Dlhodobé a prirodzené predĺženie erekcie? Tipy, ako predĺžiť erekciu a výdrž v posteli

Trápia vás príliš krátka výdrž v posteli, rýchle dosiahnutie vyvrcholenia alebo príliš krátka erekcia? Ak ste čo i len na jednu z týchto otázok odpovedali kladne, potom sú tieto riadky určené vám. Platí to však aj v prípade, pokiaľ vám ide o prevenciu.

Popri problémoch s kvalitou stoporenia pohlavného údu je totiž práve nedostatočná doba stoporenia najčastejším sexuálnym problémom mužov v každom veku.

Je síce pravda, že podľa štatistík majú ťažkosti s krátkou erekciou viac starší muži po 40-tke, pokojne však môže postretnúť aj tých mladších. Aké príčiny má krátka erekcia a výdrž v posteli, aké sú ďalšie súvisiace prejavy, aké faktory ju ovplyvňujú a ako na predĺženie erekcie prirodzene, dlhodobo a bez lekárskeho zásahu? Čítajte ďalej!

Ako funguje zdravá erekcia, aké má fázy a koľko trvá

Erekcia predstavuje základný mechanizmus mužskej potencie. V rámci sexuálneho života hrá kľúčovú úlohu vo fyzickom aj emocionálnom uspokojení, pričom na jeho konci je orgazmus, čiže vyvrcholenie. Celý tento proces je regulovaný spojením hormonálnych, nervových a cievnych reakcií a skladá sa z niekoľkých po sebe nasledovných fáz.

 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex XXL

  Stoporex® XXL krém

  24,90 

Prvou fázou v rámci zdravej erekcie je fáza vzrušenia. Pre túto fázu je charakteristická reakcia organizmu na vizuálnu, fyzickú alebo emocionálnu sexuálnu stimuláciu.

Tieto stimuly pôsobia na centrálny nervový systém a spúšťajú uvoľňovanie oxidu dusnatého. Ten uvoľňuje hladké svalstvo ciev a zvyšuje prietok krvi do penisu. Potom nasleduje latentná fáza, ktorá sa týka prekrvenia penisu a jeho stoporenia a postavenia sa.

Tumenescenčná fáza je typická napĺňaním toporivých telies a vyrovnaním tlakového gradientu. Nasleduje fáza úplnej erekcie, počas ktorej sa krv drží v erektilných tkanivách a toporivých telesách. Za ňou nasleduje fáza rigidnej erekcie, ktorá tesne predchádza vyvrcholeniu a počas ktorej dochádza k zvyšovaniu sexuálneho dráždenia.

Záverečnou je detumescenčná fáza, počas ktorej nastáva vyvrcholenie a následne pokles vzrušenia. Ak je erekcia zdravá, mali by jednotlivé fázy nasledovať po sebe a výdrž erekcie by mala byť aspoň 15 až 20 minút od úvodnej stimulácie po orgazmus.

Kedy začínajú problémy s výdržou a aké ďalšie príznaky majú

Nástup problémov s erekciou býva obvykle pozvoľný a to je aj dôvod, prečo mnoho mužov ignoruje prvotné príznaky. Medzi tie prvé patria práve o niečo horší, pomalší, dlhší a menej kvalitný nástup samotného stoporenia, čo sa postupne predlžuje.

Druhým prejavom je strata kvality samotnej erekcie. Za týmto stavom treba hľadať prvotné problémy s krvným obehom a prekrvením toporivých telies, či už s dostatočným natlačením krvi do nich alebo s udržaním krvi v nich. Výsledkom je slabšie, menej intenzívne, menej tvrdé a pre plnohodnotné zväčšenie penisu nedostatočné stoporenie.

