Vysetrenie prostaty

Ako prebieha vyšetrenie prostaty, kedy absolvovať to preventívne a ako podporiť jej zdravie?

Ak by sme hľadali zdravotnícky úkon, ktorý muži naozaj nemajú radi alebo sa ho výslovne boja, bude to práve urologické vyšetrenie prostaty. Na prvý pohľad jednoduchý test, najmä ak ide o rektálne a palpačné vyšetrenie, no zároveň mimoriadne významný.

Práve pravidelné prehliadky, ktoré sú spojené s vyšetrením prostaty, sú najlepšou prevenciou voči mnohým ťažkostiam, či už ide o zväčšenie, zápal alebo tiež nádor.

Predstojnica, ako sa prostate niekedy hovorí, má pritom naozaj dôležitú funkciu pre mužov. Platí to z pohľadu zdravia samotnej prostaty, z pohľadu vplyvu na močový systém a priebeh močenia, o vplyve na potenciu a mužskú plodnosť nehovoriac. Chcete vedieť, ako vyšetrenie predstojnej žľazy prebieha a ako často ho absolvovať? Čítajte a zistíte!

Akú funkciu má prostata, kde sa nachádza a jej význam

Predstojná žľaza, čiže prostata, je nepárový mužský orgán, ktorý je súčasťou pohlavnej sústavy, no pôsobí aj na tú močovú. Skladá sa zo žliaz, je umiestnený priamo pod močovým mechúrom a táto blízkosť ovplyvňuje teda aj jeho zdravie a funkcie.

Predstojnica má tvar podobný gaštana, pričom je široká približne 4 cm, hrubá 2 cm, vysoká 3 cm a jej hmotnosť je priemerne 20 g. Svojim umiestnením a postupným zväčšovaním, ku ktorému dochádza v dôsledku pribúdajúcich rokov, spôsobuje problémy mnohým mužom. Ak však nie sú ťažkostí príliš viditeľné, väčšina z nich sa o to nezaujíma.

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate

  16,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 3ks

  49,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 5ks

  79,90  Zľava!

Hlavnou funkciou prostaty je predovšetkým produkcia prostatického sekrétu, ktorý priamo vplýva na spermie a plodnosť muža. Tekutina z predstojnice je najväčšou zložkou obsahu ejakulátu a je mimoriadne dôležitá pre pohyblivosť a kondíciu mužských spermií. Úlohou prostaty je tiež zvlhčenie močovej trubice pred vystreknutím semena.

Ďalšou dôležitou funkciou prostaty je nastavenie správneho pH ejakulátu. Keďže pre spermie je vhodné mierne kyslé prostredie, fungovanie prostaty je nevyhnutné pre plodnosť a kvalitu spermií. Nepriamo prostata potom vplýva aj na erekciu a jej udržanie.

Problémy spojené so zdravím prostaty môžu nastať v akomkoľvek veku života a aj najmenšia odchýlka od normálu jej veľkosti a funkcie tak má dopad na potenciu.

Kedy treba ísť za lekárom? Toto sú rizikové príznaky

Väčšina mužov prostatu nerieši, až kým s ňou nezačnú komplikácie. Jej stav sa prirodzene vekom zhoršuje a to vedie mužov k tomu, aby menšie prejavy ignorovali.

Je to samozrejme chyba, keďže zdravie prostaty je ohrozené viacerými faktormi, ktoré výrazne ovplyvňujú nielen potenciu či plodnosť, ale aj močový systém. Dôležité je preto pri ťažkostiach s ňou spojených absolvovať vyšetrenie bez ďalšieho odkladu.

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate

  16,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 3ks

  49,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 5ks

  79,90  Zľava!

