TOP 10 novoročných predsavzatí do vašej spálne, ktoré vám radikálne oživia sexuálny život

TOP 10 novoročných predsavzatí do vašej spálne, ktoré vám radikálne oživia sexuálny životStarý rok je minulosť, prichádza rok 2021! To, aký bude, závisí hlavne od nás, hoci mnoho ľudí sa spolieha mylne na šťastie, osud či náhodu. Nie, nič také nefunguje, všetko máte vo svojich rukách. Platí to nielen o úspechoch v bežnom či pracovnom živote, ale aj o úspechoch v spálni. Presne tak, aj svoj sexuálny život máte v rukách len a len vy!

Prelom starého a nového roka je výbornou príležitosťou na jeho radikálnu zmenu k lepšiemu. Týka sa to tak výkonnosti v posteli, ako aj pravidelnosti a zvýšenia množstva sexu s partnerom či partnerkou. Báť sa netreba ani zmeny aktuálneho stereotypu.

Podobne, ako aj v prípade bežných novoročných predsavzatí, aj tu je samozrejme riziko, že sľuby ostanú iba sľubmi. Preto: skúste do toho zapojiť aj vášho partnera či partnerku a navzájom sa motivujte. Ja vám zas pomôžem s tipmi na predsavzatia.

Čo zahŕňa sexuálny život a ktoré faktory naň vplývajú

Zlepšenie sexuálneho života spočíva predovšetkým v pôsobení tak na pestrosť a zaujímavosť milostného života, ako aj na zdravie a výkonnosť. Hoci na prvý pohľad je pojem sexuálny život príliš abstraktný a všeobecný, viem presne, na čo sa treba zamerať.

Z hľadiska praxe je sexuálny život najmä o predohre, polohách, technikách, používaní rôznych pomôcok, miestach na sex alebo o hraní rôznych rolí a hier

Dôležité je aj sexuálne zdravie, kde hrá úlohu u mužov kvalita stoporenia, čiže erekcie, rovnako tak aj libido, čiže sexuálny apetít, potencia a plodnosť

U žien býva problém v nedostatku libida a s nízkou vzrušivosťou

Najčastejšie dochádza k problémom a ťažkostiam u ľudí, ktorí majú dlhodobé vzťahy. Stereotyp a rutina sa stanú po čase ich bežnou súčasťou a to je problém. Špeciálne u mužov potom treba brať do úvahy aj ťažkosti a poruchy spojené s erekciou, predčasnou ejakuláciou či zníženou chuťou na sex. Vtedy sa však už jedná aj o zdravotný problém.

Pokiaľ ide o kvalitu sexuálneho života, vplyv naň majú aj:

 • správne a zdravé fungovanie pohlavnej sústavy, s čím súvisia aj spomínané problémy, u mužov aj žien na to vplývajú aj stav a zdravie močovej sústavy
 • životospráva a životný štýl, najmä alkohol, jedálniček, fajčenie, pohyb, spánok a stres, tieto faktory môžu zhoršiť libido u mužov aj žien a tiež erekciu
 • práve spomínaná rutina alebo stereotyp, neochota skúšať nové veci, problémom sú aj vzťahové problémy a tiež nedostatok vzájomnej komunikácie

VIACERÉ TIETO FAKTORY VIETE OVPLYVNIŤ

Dobrou správou je, že viaceré zo spomínaných faktorov viete veľmi dobre ovplyvniť, hoci nepôjde to zo dňa na deň. Práve na tieto faktory sa budeme pri novoročných predsavzatiach zameriavať a ak sa ich budete dlhodobo držať, zlepšenie určite nastane.

Najčastejšie sexuálne problémy u mužov a žien

Čo sa týka častých sexuálnych problémov, tie do veľkej miery tiež ovplyvňujú kvalitu milostného života. Mierne odlišné sú u mužov a u žien, hoci niektoré, napríklad nízke libido, sú spoločné. V prvom rade ich ale musíte identifikovať, potom riešiť.

Tu sú najčastejšie problémy a poruchy sexuálneho pôvodu:

Poruchy erekcie: Zrejme najčastejším problémom sexuálneho pôvodu u mužov sú problémy s erekciou. Ide o poruchy vzniku, udržania, tvrdosti alebo doby stoporenia pohlavného údu. Príčinou sú ťažkosti s prekrvením penisu a jeho toporivých telies.