Následne nastupujú problémy s výdržou v posteli:

 • to súvisí primárne práve s nedostatočným prekrvením penisu
 • výsledkom je najskôr ochabovanie tvrdosti stoporenia údu
 • neskôr sa ako jasný príznak pridá neudržanie erekcie počas styku
 • nasleduje zhoršenie celkovej tvrdosti počas celej doby styku
 • postupne sa skracuje doba udržania plnohodnotnej erekcie
 • v pokročilej fáze ju už nebudete vedieť udržať dlhšie ako pár minút

Pri problémoch s výdržou sa ako súvisiace symptómy objavujú aj ťažkosti s libidom. To je dôsledok zníženia hladiny testosterónu, čo sa prejavuje zhoršením sexuálneho apetítu, znížením záujmu o sexuálnu aktivitu a sekundárne poklesom potencie.

Krátka výdrž v posteli a príliš krátka doba stoporenia však môžu mať aj pôvod vo zvýšenej dráždivosti na sexuálnu stimuláciu. V tomto prípade je jasným prejavom príliš rýchla alebo až predčasná ejakulácia do niekoľkých minút od začiatku vzrušenia. Tento stav sa tiež zhoršuje postupne a doba výdrže do orgazmu sa skracuje aj niekoľko rokov.

Čo vplýva na kvalitu a výdrž erekcie a výdrž v posteli

Na kvalitu erekcie, ale predovšetkým jej výdrž a dobu do vyvrcholenia, vplýva niekoľko faktorov. Niektoré ovplyvniť neviete, napríklad vek a anatomické faktory, iné naopak áno, najmä tie spojené so životosprávou alebo spôsobom sexuálneho života.

 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex XXL

  Stoporex® XXL krém

  24,90 

Na výdrž v posteli aj dobu erekcie muža vplývajú:

Vek: Kvalitu a výdrž erekcie, hladinu testosterónu a tiež sexuálny apetít u vás najviac ovplyvňuje vek. Vyšší vek so sebou prináša fyzické a hormonálne zmeny v tele, zhoršený prietok krvi do penisu aj nižšiu produkcia testosterónu, čo sa odrazí na dobe stoporenia počas pohlavného styku a na jeho udržaní do zdravého vyvrcholenia.

Kardiovaskulárne problémy a choroby: Tieto zdravotné faktory majú významný vplyv na erekciu, pretože zhoršený prietok krvi môže negatívne ovplyvniť schopnosť dosiahnuť a udržať erekciu. Zúžené a poškodené cievy, arterioskleróza či ochorenia srdca môžu brániť dostatočnému prívodu krvi do penisu a skrátiť tak dobu erekcie.

Nezdravá životospráva a málo pohybu: Nedostatok fyzickej aktivity a tiež nezdravá strava môžu spôsobiť nadváhu, metabolické problémy a narušenie hormonálnej rovnováhy. To sa odrazí aj na znížení libida a na horšom prekrvení toporivých telies. Výsledkom je skrátenie výdrže v posteli a to najmä ako dôsledok krátkej výdrže erekcie.

Málo alebo veľa testosterónu: Ak je hladina testosterónu vo vašom tele príliš nízka, môže to mať za následok znížené libido, menej intenzívne prekrvenie penisu a teda aj ťažkosti s udržaním a dobou erekcie. Vysoká hladina môže neúmerne zvyšovať chuť na sex, čo má v spojení s predčasnou ejakuláciou vplyv na príliš rýchle vyvrcholenie.

Ochorenia pohlavného údu a prostaty: Zápaly prostaty, vrodená krátka uzdička, zápaly žaluďa a uzdičky či anatomické deformácie penisu, to všetko negatívne vplýva na udržanie erekcie, ale väčšinou práve na dobu do vyvrcholenia. V týchto prípadoch totiž dochádza k zvýšeniu citlivosti na sexuálne dráždenie a rýchlejšej ejakulácii.