Lekára vyhľadajte, ak vás trápia nasledovné príznaky:

 • bolesť počas močenia alebo mimo neho v oblasti prostaty
 • pocity pálenia počas močenia, niekedy sa objaví aj rezanie
 • výrazná bolesť semenníkov, či už počas ejakulácie alebo nie
 • príliš náhle nutkanie na močenie, ktoré sa často objavuje
 • problém s vymočením sa alebo príliš dlhá doba močenia
 • celkové bolesti v panve, podbrušku alebo na panvovom dne

Bolesť počas močenia či mimo neho môže byť sprevádzaná vysokou horúčkou, ide o súvisiaci príznaky. Niektorí muži sa stretávajú s častým močením aj v nočných hodinách, čo im narúša spánok a zhoršuje jeho kvalitu. Vážnejším príznakom je už krv v moči.

V mnohých prípadoch sú vyvolávateľmi ochorení prostaty u mužov zlý životný štýl alebo nezdravá životospráva. V prípade, že je to aj váš prípad, najmä ak ide o alkohol, fajčenie či nezdravé stravovanie, uvedené príznaky by ste určite nemali brať na ľahkú váhu. Pokiaľ vás začnú trápiť, a to aj v slabšej intenzite, je najvyšší čas na vyšetrenie.

Ako prebieha rektálne vyšetrenie prostaty a čo odhalí

Mnoho mužov má z vyšetrenia prostaty urológom obavy a preto to radšej odkladá, aj napriek pretrvávajúcim alebo zhoršujúcim sa problémom. Rektálne vyšetrenie je síce mierne nepríjemné, keďže sa robí cez konečník, patrí však k tým bezbolestným.

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate

  16,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 3ks

  49,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 5ks

  79,90  Zľava!

Ako to celé prebieha čo treba vedieť? Tu je postup:

 • pred tým, ako podstúpite vyšetrenie, nutná osobná hygiena
 • počas vyšetrenia sa musíte vyzliecť v spodnej časti tela
 • ľahnete si na bok a kolená pritiahnete k brade alebo sa prehnete
 • doktor si na gumenú rukavicu na jeden prst nanesie gél
 • následne s ním vojde dnu do konečníka a nahmatá prostatu
 • pohmatom vyšetrí veľkosť prostaty a potom aj jej tvar
 • vyšetrenie nie je bolestivé, hoci môže byť nepríjemné

Vyšetrenie trvá iba niekoľko sekúnd a ide o základný typ vyšetrenia stavu prostaty v rámci pravidelnej prehliadky. Je využívané ako prevencia pri rýchlom a orientačnom odhalení nezhubného zväčšenia prostaty aj ako podporné vyšetrenie jej zápalu, no na druhú stranu, patrí k menej spoľahlivejším pri odhalení rakoviny v skorom štádiu.

Práve v prípade zhubného nádoru sa  na potvrdenie robia aj iné testy, najmä krvný test na špecifický antigén PSA, ktorý sa v tele mužov pri rakovine zvyšuje. Každopádne, rektálne vyšetrenie je to základné a odporúčané všetkým mužom nad 40 rokov.

Ďalšia diagnostika a doplnkové testy a ich význam

Diagnostika ochorení prostaty sa zakladá na viacerých po sebe nasledujúcich vyšetreniach. Tieto vyšetrenia sú sprevádzané anamnézou, čiže rozhovorom s lekárom, kedy ten zisťuje možné rizikové faktory, rodinnú anamnézu a komplex príznakov.

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate

  16,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 3ks

  49,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 5ks

  79,90  Zľava!

K ďalšej diagnostike a k doplnkovým testom patria:

Vyšetrenie krvi na PSA: PSA je bielkovina, ktorú produkujú žľazové bunky prostaty a jej hodnoty v tele môžu byť pri jej ochoreniach vyššie, najmä ak ide o nádor. Doktor vám jednoducho odoberie vzorku krvi a pošle ju do laboratória, kde sa zistí hodnota PSA. Podľa nej sa dá odvodiť prítomnosť nádoru ako aj štádium jeho rozvinutia.