Nízky sexuálny apetít: Za týmto problémom sa skrýva znížená chuť na sex. Vplyv tu majú viaceré okolnosti, no najmä pokles testosterónu u mužov a estrogénu u žien. Výsledkom je znížená chuť na sex a následne aj problémy s dosiahnutím orgazmu.

Príliš rýchla ejakulácia: V dôsledku nadmerne veľa testosterónu, ale aj iných faktorov sa u mužov môže vyskytnúť príliš rýchla ejakulácia. Niekedy sa jej hovorí aj predčasná ejakulácia a ide o stav, kedy dochádza k vyvrcholeniu do 1 až 2 minút.

Nízka vzrušivosť: Tento problém sa môže týkať mužov aj žien. Obvykle sa prejavuje tým, že orgazmus prichádza neskoro alebo vôbec. Za nízkou vzrušivosťou bývajú najmä problémy s prekrvením genitálií. U žien ide aj o nedostatočné zvlhčenie pošvy.

TOP 10 predsavzatí do nového roka, ako oživiť sexuálny život

Poďme sa teda pozrieť priamo na tipy a odporúčania, ktoré by ste si mali vziať k srdcu do ďalšieho roka. Budem sa snažiť byť čo najviac konkrétni, pričom naplno využijem svoje vlastné skúsenosti. Moje rady patria tak mužom, ako aj ženám.

Tu je 10 odporúčaní a tipov, ktoré si dajte ako predsavzatia:

1. Sex 3 krát do týždňa a žiadna masturbácia

Možno vám to príde príliš prísne, ale uvidíte, ako to zaberie. Mnoho párov sa odcudzí práve preto, že začnú zanedbávať svoje „spálňové povinnosti“. Dajte si preto pravidlo, že budete mať sex aspoň 3 krát do týždňa, nech sa deje čokoľvek. K tomu treba pridať aj trocha obmedzujúcu zásadu: žiadna masturbácia. Prečo? Jednoducho preto, aby ste si od sexu neodvykli a naopak, aby vám pohlavný styk s partnerom chýbal.

2. Športujte, cvičte, prosto sa pravidelne hýbte

Moja druhá rada, ktorá bude prospešná nielen pre váš sexuálny život, sa týka fyzickej aktivity. Minimum pohybu je začiatkom nadváhy a iných problémov, tie potom ovplyvnia aj sexuálny život. Dajte si pravidlo, že každý deň budete mať aspoň 30 minút nejakej aktivity. Pokojne na úvod postačí chôdza, potom pridajte beh, plávanie, korčule alebo niečo podobné. Špeciálne pre mužov odporúčam intenzívne šprinty, pomôžu na testosterón.

3. Žiadny stres, alkohol ani cigarety

Zlepšenie životosprávy až životného štýlu je aj v záujme kvality vášho sexuálneho života, verte mi. Preto skoncujte s fajčením, ak sa dá aj s alkoholom, alebo ho aspoň radikálne obmedzte. Vyhýbajte sa stresu a odbúravajte ho, napríklad pohybom alebo naopak oddychom počas dňa. Pozor na workoholizmus a časový stres počas dňa, lepšie si zariaďte povinnosti. Veľa stresu zvyšuje kortizol a ten znižuje libido a sexuálny apetít.

4. Zdravším jedálničkom až „na vrchol“

Pre mužov aj pre ženy odporúčam tiež zlepšiť jedálniček, môže sa to radikálne podpísať na vašom sexuálnom výkone. Ako? Obmedzte tučné, mastné a presolené jedlá, rovnako tie, ktoré majú priveľa cukru. Oberajú vás o energiu a zhoršujú napríklad krvný obeh. Naopak, do vášho jedálnička zaraďte ryby, morské plody, oriešky, semiačka a z ovocia kiwi, citrusy, melón, banány, jablká, zo zeleniny zas špenát, brokolicu a cesnak.

5. Nové miesta pre sex a to nielen doma

Prejdime teraz k predsavzatiam, ktoré sa budú týkať viac praktického sexuálneho života. Zmena stereotypu je nevyhnutná hlavne v mieste, takže zabudnite na všetky „destinácie“, kde ste sa milovali doteraz. Keďže väčšina ľudí si užíva sex najmä v posteli v spálni, práve tu by mala smerovať prvá zmena. Vyskúšajte iné miestnosti a aj rôzny nábytok v domácnosti. Vonku skúste sex v aute alebo čiastočne na verejnosti.

 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex XXL

  Stoporex® XXL krém

  24,90 

6. Skúste feromóny, kostýmy a spodnú bielizeň

Zvýšiť chuť na sex a sexuálny apetít vám môžu, bez ohľadu na všetko ostatné, feromóny. Majú obvykle formu feromónových parfumov, ich cieľom je zvýšiť atraktivitu pre opačné pohlavie na základe týchto „živočíšnych látok“. Svoje spraví aj zaujímavá spodná bielizeň a to nielen u žien, ale aj u mužov. Pre tých, čo chcú experimentovať, radím navštíviť najbližší sexshop a kúpiť si zopár kostýmov. Hranie rolí je vzrušujúce!

7. Nebojte sa netradičných praktík a techník

Netradičné techniky alebo praktiky sú pre mnohých dospelých ešte stále tabu, ale vôbec by to tak nemali byť. Ani netušíte, o čo všetko sa oberáte, verte mi. Základom je samozrejme úprimný rozhovor s partnerom, nebojte sa odhaliť svoje túžby. Uvidíte, či si sadnete, prípadne, môžete spraviť aj „bartrový obchod“. Pochopiteľne, do ničoho nenúťte seba ani partnera, mohlo by to dopadnúť opačne. Radšej na to choďte postupne.

8. Nové polohy a pozície dajú sexu šmrnc

Asi vám nemusím vysvetľovať, čo je Kámasútra, že? Ak ste sa práve začervenali, tak to je veľmi zlá reakcia, mala by byť skôr opačná. Kúpte si ju, prípadne niečo s podobnou tematikou a začnite skúšať a experimentovať. Na prvý pohľad akrobatické pozície a polohy vám môžu priniesť nepoznané vzrušenie a to nielen kvôli narušeniu stereotypu. Je napríklad praxou dokázané, že známa poloha na psíka lepšie stimuluje bod G u ženy.

9. Erotické hračky vás nenahradia, ale doplnia

Moje predposledné predsavzatie myslím naozaj vážne. Začnite sa zaujímať o rôznych sexuálnych pomocníkov a erotické hračky a to tak pre mužov, ako aj pre ženy. Ich cieľom nie je vás nahradiť, ale skôr prebudiť nepoznanú vášeň. Vibračné vajíčka, vibrátory, dilda, masturbátory či krúžky na penis dokážu aj pri partnerskom sexe mimoriadne veci. Kúpiť si môžete dokonca aj také pomôcky, ktoré využijete obaja súčasne.

10. Masáž aj predohra v sprche a vírivke

Hoci túto radu som zaradil až na koniec, týka sa v skutočnosti začiatku. Môžete ju však využiť aj na záver, je to len na vás. Sex si viete ozvláštniť aj erotickou masážou, ideálne vzájomnou a vôbec pri tom nebude vadiť, ak pôjde o „amatérčinu“. Tajomstvom úspechu je masážny gél, napríklad s hrejivým či chladivým účinkom. Výborným nápadom je aj predohra v sprche alebo vírivke alebo naopak záverečné milovanie v nich.

ZAČAŤ VIETE KEDYKOĽVEK, HLAVNE ZAČNITE

Hoci spomínané tipy, rady a odporúčania som koncipoval ako novoročné predsavzatia, viete s nimi začať kedykoľvek. Hlavne však nič neodkladajte „na zajtra“, pretože z toho nič nemusí byť. Najťažšie je začať, ale keď uvidíte výsledky, nebudete vedieť prestať.

Ako ešte podporiť a zlepšiť sex u mužov aj u žien

Veľmi veľa z vás zabúda na fakt, že niekedy je treba sexuálnemu životu trocha „pomôcť“. Spoliehať sa iba pasívne na to, že zlepšenie príde samo od seba, nestačí. Tu môžu výbornú úlohu zohrať afrodiziaka, čiže látky so stimulačným účinkom. Možno budete prekvapení, čo všetko funguje na tomto princípe, preto sa s vami podelím o skúsenosti.