Veľa stresu a málo spánku: Chronický stres spôsobuje hormonálnu nerovnováhu, najmä pokles testosterónu, rovnako tak aj zhoršený krvný obeh. To spolu s nedostatkom spánku, ktorý zhoršuje zdravé fungovanie pohlavnej sústavy, narúša funkcie prekrvenia a udržania erekcie. Stres zvyšuje aj problém s predčasnou ejakuláciou.

Nuda v posteli: Rutina, stereotyp a málo zmien či nápadov majú tiež negatívny dopad na výdrž a dobu erekcie. Keď sa vzťah stane predvídateľným a nudným, môže to spôsobiť znížený sexuálny záujem a s tým súvisiace problémy s udržaním erekcie. Toto neplatí v prípade, ak je za krátkou erekciou problém zvýšenej vzrušivosti.

Kedy potrebujete lieky na predpis a ako fungujú

V prípade najťažších stavov nedostatočnej výdrži alebo príliš rýchleho vyvrcholenia sa siaha najčastejšie po farmakologickej liečbe. Tá prináša kombináciu pohodlného perorálneho užívania, špecifického zamerania medikamentov a okamžitého účinku.

Ak ide o slabšiu erekciu a jej krátke udržanie, najčastejšie sa používajú liečivá určené na liečbu erektilnej dysfunkcie. Tie sú založené na látkach typu Sildenafil, ktoré patria medzi inhibítory fosfodiestefázy typu 5, ktoré dokážu pôsobiť na svalstvo ciev, roztiahnuť ich a tak zvýšiť prietok krvi do toporivých telies, čo zlepší a predĺži erekciu.

Druhým typom sú lieky na predčasnú ejakuláciu:

 • tie obsahujú tiež syntetické liečivá, ale s iným typom účinku
 • ich cieľom je zníženie vysokej citlivosti na sexuálnu stimuláciu
 • najčastejšie sa ako účinná látka používa liečivo Dapoxetín
 • ide o kategóriu selektívnych inhibítorov vychytávania serotonínu
 • liek pôsobí na nervový systém a oddiali signál pre orgazmus
 • účinok je selektívny, v tomto prípade nie je na dĺžku erekcie

V oboch prípadoch má liečba formu perorálnych tabliet či kapsúl, ktoré sa majú užiť štandardne 60 minút pred plánovaným pohlavným stykom. Doba ich účinku je niekoľko hodín, no nejde o dlhodobé riešenie a už vôbec nie na každý jeden deň.

Pri liekoch treba počítať aj s vedľajšími účinkami, či už na krvný obeh, pokožku, tráviacu sústavu, nervový systém alebo kognitívne schopnosti. Majú aj viacero kontraindikácií, čiže situácií, kedy je ich užívanie u mužov vylúčené. Navyše, sú dostupné iba po celkovom vyšetrení, na lekársky predpis a iba pre konkrétne diagnózy.

Aké sú najlepšie možnosti na prirodzené predĺženie erekcie

Dobrou správou je, že väčšina mužov v prípade krátkej erekcie alebo výdrži v posteli nepotrebuje okamžite syntetické liečivá. Obvykle stačí podporiť schopnosť stoporenia, jeho udržania a oddialenia vyvrcholenia prirodzenými metódami a spôsobmi.

 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex XXL

  Stoporex® XXL krém

  24,90 

Medzi overené a prirodzené možnosti patria tieto:

Viac ovocia, rýb, zeleniny, orechov a semiačok

Začať treba stravovaním, lebo potraviny najviac sexuálnu výkonnosť. Do jedálnička zaraďte ryby, morské orechy, semiačka, z ovocia banány, melóny, jablká a citrusy, zo zeleniny špenát, brokolicu a cibuľu. Obsahujú totiž aminokyseliny L-Arginín, vitamíny skupín B, C a D a minerály Horčík či Selén, ktoré najviac podporia kvalitu stoporenia.