Uroflowmetrický test: Tento test je súčasťou bežnej prehliadky a patrí základným urologickým vyšetreniam. Test slúži k meraniu sily prúdu počas močenia. Pacient močí do uroflowmetru, čo je zariadenie podobné normálnej toalete. Z vyšetrenia získa urológ graf s informáciami o prúde močenia, na ktorom vie zistiť rôzne odchýlky.

Ultrazvuk a CT : Tieto zobrazovacie vyšetrenia slúžia na diagnostiku stavu lymfatických uzlín v oblasti panvy. Počas vyšetrení sa hodnotí ich veľkosť, aj keď platí, že CT vyšetrenie nemá schopnosť odhaliť mikroskopické zmeny. Zároveň však vyšetrenia dobre slúžia na získanie prehľadu o kapsulách prostaty a semenných mechúrikoch.

Biopsia: Biopsia je operačný zákrok, pri ktorom sa pacientovi odoberie kúsok tkaniva a to sa podrobí ďalšiemu skúmaniu. Lekár odoberie vzorku tkaniva pomocou ihly, pričom na jej zavedenie sa pre lepšiu orientáciu použije ultrazvuk. Zákrok sa vykonáva v anestéze, takže nie je bolestivý. Zo vzorky tkaniva sa dá najlepšie zistiť stav prostaty.

Najväčšie riziko zanedbania vyšetrenia? Rakovina prostaty

Na čo slúži vyšetrenie prostaty? Primárne na čo najskoršie zistenie jej zväčšenia, sekundárne na potvrdenie možného zápalu. Rozhodne najväčší zmysel však má pri prevencii alebo včasnom odhalení mužského strašiaka, rakoviny predstojnej žľazy.

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate

  16,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 3ks

  49,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 5ks

  79,90  Zľava!

Tento typ rakoviny rastie pomalšie, než ženské typy, no aj tak platí, že skorá diagnostika je dôležitá pre liečbu, najmä pre jej úvodné menej badateľné symptómy.

Rakovina prostaty sa u mužov najčastejšie prejavuje problémom s močením, slabším prúdom močenia a tupou bolesťou či nepohodlím v panvovej oblasti. Závažnejšími prejavmi sú krv v spermiách, bolestivá ejakulácia a strata libida. V pokročilých fázach treba rátať aj s typickými rakovinovými príznakmi, najmä stratou chuti a chudnutím.

Rakovina prostaty vzniká na podobnom základe, ako aj iné podobné, čiže zdravé bunky sa menia na nezdravé, stávajú sa prekarcinóznymi a  rakovinovými. Deformované bunky sa následne dokážu deliť omnoho rýchlejšie a napádajú aj zdravé tkanivo.

Nahromadené abnormálne bunky následne vytvárajú nádor a rovnako napádajú aj okolité tkanivo. Niektorým bunkám sa podarí oddeliť a rozšíriť do iných častí tela mimo prostatu. Deje sa tak väčšinou vo vyšších štádiách a práve preto je mimoriadne dôležité ochorenie včas identifikovať. Práve vyšetrenie prostaty je tou najlepšou možnosťou.

Ako najlepšie podporiť zdravie prostaty? Prírodné a dlhodobo

Ako vidíte, prostata je dôležitý orgán, ktorý ovplyvňuje celý sexuálny život, plodnosť, potenciu, močový systém a tiež výkon v posteli. Jej poruchy vplývajú na kvalitu života po rôznych stránkach a pravidelné vyšetrenia sú iba základom jej podpory.

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate

  16,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 3ks

  49,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 5ks

  79,90  Zľava!

V rámci prevencie zdravej prostaty preto odporúčame:

Obmedzenie fajčenia, alkoholu a kofeínu

Len málokto si dokáže predstaviť posedenie s priateľmi bez alkoholu, kofeínového nápoja alebo bez cigaretky v ruke. Vymenované faktory však podporujú vznik rôznych ochorení predstojnej žľazy a preto by ste ich mali obmedziť. Okrem toho, veľké množstvo alkoholu a kofeínu spôsobuje aj problémy močových ciest pri zväčšení prostaty.