Medzi najlepšie a mnou overené afrodiziaka patria najmä:

 • pár dňová sexuálna abstinencia alebo sex bez dosiahnutia orgazmu a s odďaľovaním vyvrcholenia, túto techniku aplikujte iba občas a nie pravidelne
 • z potravín sú najlepším afrodiziakom určite ustrice, šľahačka, jahody, dary mora, čokoláda s vysokým obsahom kakaa a tiež cibuľa a cesnak
 • alkohol síce tiež patrí medzi afrodiziaka, ale iba v minimálnom množstve a iba ak ide o víno, tvrdý alkohol a špeciálne pivo u mužov pôsobí opačne
 • skvelým afrodiziakom pre mužov aj pre ženy sú rôzne koreniny, korenie a bylinky, napríklad chilli, kajenské korenie, vanilka, škorica, mäta, bazalka, oregano, zázvor, fenikel alebo niektoré známe juhoamerické a ázijské bylinky

Ako fungujú prípravky na podporu erekcie a libida a prečo ich odporúčam

Spomínané afrodiziaka môžu mať aj podobu hotových produktov. Ide o podporné prípravky, ktoré sú určené špeciálne najmä mužom, no na trhu sú už aj značky pre ženy. Všetky tieto produkty sú dostupné voľne, čiže bez vyšetrenia u lekára a receptu.

Pokiaľ ide o formy prípravkov, závisí to aj od zamerania:

Najviac preferovanou formou sú tabletky a kapsuly s perorálnym použitím, na zvýšenie vzrušivosti sa používajú aj krémy a gély, táto forma najmä u žien

Pokiaľ ide o zloženie, to obsahuje látky prírodného pôvodu. Ide o bylinné extrakty, vitamíny, minerály, stopové prvky, rôzne výťažky a aminokyseliny. Najviac používané sú rastliny Maca, Damiána, Guarana, Ženšen, Tribulus alebo Saw Palmetto. Ich pôsobenie je prirodzené a to tak na hladinu testosterónu, ako aj na lepšie prekrvenie genitálií.

Pokiaľ ide o ich objednávku a kúpu, tá je vecou pár minút:

 • nemusíte nikam osobne chodiť, všetko vybavíte z pohodlia domova, minimálne tie najznámejšie značky majú totiž svoj vlastný oficiálny eshop
 • nepotrebujete mať samozrejme predpis ani recept, stačí si len vybrať značku, veľkosť balenia a objednať, obvykle do 24 až 48 hodín je balíček doma
 • neobávajte sa ani o diskrétnosť, všetky tieto prípravky sú balené tak, že ani kuriér a ani nikto iný z rodiny, ak by balíček prevzal, sa nič nedozvie

Vzhľadom na to, že v prípravkoch sú látky prírodného pôvodu, je ich užívanie bez nejakých väčších rizík. Neobsahujú žiadne syntetické zložky a tak sa netreba báť vedľajších a nežiaducich účinkov. Žiadne bolesti hlavy, žiadne začervenanie či návaly tepla.

POUŽÍVANIE BY MALO BYŤ VIAC MESIACOV

Bez ohľadu na formu, či už siahnete po tabletkách, krémoch, géloch alebo kapsulách, mali by ste ich používať dlhodobo. Moja vlastná skúsenosť ma učí, že ideálnou dobou sú 3 až 4 mesiace, až vtedy zistíte, či vám konkrétny prípravok naozaj pomohol.

Prípravky, ktoré som vyskúšal ja aj moja partnerka a naše skúsenosti s nimi

Všetko, čo som napísal vyššie, nemám samozrejme iba z teórie, ale aj z praxe. Ja, ale aj moja partnerka, sme viaceré zo spomínaných podporných prostriedkov vyskúšali. Ja samozrejme najmä tabletky na erekciu a libido, v jej prípade šlo tak o perorálne kapsuly, ako aj o gély. Skúseností máme preto na rozdávanie a rozhodli sme sa o ne podeliť.

Mne najviac pomohli tabletky Stoporex, ktoré majú komplexný účinok na potenciu.

 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex XXL

  Stoporex® XXL krém

  24,90