Obmedzenie alkoholu, fajčenia a nezdravej stravy

Okrem pridania prospešných potravín treba vylúčiť zo stravy tie, ktoré zhoršujú prekrvenie penisu. Sem patria polotovary, fast food jedlá, konzervované potraviny, mastné, solené a vyprážané jedla a samozrejme sladkosti. Minimalizujte aj alkohol, predovšetkým pivo obsahujúce škodlivé fytoestrogény a skoncujte s fajčením cigariet.

Viac športu, pohybu a spánku a menej stresu

Aby ste podporili lepšie prekrvenie penisu a teda aj dlhšiu erekciu, zamerajte sa na zníženie hmotnosti a zdravší životný štýl. Majte čo najviac prirodzeného pohybu typu chôdza, k tomu pridajte beh, plávanie či HIIT tréning na podporu testosterónu. Zároveň obmedzte stres, ktorý môže zhoršovať predčasnú ejakuláciu a doprajte si aj dostatok spánku.

Posilnenie panvového dna cez Kegelove cviky

Na to, aby ste dlhšie udržali erekciu a lepšie kontrolovali svoj orgazmus, môžete využiť aj cvičenie na posilnenie svalov na dne panvy. Kegelove cviky, pôvodne určené pre tehotné ženy, sú prospešné aj pre mužov a cvik spočíva v striedaní stiahnutia a uvoľnenia svalov ovládajúcich močenie na 10 sekúnd. To zopakujte v 10 sériách raz denne.

Masters-Johnson a Štart – stop pre oddialenie orgazmu

Špeciálne na oddialenie príliš rýchleho vyvrcholenia slúži technika Štart – stop, ktorá spočíva v prerušení sexuálnej stimulácie vždy vtedy, keď sa budete blížiť k vyvrcholeniu. Cvičiť sami alebo s partnerkou môžete aj metódu Masters-Johnson, kedy palcom a ukazovákom zatlačíte na oblasť žaluďu a uzdičky vždy v momente tesne pred ejakuláciou.

Afrodiziakálne bylinky na lepšiu erekciu aj libido

Ak je problém s výdržou a dĺžkou erekcie v nedostatočnom sexuálnom apetíte a prekrvení, dlhodobým riešením sú afrodiziakálne bylinky. Maca, Saw Palmetto, Ženšen, Ashwagandha alebo Tribulus Terrestris majú výnimočné schopnosti zlepšenia prekrvenia pohlavného údu, stimulácie hladiny testosterónu a teda aj celkového zvýšenia libida.

Podporné prípravky vo forme kapsúl a tabliet

Využiť silu prírody v synergii s ďalšími prospešnými látkami, napríklad aminokyselinami L-Arginín a L-Citrulín, minerálom Zinok či inými prírodnými zložkami môžete aj cez hotové prípravky. Majú podobu perorálnych tabliet či kapsúl, komplexné zloženie aj účinky na dĺžku erekcie aj ejakulácie a sú dostupné bez vyšetrenia či receptu od lekára.

Najčastejšie kladené dotazy v internetových diskusiách

Muži, ale aj ich partnerky, sa čoraz viac zaujímajú o témy súvisiace práve s krátkou výdržou počas pohlavného styku. Medzi témy, ktoré sú preberané najviac, patria rizikové faktory, širšie súvislosti a vplyvy, no tiež možné spôsoby riešenia stavu.

K najviac kladeným otázkam na fórach patria tieto:

Čo zahŕňa lekárska diagnostika problémov s výdržou?

Na úvod je dôležitá anamnéza, čiže rozhovor lekára s pacientom a zistenie prítomnosti rizikových faktorov a príznakov. Nasleduje fyziologické vyšetrenie penisu s cieľom zistiť možné deformácie, infekcie či zápaly. Súčasťou vyšetrenia nedostatočnej erekcie je aj meranie nočných erekcií, pri rýchlej ejakulácii meranie testosterónu.

Dá sa doba výdrže v posteli ovplyvniť sexuálnymi polohami?