Koniec nezdravých jedál a prospešné potraviny

Pokiaľ má prostata fungovať správne, musíte obmedziť niektoré korenené jedlá a potraviny s vysokým obsahom tukov a solí. Naopak, do jedálnička pridajte vo väčšom množstve ryby, lesné ovocie, varené paradajky, brokolicu, strukoviny, orechy alebo červený melón. Chránia vašu prostatu pred zápalmi, obsahujú aminokyseliny a veľa antioxidantov.

Pozor na prehrievanie, chlad aj niektoré športy

Na funkciu prostaty majú vplyv aj chlad a príliš veľké teplo. Pozor na prechladnutie močových ciest v chladnejšom období alebo vo vode, je tu riziko vzniku zápalu a jeho prestupu do prostaty. Pozor aj na opačný extrém, skúste obmedziť používanie vyhrievaných sedačiek aj príliš tesnej spodnej bielizne zvyšujúcej teplotu v intímnej oblasti.

Pravidelné močenie a zdravý pitný režim

Zdravý pitný režim je dôležitý pre správne fungovanie prostaty a na prečisťovanie močového systému. Jeho základom by mala byť voda v spojení s čajmi, pite pravidelne a radšej po menších dávkach, napríklad 2 dcl vody každú hodinu. Neobmedzujte ani močenie, hneď, ako budete cítiť nutkanie, vymočte sa, aby ste vyplavili škodlivé látky z tela.

Kegelove cviky a domáca masáž prostaty

Kagelove cviky sú veľmi dobrým spôsobom, ako si posilniť a spevniť panvové dno a pomáhajú aj na problémy s prostatou. Technika je jednoduchá, stačí opakovane zvierať a uvoľniť svalstvo panvového dna, čo je to isté svalstvo, akým ovládate aj močenie. Na podporu prostaty je vhodná aj jej masáž, napríklad zvonku masážou oblasti hrádze.

Bylinky na podporu prostaty a močových ciest

Problémy s prostatou aj v sexuálnom živote, no rovnako tak aj preventívna podpora, na to všetko môžu veľmi dobre poslúžiť viaceré bylinky. Tie sa dajú využiť v podobe čajov, tinktúr, kvapiek aj hotových produktov.  S prostatou vám pomôžu napríklad Žihľava dvojdomá, Kotvičník zemný, Sabalová palma alebo Kľukva veľkoplodá.

Špeciálne 100 % prírodné prípravky pre mužov

Prírodne prípravky zamerané na podporu zdravia prostaty sú dnes už bežnou súčasťou života. Ide o produkty špeciálne zložené z bylín, minerálov a vitamínov prospešných pre prostatu, potenciu aj močové cesty. Pre telo sú tieto látky prirodzené a bezpečné, prípravky sú dostupné bez receptu a najčastejšie vo forme perorálnych tabliet alebo kapsúl.

Aké otázky a témy mužov o vyšetrení prostaty zaujímajú

Problémy s prostatou sa môžu objaviť v akokoľvek veku a v mnohých prípadoch sú vážne. Pri prvých poruchách predstojnice sa muži pýtajú na viaceré otázky, namiesto toho, aby čo najskôr išli na vyšetrenie. Vidieť to v diskusných fórach a komentároch.

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate

  16,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 3ks

  49,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 5ks

  79,90  Zľava!

Tu sú odpovede na najviac kladené otázky a dotazy:

Je palpačné vyšetrenie prostaty u urológa bolestivé?

Palpačné vyšetrenie, čiže prehmatanie prostaty prstom cez konečník, je tou najobávanejšou časťou urologického vyšetrenia. Vyšetrenie je však bezbolestné a iba trocha nepríjemné, používa sa pri ňom aj zvlhčovací gél. Ak by ste sa mu chceli vyhýbať, zvážte to, keďže takto sa dajú zachytiť hmatateľný nádor či zväčšenie prostaty najrýchlejšie.

V akom veku a ako často by mal muž chodiť na vyšetrenie?

Preventívne prehliadky sú určené na to, aby odhalili pravdu o zdravotnom stave prostaty. Urológa by ste mali navštevovať raz za rok bez ohľadu na vek, no pre mužov nad 40 rokov a predovšetkým u mužov nad 50 rokov by to mala byť samozrejmá nevyhnutnosť. Vyšetrenie môže v počiatočnom štádiu odhaliť problém a zvýšiť šancu na liečbu.

Kedy treba vyhľadať lekára a ktoré príznaky sú rizikové?

Návštevu urológa by ste určite nemali odkladať, ak máte problémy s močením, najmä časté nutkanie na močenie, pocit neúplného vyprázdnenia a pálenie počas močenia. Rovnako tak sa môže objavovať aj bolesť v semenníkoch, krížoch a v podbrušku. Pokiaľ sa tieto prejavy objavia spolu s horúčkou, je najvyšší čas absolvovať vyšetrenie u lekára.

Ovplyvňuje prostata erekciu, plodnosť či sexuálny život?

Prostata je z pohľadu sexuálneho života dôležitý orgán pohlavnej sústavy. Odchýlka od jej normálneho fungovania ovplyvní negatívne tak erekciu, ako aj potenciu a plodnosť, má tiež vplyv aj na kvalitu sexuálneho života a výkonnosť v posteli. Najrizikovejšími ochoreniami z tohto pohľadu sú jej nezhubné zväčšenie, ešte viac zhubné zväčšenie.

V ktorých prípadoch je nevyhnutné odstránenie prostaty?

Mnohý muži sa stretávajú so zväčšením prostaty, no tento stav sa dá riešiť aj konzervatívne, čiže bez operácie. Ak už treba prostatu operovať, platí, že cieľom je riešiť iba tkanivo, ktoré je napadnuté alebo problematické. Sú však prípady, kedy je nutné odstrániť celú prostatu, najmä ak ide o rakovinu prostaty, ktorá sa môže neskôr šíriť do okolia.

Najlepšia je prevencia? Komplexne, dlhodobo a prírodne

Pravidelná návšteva urológa nielen za účelom vyšetrenia prostaty by mala byť pre mužov samozrejmosťou, obzvlášť vo vekovej skupine nad 40 rokov. Tam však prevencia nekončí, práve naopak, iba začína a pre zdravie prostaty môžete spraviť viac!

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate

  16,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 3ks

  49,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 5ks

  79,90  Zľava!

Veľmi dôležitou súčasťou prevencie a podpory prostaty je aj zmena životného štýlu, čiže zdravší život, obmedzenie alkoholu, zníženie príjmu kofeínu a úplné obmedzenie fajčenia. Osobitnú pozornosť treba venovať strave, kde je dôležité vylúčiť niektoré rizikové potraviny a naopak konzumovať viac rýb, zeleniny, ovocia, orechov či strukovín.

V prípade, že chcete podporiť zdravie a funkciu prostaty ešte intenzívnejšie, nezaobídete sa bez niektorých rastlín s účinkami na prostatu. Dobrým príkladom sú Saw Palmetto, Žihľava, Kľukva, Maca, Tribulus Terrestris, Slivka africká či Vŕbovka malokvetá.

Niektoré podporujú močové cesty a ich prečistenie čím zmiernia riziko infekcie a zápalu prostaty práve z tejto príčiny, iné vplývajú aj na hladinu testosterónu.

Kým v minulosti ste mohli tieto rastliny využiť iba v podobe čajov, dnes už môžete siahnuť aj po komplexnejšej forme tabliet alebo kapsúl. Ide o podporné prípravky určené špeciálne pre mužov, ktoré majú 100 % prírodné zloženie a mnohé obsahujú aj ďalšie prospešné látky, najmä vitamíny a minerály. Vplyv na zdravie prostaty je tak komplexný.

Prípravky špeciálne na prostatu pre mužov a ako ich vybrať?

Podporiť svoju prostatu a predísť mnohým jej problémom vám môžu teda pomôcť aj bylinné prípravky pre mužov. Ich cieľom je zvýšenie dôležitých látok pre prostatu v tele, pomoc pri niektorých negatívnych príznakoch a podpora hormonálnej rovnováhy.

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate

  16,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 3ks

  49,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 5ks

  79,90  Zľava!

Na trhu je samozrejme niekoľko značiek, no nie všetky sú rovnako kvalitné. Samozrejmosťou musia byť schválenie Úradom verejného zdravotníctva, informácie týkajúce sa zloženia a účinkov a rovnako tak aj možnosť dlhodobého testovania. Podstatné je, aby bol prípravok bezproblémový z pohľadu kontraindikácií a možných vedľajších účinkov.

Kvalitnú značku rozlíšite podľa nasledovných vecí:

 • nadpriemerná koncentrácia bylín špeciálne pre prostatu
 • ideálne je, ak sú v zložení Saw Palmetto, Kľukva a Žihľava
 • okrem bylín je plusom prítomnosť Selénu či vitamínov B
 • primárne pôsobenie musí byť na zdravie aj funkciu prostaty
 • výhodou je, ak sú účinky aj na močové cesty alebo potenciu
 • užívanie musí byť možné pravidelne a na každodennej báze

Práve šírka zloženia a komplexnosť účinkoch na prostatu, močový systém, potenciu či libido by mali byť to, čo odlíši kvalitnú značku od nekvalitnej. Spomedzi prípravkov, ktoré to spĺňajú, má dlhodobo najlepšie účinky v praxi u mužov Stoporex® Prostate.

Ide o perorálne kapsuly určené na pravidelné každodenné dávkovanie v objeme 2 kapsúl denne, ktoré nemajú žiadne nežiaduce účinky a naopak, majú koncentrované, kvalitné a 100 % prírodné zloženie. To je obohatené aj o Selén a vitamín B6, ktoré pomáhajú na prostatu, potenciu aj močový systém. Prípravok je dostupný bez receptu od lekára.

Skúsenosti s vyšetrením prostaty a záverečné zhodnotenie

Prostata patrí medzi orgány, ktorým muži obvykle nevenujú príliš veľa pozornosti. Je to do istej miery pochopiteľné, keďže ani odborných či praktických informácií na túto tému nie je príliš veľa. Téma býva tabu aj v rámci vzťahov a partnerského života.

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate

  16,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 3ks

  49,90  Zľava!
 • Stoporex® Prostate – Balenie 5ks

  79,90  Zľava!

To je však chyba, najmä u mužov vo veku nad 40 rokov. Táto veková kategória je prvou, kde hrozí zvýšené riziko, predovšetkým ak ide o nezhubné zväčšenie prostaty a ťažkosti, ktoré to spôsobí s močovou sústavou. Bohužiaľ, ani mladší muži nie sú úplne v bezpečí a preto by mala byť základom prevencia, najmä v podobe lekárskych prehliadok.

Tie sa odporúčajú absolvovať najskôr každé dva roky, od 50. roku života pre istotu každý rok. Rýchle vyšetrenie veľkosti prostaty je bezbolestné a bezproblémové!

V rámci prevencie sa pozrite aj na životosprávu a životný štýl, obzvlášť, ak sa u vás v rodine už nejaké jej ochorenia v minulosti objavili. Zlepšiť jedálniček a pitný režim je základ, k tomu treba pridať aj obmedzenie fajčenia a ďalších rizikových vplyvov.

Skvelou príležitosťou, ako podporiť zdravé fungovanie prostaty a preventívne pôsobiť proti jej problémom, sú bylinky, vitamíny a minerály. Príkladom koncentrovanej formy v podobe tabliet, ktoré sú dostupné voľne a bez receptu, je prémiová značka Stoporex® Prostate. Skúsenosti mužov, ktorí ju používajú dlhodobo, hovoria jasnou rečou!

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *