aktivitu, ale prakticky všetky dôležité procesy či deje v ľudskom organizme. U žien majú na pohlavnú aktivitu a libido najväčší vplyv estrogén a progesterón.
Pod pojmom etrogén sa myslí skupina steroidných hormónov, pričom najdôležitejšie z nich sú estradiol, estriol a estrón. Počas života a v závislosti od menštruačného či pohlavného obdobia sa ich hladina mení, no dôležité je, aby nebola príliš nízka. Všeobecne platí, že zdravá hladina estrogénu má pozitívny vplyv na libido, plodnosť aj orgazmus u žien.
O niečo menší, no tiež dôležitý vplyv na ženské libido, má hormón progesterón. Je dôležitý pre celkové fungovanie pohlavného systému a ovplyvňuje menštruáciu.
Nízka hladina alebo nerovnováha týchto hormónov môžu u ženy spôsobiť viacero zdravotných ťažkostí. Do kategórie tých všeobecných patria bolesti hlavy, zmeny nálad, únava, ťažkosti so sústredením sa, nadmerné potenie a zhoršenie schopnosti termoregulácie, zvýšenie hmotnosti a spomalenie metabolizmu a zhoršenie zdravia kože.
Oveľa závažnejšie sú ale prejavy, ktoré súvisia s fungovaním pohlavného systému. Ide najmä o ťažkosti s pravidelnosťou a priebehom menštruačného cyklu, zhoršenie prekrvenia intímnej oblasti, väčšia vaginálna suchosť a zníženie libida, čiže chuti na sex.
Aké faktory vplývajú na sexuálny život u ženy
Okrem hormonálnej hladiny a rovnováhy existuje ešte niekoľko ďalších faktorov, ktorých vplyv možno vidieť práve v sexuálnom apetíte. Každý z nich môže mať odlišnú intenzitu individuálne u každej ženy, napríklad aj v závislosti od veku či obdobia.
No products found which match your selection.
Pozornosť by ste mali venovať nasledujúcim z nich:
Vek: Na libido a sexuálny život vplýva nielen u mužov, ale aj u žien, vek. Ten súvisí jednak s hladinou a tvorbou spomínaných pohlavných hormónov, zároveň ovplyvňuje aj krvný obeh a mieru prekrvenia pohlavnej sústavy, vrátane genitálií. So zvyšujúcim sa vekom klesá tiež elasticita vaginálneho svalstva, rovnako tak aj zvlhčenie vagíny.
Krvný obeh a prekrvenie: Bez ohľadu na vek je významným faktorom pre sexuálny život aj zdravie kardiovaskulárneho systému. Problémy s krvným tlakom, cukrovka aj vysoký cholesterol môžu zhoršiť krvný obeh, čo má následne vplyv aj na prekrvenie pohlavnej sústavy. Podobne ako v prvom prípade, výsledkom je zníženie libida.
Životospráva: Pozitívny aj negatívny vplyv na sexuálny apetít má aj životospráva. Do tejto kategórie vplyvov spadajú alkohol, fajčenie, nedostatok pohybu, nezdravý jedálniček s vysokým obsahom mastných, sladkých a presolených jedál aj nadváha či obezita. Všetky tieto vplyvy sa negatívne odrazia na vašom sexuálnom apetíte aj plodnosti.
Ochorenia pohlavnej a močovej sústavy: Zápaly a infekcie týkajúce sa močových ciest, močového mechúra, obličiek, vaječníkov, vajíčkovodov alebo aj maternice sa tiež negatívne odrazia na libide a celkovo na kvalite sexuálneho života. To isté platí pre cysty, polypy alebo nádorové ochorenia, ktoré môžu ohroziť aj schopnosť počatia.
Psychické faktory: Významnou kategóriou s vplyvom na sexuálny život sú psychické faktory. Nervozita, stres, depresie, prepracovanosť, napätie, únava, nedostatok spánku či vzťahové problémy, to všetko pôsobí na hladinu estrogénov aj na ženské libido. V niektorých prípadoch môže u žien prísť aj k problémom s dosiahnutím orgazmu.
Lieky a liečivá: Zníženie libida aj zníženie kvality prežívania pohlavného styku, môžu byť dôsledkom aj užívania liekov. Najčastejšie ide o hormonálnu ochranou alebo lieky, ktoré majú vplyv na hormonálny systém, no aj niektoré liečivá na srdce, krvný tlak alebo tlmenie depresívnych stavov môžu zhoršiť sexuálny apetít či prekrvenie pošvy.
Vaginizmus a anorgazmia: Negatívnymi faktormi sú aj ťažkosti týkajúce sa pohlavnej sústavy. Tu môžu ženy postihnúť najčastejšie anorgazmia, čo je neschopnosť dosiahnuť orgazmus pri masturbácii alebo aj pohlavnom styku, prípadne vaginizmus. Druhý spomínaný problém súvisí so stiahnutím svalov vagíny a nemožnosťou styku.
Príznaky nízkeho sexuálneho apetítu a libida u žien
Zníženie chuti na sex sprevádzajú už od začiatku problémov rôzne prejavy. Niektoré majú fyziologický charakter, iné sú psychogénneho typu. Spočiatku sa objavujú iba sporadicky a sú menej intenzívne, preto môže byť pre vás ťažké ich identifikovať.
Medzi prvé prejavy patria ťažšie dosiahnutie vzrušenia, čo je sprevádzané znížením vlhkosti pošvy a jej sekrécie ako dôsledok sexuálnej stimulácie. Neskôr dochádza aj vplyvom tohto stavu k bolestivosti počas pohlavného styku. Medzi príznaky vážnejšieho charakteru patrí postupná strata záujmu o pohlavný styk, prípadne aj o masturbáciu.
V prípade pokročilej straty libida môže prísť k strate záujmu o fyzický kontakt všeobecne, čo vedie aj k ochladnutiu partnerského života. Ďalšími sprievodnými fyziologickými prejavmi sú častejšie bolesti hlavy, nespavosť alebo problémy s termoreguláciou.
Čo sa týka psychogénnych prejavov, najčastejšie sú zvýšená podráždenosť a nervozita, zmeny nálad a striedanie depresívnych pocitov s euforickými stavmi alebo apatiou všeobecne. Intenzita všetkých týchto prejavov sa postupom času bude zvyšovať.
Ako zvýšiť žene chuť na sex? Afrodiziaka, hračky aj nové polohy
Ak ide o zvýšenie sexuálneho apetítu, cieľom je zvýšiť libido, odstrániť negatívne vplyvy a spraviť zmeny v milostnom živote na zmenu stereotypu. Dôležitú úlohu zohrávajú aj afrodiziaka, ktoré majú vplyv na hormóny aj prekrvenie pohlavnej sústavy. V zásade platí, že najlepšie výsledky majú prirodzené a najmä dlhodobé prostriedky.
No products found which match your selection.
Pre zvýšenie libida a chuti na sex viete spraviť toto:
Koniec alkoholu, cigariet aj nezdravých jedál
Základom by malo byť obmedzenie všetkých negatívnych vplyvov a začať treba tými, ktoré sa týkajú životného štýlu. V praxi to znamená obmedzenie alkoholických nápojov, fajčenia a jedál, ktoré sú nezdravé či znižujú hladinu estrogénu. Do tejto kategórie patria mastné mäso, hrozienka, šampiňóny, tekvicové semiačka, zázvor a kokosový olej.
Obmedzenie liekov a zmena ochrany
K ďalším negatívnym faktorom pre sexuálny život a chuť na sex, patria lieky. Ak sa dá, skúste vysadiť alebo po porade s lekárom zmeňte lieky na krvný tlak, srdce či psychostomatické príznaky, pozor aj na lieky s vplyvom na hormonálny systém. Osobitnú pozornosť venujte hormonálnej ochrany a snažte sa zmeniť jej druh.
Podpora libida cez potraviny a koreniny
Do jedálnička by ste naopak mali pridať potraviny, ktoré zvyšujú libido, či už cez lepšie prekrvenie pohlavnej sústavy alebo podporu hormonálnej rovnováhy. Patria sem sója a sójové produkty s fytoestrogénmi, chia, ľanové a sezamové semiačka, strukoviny, ryby a morské plody, orechy, červené hovädzie mäso, kajenské korenie či oregano.
Dostatok pohybu, fyzickej aktivity a športu
Na posilnenie sexuálneho apetítu pomáha aj fyzická aktivita. Tá jednak stimuluje prirodzenú tvorbu hormónov, ale rovnako tak aj zlepšuje prekrvenie, vrátane prekrvenia pohlavnej sústavy. Kombinujte prirodzený pohyb, ideálne chôdzu, s intenzívnejšou aktivitou, napríklad beh spolu so šprintmi, plávanie, bicykel, kolieskové korčule a lyže.
Spánok a oddych ako regenerácia a proti stresu
Nielen aktivita, ale tiež odpočinok má svoj zmysel. Platí to tak o tom nočnom, čiže kvalitný a zdravý spánok je dôležitý pre regeneráciu aj hladinu estrogénu, ako aj o tom dennom. Stres totiž zvyšuje kortizol, ktorý priamo pôsobí proti estrogénu a narušuje hormonálnu rovnováhu. Kvalitný oddych je aj zárukou zvýšenia fyzickej výkonnosti a vitality.
Vyriešenie prípadných vzťahových problémov
Intenzívny vplyv na sexuálny apetít u žien majú aj vzťahové problémy. Nevyriešené záležitosti negatívne vplývajú na psychiku a psychickú pohodu, takže výsledkom je potom nedostatočné vnímanie sexuálnej stimulácie a dráždenia. Ak budete mať nevyriešené nejaké vzťahové problémy, nedokážete sa ani uvoľniť a dosiahnuť orgazmus.
Oživenie milostného života a experimentovanie
Stereotyp patrí medzi negatívne faktory všeobecne, no v milostnom živote má ničivý vplyv. Riešením pre jeho spestrenie je experimentovanie a to by sa malo týkať všetkých oblastí. Skúste partnera presvedčiť na nové polohy a miesta pre milovanie, nebojte sa skúsiť ani nové techniky. Odporúčame tiež erotické hračky a to aj pre vzájomné hry.
Prírodné afrodiziaka špeciálne pre ženy
Účinné afrodiziaka v koncentrovanej podobe a v širšom zložení pre ešte lepší účinok nájdete aj v špeciálnych prípravkoch. Ide o doplnky so 100 % prírodným zložením, ktoré sa dajú kúpiť bez predpisu a vyšetrenia u lekára. Ich cieľom je stimulovať hormonálnu rovnováhu a libido. Majú podobu perorálnych tabliet a môžu sa užívať dlhodobo.
Najčastejšie otázky, ktoré sa pýtajú ženy aj ich partneri
Téma nedostatočnej chuti na sex a nízkeho libida patrí u žien medzi najviac preberané na internetových fórach. Či už ide o diskusné príspevky alebo komentáre, najčastejšie sa ženy zaujímajú o rizikové faktory, ich vplyv a skúsenosti s afrodiziakami.
No products found which match your selection.
Tu prinášame odpovede na tie najviac kladené dotazy:
V akom veku majú ženy najčastejšie problémy s libidom?
Nízky sexuálny apetít sa môže týkať ženy v každom veku, no do najviac rizikovej kategórie patria ženy po tehotenstve a ženy vo veku nad 40 rokov. V tom prvom prípade môže ísť iba o dočasný stav, druhý prípad súvisí s koncom plodného obdobia a nástupom menopauzy. Tá je typická hormonálnou nerovnováhou, ktorá znižuje u žien libido.
Aký je vplyv partnera pri nízkom sexuálnom apetíte?
Významný, keďže práve váš partner môže ovplyvniť stereotyp alebo naopak nápaditosť v sexuálnom živote. Polohy, experimentovanie s novými technikami alebo miestami, nové formy sexuálnej stimulácie a dráždenia, to všetko pôsobí na ženské libido pozitívne. Naopak, nedostatok fantázie a neochota k zmenám zas pôsobia veľmi negatívne.
Čo najviac negatívne vplýva na hladinu hormónov u žien?
Ide predovšetkým o ovplyvniteľné faktory týkajúce sa životosprávy a životného štýlu. Hladinu estrogénu a ďalších hormónov znižujú alkohol, fajčenie, omamné látky, nedostatok pohybu, príliš veľa stresu a jeho vplyv na organizmus, ale aj nezdravá strava. Pozor si treba dať na mastné jedlá, polotovary aj sladené či presolené potraviny.
Môže byť za ťažkosťami s libidom aj ochrana?
Áno, no neplatí to pre všetky druhy ochrany a u každej ženy je to individuálne. Veľa záleží aj od toto, či ide o perorálnu ochranu alebo o vnútromaternicové teliesko. Väčšina bežne používanej ochrany však má vplyv na hladinu pohlavných hormónov, čo znižuje libido, ale aj zvyšuje suchosť pošvy a kvalitu sexuálneho styku.
Ako fungujú prírodné afrodiziaka a aká forma je najlepšia?
Úlohou prírodných afrodiziak je podporiť hladinu pohlavných hormónov zodpovedných za libido, zlepšiť vnímavosť na dráždenie erotogénnych zón a zintenzívniť prekrvenie pohlavnej sústavy a pošvy. V minulosti bola ich najlepšou formou prirodzená podoba čajov s obsahom afrodiziakálnych rastlín, dnes sú to tabletky a kapsuly bez receptu.
Najlepšie riešenie ženského sexuálneho apetítu? Príroda sama!
Ak hovoríme o ženskom sexuálnom apetíte, hovoríme predovšetkým o hladine estrogénov, dostatočnom prekrvení intímnej oblasti a reakciách na sexuálne dráždenie erotogénnych zón. Ako viete toto podporiť a zvýšiť? Práve cez spomínané afrodiziaka.
Ich primárny účinok spočíva v ovplyvnení hormonálnej regulácie. Žerucha, Ženšen, Hloh, Damiána alebo Archangelika, to všetko sú afrodiziakálne byliny s jednoznačným vplyvom u žien. Tento vplyv nie je vôbec úzky, naopak, je komplexný a zahŕňa libido, sexuálny apetít a tiež ďalšie oblasti pohlavného zdravia a kvality sexuálneho života.
Primárne totiž afrodiziaka vplývajú na prirodzenú tvorbu a hladinu estrogénu, sekundárne aj na celkovú hormonálnu rovnováhu, čo má široké a dlhodobé účinky. Okrem toho, viaceré z nich podporujú aj prekrvenie pohlavnej sústavy, vrátane genitálií.
V neposlednom rade majú rastlinné afrodiziaka zmysel pre bezproblémový priebeh menštruačného cyklu a môžu tlmiť negatívne príznaky spojené s PMS.
U žien vo veku nad 40 rokov, ktoré sa dostávajú do obdobia prechodu, podporujú klesajúcu hladinu estrogénov, ktoré sú zodpovedné za prejavy menopauzy. Výsledkom je zmiernenie takých symptómov, ako sú napríklad návaly tepla, nočné potenie, podráždenosť a zmena nálad, spomalenie metabolizmu a priberanie či ťažkosti so spánkom.
Prírodné prípravky pre ženy na libido a ako nájsť tie najlepšie
Tieto afrodiziaka môžete využívať v ich tradičnej forme čajov, čo je však časovo dosť náročné na prípravu a nedokážete ani dosiahnuť potrebnú koncentráciu, alebo v modernejšej podobe. Tou sú voľne dostupné prípravky so 100 % prírodným zložením.
Ide o perorálne tabletky alebo kapsuly, ktoré môžete užívať dlhodobo aj každý deň a to aj niekoľko mesiacov po sebe. Na ich kúpu nepotrebujete absolvovať lekárske vyšetrenie a netreba mať ani recept. Kúpiť si ich viete voľne a to aj z pohodlia domova cez internet. Neobsahujú žiadne syntetické látky či liečivá na lekársku indikáciu.
Čo sa týka ich výhod, zloženia a účinkov, sledujte:
- známosť značky, ktorá by mala mať dlhšiu históriu na trhu
- 100 % prírodné zloženie so základom v bylinných afrodiziakach
- kvalitnú koncentráciu účinných látok a ich jasný pôvod
- bezproblémové užívanie bez nežiaducich účinkov alebo rizík
- čo najväčší výber balení a jednoduché a presné dávkovanie
- široký účinok bez ohľadu na vek, na libido aj na ženské problémy
Na trhu nie je veľa prípravkov, ktoré by boli určené pre ženy a zároveň splnili náročné kritéria kvality. Medzi tých málo patrí značka Stoporex®, ktorá prináša ženám perorálne tabletky Stoporex® Women s overeným zložením a komplexnými účinkami.
Kúpiť sa dajú voľne a to v oficiálnom eshope, pričom na výber máte viacero spôsobov platby aj dopravy. Vo svojom zložení kombinujú účinné afrodiziaka a vitamíny, ktoré podporujú ženský organizmus a všetky účinné látky sú zamerané na maximálny efekt. Nemusíte sa ani báť o nejaké vážnejšie vedľajšie účinky, riziká či kontraindikácie.
Prevencia je lepšia ako liečba + záverečné skúsenosti
Nízky sexuálny apetít je stav, ktorý nevzniká obvykle zo dňa na deň, ale ide o výsledok dlhšieho procesu. Ten so sebou prináša množstvo prejavov, ktoré začínajú postupne a neskôr sa stupňuje ich intenzita. Prvé príznaky v podobe ťažkostí s dosiahnutím vzrušenia či orgazmu by mali byť dôvodom na čo najrýchlejšie hľadanie riešenia.
No products found which match your selection.
Skúsenosti väčšiny žien ukazujú, že vo veľkej miere býva na vine nielen vek, čo je len ťažko ovplyvniteľný faktor, ale najmä stereotyp a nedostatok podnetov pre zvýšenie libida. Prevencia je vždy lepšia ako následné riešenie zanedbaných problémov.
Veľmi dôležitú úlohu hrajú afrodiziaka, ktoré dokážu rýchlo a predovšetkým prirodzene zlepšiť libido, vzrušivosť, prekrvenie intímnej oblasti aj kvalitu orgazmu.
Môžete skúsiť ich prirodzenú formu cez potraviny a koreniny, ktoré odporúčame zaradiť v čo najväčšej miere do jedálnička, prípadne aj cez bylinkové čaje. Maca, Ženšen alebo Damiána sa dajú kúpiť samostatne aj v kombinácii s ďalšími afrodiziakami.
Práve Stoporex® Women prináša ich silu v koncentrovanej podobe a to aj s doplnením o ďalšie prospešné látky, napríklad vitamíny skupiny B. Spoločne pôsobia efektívne jednak na hormonálnu rovnováhu, no tiež na libido, sexuálny apetít, prekrvenie intímnej oblasti a vzrušivosť. Výsledkom je aj kvalitnejší a intenzívnejší orgazmus.
Zanechajte komentár
Chcete sa pripojiť k diskusii?Neváhajte prispieť!