Áno, dá, hoci iba do určitej miery. Niektoré polohy sú pre muža viac dráždivejšie, napríklad zozadu alebo poloha jazdkyne, kedy preniká hlbšie do pošvy a dochádza k väčšiemu sexuálnemu dráždeniu na väčšej ploche penisu. Misionárska poloha či poloha zboku sú na tom o niečo lepšie, závisí však aj od libida a zvlhčenia pošvy.

Prečo nie sú kondómy na dlhšiu výdrž najlepšie riešenie?

Najčastejšie ide o kondómy napustené látkami typu Lidokaín alebo Benzokaín, ktoré majú anestetický účinok a zmierňujú citlivosť na dráždenie. Pri použití ale hrozí dlhodobejšie znecitlivenie až neschopnosť dosiahnuť vyvrcholenie. Platí to dokonca aj po tom, čo si prezervatív dáte dolu, účinok sa môže preniesť aj na partnerku.

Aká je ideálna doba výdrže muža pri sexe pre ženu?

Hoci v princípe je najpresnejšia odpoveď, že je to veľmi individuálne, pravdou je, že ženám trvá dosiahnuť stav orgazmu takmer vždy dlhšie, než mužom. Väčšinou je táto doba od 15 do 20 minút, takže z pohľadu mužskej výdrže je ideálne, ak je doba erekcie a doba do vyvrcholenia aspoň takáto. Neplatí to však vždy a v každej situácii.

Sú lepšie lieky na predpis alebo voľne dostupné prípravky?

Lieky na predpis, či už na posilnenie prekrvenia penisu alebo na oddialenie ejakulácie cez zníženie citlivosti na dráždenie, sú určené iba pre tie najťažšie prípady. Obsahujú syntetické liečivá, no majú aj nežiaduce účinky. Voľne dostupné prípravky sú pre telo viac prirodzené, no ich účinok sa prejaví neskôr a treba ich užívať dlhšie.

Dlhšia a kvalitnejšia erekcia? Odpoveďou sú bylinky

Pre mužov, ktorí by chceli dlhodobo, účinne a prirodzene podporiť dĺžku svojej erekcie, výdrž v posteli a oddialenie orgazmu, sú účinnou odpoveďou byliny.

 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex XXL

  Stoporex® XXL krém

  24,90 

Medzi tie najzaujímavejšie patria rozhodne afrodiziakálne rastliny Maca a Ashwagandha. Účinkami na libido, testosterón, potenciu aj plodnosť im môžu sekundovať Saw Palmetto alebo Tribulus Terrestris, aj keď na dĺžku erekcie len sekundárne.

Ashwagandha je používaná ako prírodné afrodiziakum na zvýšenie vytrvalosti počas pohlavného styku. Pôsobí na hormonálnu rovnováhu a na lepšie prekrvenie celej oblasti pohlavnej sústavy, súčasne však vplýva aj proti stresu, najmä na zníženie hladiny kortizolu. Znižuje teda napätie a nervozitu spôsobujúce predčasnú ejakuláciu.

Ešte intenzívnejšie účinky má Maca, čiže Žerucha peruánska. Aj v tomto prípade ide o účinné prírodné afrodiziakum, ktorému sa hovorí aj „peruánska viagra“, nakoľko obsahuje látky podporujúce intenzívnejšie a predovšetkým dlhšie prekrvenie penisu.

Výsledkom je teda dlhšia výdrž v posteli a predĺženie erekcie, sekundárne aj vplyv na libido. Dobrou správou je, že účinky týchto rastlín viete využiť aj spoločne a dokonca v synergii s niektorými ďalšími prospešnými látkami. Ako? Na rozdiel od tradičnej formy z minulosti, čiže čajov, v podobe hotových prípravkov s komplexnejším zložením.

Prírodné tabletky na prirodzenú podporu dĺžky erekcie

Tieto prípravky majú podobu tabliet či kapsúl s perorálnym užívaním a ich cieľom je zvýšiť výkonnosť a aj predĺžiť dobu erekcie do ejakulácie. Niektoré ponúkajú všeobecnú podporu, iné sú zamerané špeciálne na oddialenie rýchleho vyvrcholenia.

Svojim zložením ide o 100 % prirodzené prípravky, ktoré sú schválené Úradom verejného zdravotníctva SR a laboratórne odskúšané. Kúpite ich bez nutnosti vyšetrenia u lekára alebo predpisu od neho, môžete ich užívať aj dlhodobo viac mesiacov a to na dennej báze a nemusíte sa báť žiadnych vážnejších nežiaducich účinkov a rizík.

Ich zloženie je prispôsobené oblastiam ich účinkov:

 • základom sú extrakty rastlín typu Ašvaganda a Žerucha
 • tie podporujú lepšie prekrvenie penisu a kvalitu erekcie
 • na zlepšenie tohto účinku môžu obsahovať aj aminokyseliny
 • takýmto účinkom pôsobia aj na predlženie doby stoporenia
 • zároveň znižujú negatívny vplyv stresu, nervozity a napätia
 • výsledkom je lepšie vnímanie sexuálnej stimulácie a dráždenia

Spomedzi viacerých značiek, ktoré možno dnes pre mužov nájsť, vyčnieva svojim zložením a kvalitou prípravok Stoporex® Prolong. Je už dostatočne mužmi overený a ich pozitívne referencie hovoria jasnou rečou, najmä ak ide o predlženie erekcie.

Tieto perorálne kapsuly obsahujú spojenie spomínaných bylinných extraktov vo vysokej koncentrácii s aminokyselinami L-Arginín a L-Citrulín a minerálom Zinok. Výsledkom sú potom viditeľné zvýšenie výkonu v posteli, dlhšia erekcia a oddialenie ejakulácie. Stačí užiť 3 kapsuly ráno aj večer alebo pred stykom a potom už len počkať na účinky!

Skúsenosti na záver: chce to trpezlivosť a dlhodobý prístup

Mužov, ktorí majú ťažkosti s erekciou a jej dostatočnou dĺžkou, je podľa štatistík čoraz viac. Niektorí majú problém s prekrvením pohlavného údu tak dlho, aby mohli mať uspokojivý sexuálny styk, iných zas trápi problém s príliš rýchlym vyvrcholením.

 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex XXL

  Stoporex® XXL krém

  24,90 

V oboch prípadoch sa stav zvykne zhoršovať pozvoľne a pokles výkonu a výdrže v posteli je dlhodobejší, čo zvádza na ignorovanie alebo zľahčovanie problémov.

Skúsenosti však ukazujú, že čím skôr sa začnú príliš krátka výdrž a rýchle vyvrcholenie riešiť, tým lepšie. Základom je minimalizovať vplyv negatívnych faktorov, vrátane nedostatočného prekrvenia pohlavného údu, jeho zvýšenej citlivosti alebo nedostatočnej kontroly erekcie a ejakulácie. Účinnými sú zmeny životosprávy a zdravší životný štýl.

Bez ohľadu na príčinu či rizikové faktory je dôležité mať trpezlivosť a riešiť stav dlhodobo. Týka sa to aj rôznych cvičení, napríklad Kegelových cvikov, techniky Štart – stop alebo metódy Masters-Johnson, ktoré predlžujú erekciu a čas do orgazmu.

Muži si tiež chvália využitie prípravkov na dĺžku erekcie, napríklad ako je značka Stoporex® Prolong. Tá ponúka komplexné zloženie z afrodiziakálnych bylín, aminokyselín a minerálov s účinkami na sexuálny výkon. Prípravok sa dá užívať dlhodobo, nemá vedľajšie vplyvy a pôsobí prirodzene. Skúste ho aj vy a výsledky sa určite dostavia!

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *