Tabletky na potenciu

Tabletky a prípravky na potenciu majú komplexné účinky. Aké majú výhody a dávkovanie?

Pociťujete prvé príznaky problémov s potenciou? Trápia vás poruchy týkajúce sa vášho sexuálneho zdravia alebo výkonnosti v spálni? Máte pocit, že klesá váš sexuálny apetít, vaša výdrž v posteli a už ani vzrušenie nie je také, ako bývalo predtým?

Pokles potencie, poruchy stoporenia, menej libida a ťažkosti s plodnosťou, to všetko sú problémy typické pre čoraz viac mužov aj u nás. Do veľkej miery za to môže stres, nezdravá životospráva, stúpajúci vek a naopak klesajúci testosterón. Pod čoraz horší stav sa podpisuje aj podcenenie prvotných prejavov, prípadne ich dlhodobá ignorácia.

Kľúčom k efektívnemu riešeniu, ktoré je súčasne dostupné, jednoduché, prirodzené a dlhodobé, môžu byť prípravky a tabletky na potenciu. Čítajte ďalej!

Mužská potencia je o sexuálnom zdraví aj výkone

Potencia je schopnosť k plnohodnotnému pohlavnému styku a zároveň schopnosť k plodnosti. Tieto dva aspekty sú závislé od sexuálneho zdravia a výkonnosti, čo znamená, že aby bol muž potentný, musí mať v poriadku libido, testosterón aj funkčnú erekciu.

 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex XXL

  Stoporex® XXL krém

  24,90 

Impotencia je naopak neschopnosť k plnohodnotnému pohlavnému styku a môže mať viacero foriem. Najčastejšie ide o poruchy stoporenia, čiže jeho nástupu, tvrdosti alebo udržania, sekundárne o problémy s nedostatkom testosterónu, čo sa odrazí na sexuálnom apetíte aj plodnosti. Všetky tieto ťažkosti sa prejavia pri výkone v posteli.

Ich riešenie je závislé od obmedzenia rizikových vplyvov a súčasne od stimulácie krvného obehu, lepšieho prekrvenia toporivých telies a tvorby testosterónu.

Špecifickým druhom ťažkostí, ktoré majú vplyv na kvalitu sexuálneho života a teda aj potenciu, sú príliš rýchla ejakulácia alebo naopak, príliš dlhé trvanie do vyvrcholenia. Ide o problémy súvisiace s psychogénnymi faktormi, fyziologickými deformáciami alebo nejakým zápalom. Plodnosť ako takú však obvykle neohrozujú

Podľa príčin môže byť mužská potencia ohrozená buď fyziologickou neschopnosťou alebo faktormi psychogénneho typu. Jedno aj druhé sa prejaví práve v ťažkostiach a poruchách týkajúcich sa erekcie, sexuálneho apetítu, testosterónu a plodnosti.

Prečo nefunguje a najčastejšie rizikové faktory

K zhoršeniu či poklesu potencie prispievajú viaceré rizikové faktory. Niektoré súvisia s prirodzenými procesmi v organizme, iné sú naopak externého typu a tie je možné aj najviac ovplyvniť. Obvykle sa vyskytuje viac faktorov, ktoré pôsobia súčasne.

Medzi najviditeľnejšie negatívne vplyvy patria:

Vyšší vek: Faktorom, ktorý sa dá iba veľmi ťažko ovplyvniť, je stúpajúci vek. Ten súvisí so zhoršením stavu prekrvenia pohlavnej sústavy, no najmä s poklesom tvorby testosterónu. Tento mužský hormón je pritom dôležitý prakticky pre všetky oblasti potencie, či už ide o kvalitu stoporenia penisu, sexuálny apetít alebo aj o plodnosť.

Horší stav ciev a krvného obehu: Vysoký cholesterol, veľa cukru v krvi, problémy s krvným tlakom, ateroskleróza či problémy so srdcom, to všetko sa tiež negatívne podpíše pod mužskú potenciu. Tieto problémy zásadne vplývajú na horšie prekrvenie pohlavného údu, čo spôsobuje ťažkosti s erekciou, či už ide o jej vznik alebo udržanie.

Zlý životný štýl: Výrazne negatívny vplyv na potenciu má životospráva a životný štýl. Málo pohybu, nedostatok oddychu a spánku, nezdravá strava s prevahou solí, tukov a cukrov, priveľa alkoholu alebo fajčenie, to všetko sú faktory zhoršujúce potenciu. Vplývajú tak na libido, ako aj na dozrievanie spermií a na fungovanie erekcie.

Ochorenia a užívanie liekov: Negatívny vplyv na výkonnosť v posteli a sexuálne zdravie, čiže na potenciu, majú aj niektoré ochorenia močovej sústavy, problémy s prostatou, hormonálne ochorenia alebo nadváha a obezita. Rovnako tak užívanie niektorých liekov, napríklad na krvný tlak, môžu zhoršiť potenciu či sexuálny apetít.

Napätie, stres, únava, prepracovanie: Čo sa týka externých faktorov, netreba zabúdať ani na kvalitu životného štýlu. Priveľa stresu, prepracovanosť, nadmerná fyzická či mentálna únava, napätie alebo vzťahové problémy, to všetko sa výrazne podpíše pod potenciu. Platí to pre sexuálny apetít, čiže chuť na sex, ako aj pre kvalitu stoporenia.

Podpora prirodzenou cestou? Tabletky bez receptu

Začiatkom riešenia potencie je obmedzenie vyššie spomínaných vplyvov, no len to by samo o sebe nestačilo. Našťastie, vedecký pokrok a moderné inovácie prinášajú oveľa efektívnejší prostriedok k zlepšeniu sexuálneho zdravia a výkonnosti v posteli.

Ide o prípravky vo forme perorálnych tabliet alebo kapsúl, ktorých cieľom je komplexná stimulácia potencie u mužov. Nejedná sa pritom o lieky, ktoré by boli na predpis alebo by boli podmienené vyšetrením u lekára. Neobsahujú totiž žiadne syntetické látky alebo liečivá, ktoré by museli byť indikované, naopak, ich zloženie je čisto prírodné.

Ich najdôležitejšie charakteristiky a vlastnosti sú:

 • dostupnosť bez lekárskeho vyšetrenia a receptu od lekára
 • zloženie je bez syntetických látok, ktoré by mali vedľajšie účinky
 • ide o mix extraktov afrodiziak, aminokyselín a minerálov
 • užívanie môže byť aj dlhodobé, pôsobenie v tele je prirodzené
 • účinnosť je komplexná a to na všetky oblasti potencie
 • efekt je založený na pravidelnom dávkovaní každý deň

V týchto prípravkoch je najdôležitejším faktorom zloženie. To pozostáva z látok, ktorých efekt na potenciu je overený stáročia. Ide totiž o rastlinné a bylinné afrodiziaka podporujúce libido, plodnosť a zlepšujúce fungovanie mechanizmu erekcie.

Takto nakombinované zloženie sa potom spojí s modernou formou perorálnych tabliet či kapsúl. To umožní jednoduché a presné užívanie založené na vysokej koncentrácii tých najviac účinných zložiek. Látky sa potom dostanú do tela vo vysokej dávke, ktorá má vplyv na produkciu testosterónu, sexuálnu vitalitu a prekrvenie penisu.

Účinky a v ktorých oblastiach vám môžu prípravky pomôcť

Tabletky určené na potenciu fungujú na synergii viacerých efektov. Tie cielia na rôzne oblasti sexuálneho života, či už ide o erekciu, libido alebo aj plodnosť. Niektoré majú komplexné účinky na všetky oblasti, iné sú špecializované iba na niektoré z nich.

Najčastejšie účinky prípravkov na potenciu sú:

Zlepšenie erekcie: Látky obsiahnuté v tabletkách majú podporné účinky na krvný obeh, lepšie prekrvenie genitálií a intenzívnejšie prekrvenie pohlavného údu. To všetko sa odrazí na zlepšení kvality erekcie, prakticky vo všetkých jej aspektoch. Viditeľné je zlepšenie nástupu stoporenia, jeho tvrdosť, jeho udržanie a jeho trvanie dlhšiu dobu.

Stimulácia sexuálneho apetítu: Veľmi dôležitou oblasťou potencie je libido, čiže chuť na sex. V tomto vám dokážu podporné prípravky pomôcť najmä tým, že stimulujú lepšie prekrvenie pohlavnej sústavy a zároveň podporujú tvorbu testosterónu. Tento mužský hormón totiž najviac vplýva na chuť na sex a celkovo na sexuálny apetít.

Podpora plodnosti: Plodnosť muža závisí v prvom rade od hladiny testosterónu. Ak ho dokážu prípravky stimulovať a podporiť jeho prirodzenú tvorbu, môžu pozitívne vplývať na tvorbu a dozrievanie spermií. Ide o proces spermiogenézy, ktorý môžu podporiť práve afrodiziaka v kombinácii s minerálmi, najmä pokiaľ ide o zinok.

Zdravší sexuálny život: Tento účinok poskytujú prípravky, ktoré obsahujú Saw Palmetto alebo minerály či látky podporujúce fungovanie prostaty a močovej sústavy. Práve tieto dva problémy, najmä nezhubné zväčšenie prostaty a časté zápaly močových ciest, sú veľkou prekážkou kvalitného sexuálneho života a vplývajú aj na potenciu.

Zloženie: afrodiziaka, minerály aj aminokyseliny

Prípravky podporujúce potenciu sú založené na kombinácii viacerých kategórii aktívnych látok. Ich mix pôsobí na vyššie spomínané oblasti, no veľa závisí od toho, aké široké je zloženie a od koncentrácie jednotlivých účinných látok v tabletkách.

Základom sú rastlinné afrodiziaka. Tie sa nachádzajú v prípravkoch vo forme extraktov a výťažkov. Využívané sú overené byliny typu Maca, Tribulus Terrestris, Panax Ginseng alebo Saw Palmetto. Látky v nich obsiahnuté zvyšujú libido, nakoľko stimulujú testosterón, viaceré z nich aj zlepšujú kvalitu prekrvenia penisu, čiže erekciu.

Ďalšou dôležitou skupinou látok sú aminokyseliny:

 • využívané sú hlavne aminokyseliny L-Arginín a L-Citrulín
 • v tele podporujú produkciu látky zvanej oxid dusnatý
 • tá pôsobí na svalovinu ciev a žíl a pomáha ju roztiahnuť
 • výsledkom je vyšší prietok krvi a teda lepší krvný obeh
 • to sa prejaví na zlepšenom prekrvení penisu a na erekcii
 • aminokyseliny tak podporia pevnejšiu a dlhšiu erekciu

Treťou kategóriou látok v prípravkoch na potenciu sú vitamíny a minerály. Používané sú vitamíny skupín B, C, D a E, z minerálov najviac zinok, horčík a selén. Všetky tieto látky majú priaznivé účinky na vitalitu, testosterón, krvný obeh, sexuálny apetít, plodnosť a mnohé z nich sú antioxidanty, ktoré spomaľujú predčasné starnutie buniek.

Niektoré prípravky obsahujú aj určité špecifické látky, najmä extrakty z ovocia stimulujúceho libido alebo výťažky z korenín, ktoré majú podporný účinok na krvný obeh. Využívané sú napríklad chilli extrakt, extrakt z divokého pomaranču a podobne.

Nežiaduce účinky alebo riziká? Našťastie, minimálne

Zloženie kombinujúce látky, ktoré sú pre telo prirodzené, dáva dobrý predpoklad na užívanie bez komplikácií a problémov. Prax to potvrdzuje, prípravky na potenciu prírodného typu sú v tomto ohľade bezproblémové a to prakticky vo všetkých oblastiach.

Pokiaľ ide o možné vedľajšie účinky, tie sú minimálne. Na rozdiel od syntetických látok, ktoré môžu spôsobiť problémy s tlakom, bolesti hlavy alebo búšenie srdca, vám v tomto prípade nič podobné nehrozí. Nemusíte sa báť ani začervenania v tvári, návalov tepla alebo výkyvov krvného tlaku, čo sú veľmi nepríjemné nežiaduce účinky.

Plusom je aj minimum kontraindikácií. Medzi dve, ktoré stoja za pozornosť, sú alergická reakcia alebo nejaké závažné problémy so srdcom či krvným tlakom.

V ojedinelých prípadoch, najmä na začiatok užívania, sa môžu objaviť krátkodobé zažívacie ťažkosti, väčšinou mierneho charakteru. Ide o prirodzenú reakciu tráviacej sústavy na zloženie prípravkov, najmä na koncentráciu bylinných zložiek, vitamínov a minerálov. Organizmus si však na tieto látky do pár dní bez problémov zvykne.

Obávať sa netreba ani nejakých vážnejších komplikácií v prípade užívania liekov či iných doplnkov výživy. Interakcie sú minimálne, pozor si treba dať iba v prípade, ak by ste užívali lieky na srdce, krvný tlak alebo lieky ovplyvňujúce hormóny.

Správne užívanie aj režimové opatrenia ako cesta k úspechu

Tabletky a prípravky na potenciu majú úžasný potenciál, no aby ste dosiahli výsledky, treba pre to splniť niekoľko podmienok. Tie sa týkajú správneho užívania prípravkov a zmien týkajúcich sa životosprávy, životného štýlu a rizikových vplyvov.

 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex XXL

  Stoporex® XXL krém

  24,90 

Toto je súhrn zásad, ktorých by ste sa mali držať:

Lepšie stravovanie a pitný režim

Ak ide o lepšiu životosprávu, základom je zmena jedálnička a pitného režimu. Vylúčte nápoje obsahujúce priveľa cukru a jedlá, ktoré obsahujú nezdravé tuky, cukry a priveľa soli. Pitný režim by mal byť založený na vode alebo bylinkových čajoch. Podstatou jedálnička by potom mali byť ryby, orechy, ovocie, zelenina a chudé hydinové mäso.

Viac pohybu a kvalitného oddychu

Zlepšenie fyzickej kondície a mentálnej vitality sa prejaví prirodzene aj v zlepšení potencie. Čo pre to spraviť? Začnite sa viac hýbať, ideálne v kombinácii prirodzeného pohybu, pravidelného športovania a cieleného cvičenia intenzívnejšieho typu. K tomu pridajte dostatok kvalitného spánku a viac relaxačných aktív a oddychu počas dňa.

Žiadny alkohol, stres a fajčenie

Výrazne stimulačný účinok má aj potlačenie najviac negatívnych rizikových faktorov. Ide o alkohol, ktorý treba minimalizovať, no najlepšie úplne vylúčiť, rovnako tak aj o cigarety. Pozitívny vplyv má aj zníženie miery stresu, čo docielite lepším časovým plánovaním, znížením pracovnej záťaži a tiež zlepšením vzťahov s partnerom.

Dávkovanie pravidelne a každý deň

Nakoľko účinok na potenciu je založený na dlhodobom zvýšení testosterónu a zlepšení krvného obehu, tabletky treba užívať pravidelne, ideálne každý deň. Takýto spôsob dávkovania spôsobí neustály prísun aktívnych látok do organizmu, čo zlepší ich efekt. Týka sa to lepšieho prekrvenia penisu aj produkcie testosterónu.

Užívanie dlhodobo viac mesiacov

Nielen dávkovanie podľa odporúčania výrobcu, ale tiež dlhodobé užívanie majú vplyv na to, aký bude výsledný efekt pôsobenia prípravkov na potenciu. Skúsenosti jednoznačne ukazujú, že nevyhnutné je užívanie aspoň 3 až 4 mesiace, aby mohli účinné látky v tele pôsobiť naplno. Mnoho mužov ich však užíva aj viac a počas celého roka.

Toto sú najčastejšie otázky o potencii a odpovede na ne

Téma potencie, problémov s ňou, jej podpory alebo niektorých ďalších praktických aspektov je často diskutovaná aj na internete. Fóra, diskusie či komentáre sú plné otázok a dotazov zo strany mužov aj žien, viaceré sa týkajú aj spomínaných prípravkov.

Na tie najzaujímavejšie sme sa rozhodli odpovedať:

Po akej dobe budú viditeľné prvé účinky?

Na rozdiel napríklad od liečiv na erektilnú dysfunkciu, ktoré fungujú prakticky okamžite a v plnej intenzite, tieto prípravky si vyžadujú istý čas. Vyplýva to z ich charakteru, ktorý je založený na pôsobení látok prírodného a prirodzeného pôvodu. Prvé zmeny tak možno vidno po pár týždňoch, najlepšie účinky dosiahnete po 3 až 4 mesiacoch.

Je potrebné ísť si kúpiť tabletky priamo do lekárni?

Nie, množstvo značiek využíva ako distribučný kanál internet a svoj vlastný eshop. Vďaka tomu, že tieto prípravky sú dostupné bez receptu a vyšetrenia od lekára, je ich kúpa voľná a nie je nijako regulovaná. Navyše, objednáva online je najpohodlnejšia a najlacnejšia, výrobca totiž nemusí prirátať k cene aj maržu pre obchodníka.

Do akej miery vplývajú na potenciu vzťahové problémy?

Možno viac, ako si myslíte. Dôvodom je, že akékoľvek problémy a ťažkosti vo vzťahu vytvárajú stres a ovplyvňujú hladinu kortizolu, čo je stresový hormón. Čím je ho v tele viac, tým menej dochádza k produkcii testosterónu. Medzi ďalšie efekty patria narušenie činnosti nervového systému a zníženie vitality, najmä tej psychickej.

Ktoré lieky môžu zhoršovať mužskú potenciu?

Vplyv liekov na potenciu znamená vplyv najmä na kvalitu erekcie, libido a výdrž v posteli. Obvykle ide o nežiaduce alebo vedľajšie efekty, najmä liekov určených na hypertenziu a ochorenia srdca, liekov vplývajúcich na hormonálnu rovnováhu, antidepresív, urologických liekov, antihistaminík a liečiv, ktoré ovplyvňujú nervovú sústavu.

Môžem kombinovať užívanie viacero značiek tabliet?

Hoci výrobcovia neudávajú žiadne takéto interakcie, určite to neodporúčame. Dôvodom je možné nadmerné užívanie niektorých látok, spravidla bylinných extraktov alebo aminokyselín. Ak ich budete prijímať príliš veľa, organizmus ich nemusí vedieť spracovať, môžu sa dostaviť nejaké vedľajšie účinky a telo ich aj tak vylúči.

TOP značky nepotrebujú reklamu, hovoria za ne skúsenosti

Prípravky podporujúce potenciu zažívajú v posledných rokoch veľký nárast popularity. Na trhu je množstvo značiek, ktoré sľubujú niekedy priam až zázračné účinky. Práve na takéto produkty si treba dať pozor, realita sa môže od sľubov dosť líšiť.

Pri výbere by ste mali skôr pozerať na skúsenosti z praxe, pôvod značky a na kvalitu zloženia. Neznámi výrobcovia so zahraničia, príliš pestré zloženie s nízkou koncentráciou látok a absencia dlhodobých skúseností sú varovné signály, aby ste dali od daného produktu ruky preč. Pochopiteľne, neznamená to, že každá novinka na trhu je zlá.

Pri výbere sa vyplatí zamerať na tieto vlastnosti:

 • zloženie, ktoré by malo obsahovať dôležité účinné látky
 • nie je dôležité, aby bolo látok veľa, ale aby ich bolo dosť
 • cielené účinky, najmä ak ide o testosterón a kvalitu erekcie
 • najdôležitejšími sú podpora libida a zlepšenie stoporenia
 • skúsenosti z praxe, čím je ich viac, tým lepšie pre značku
 • výrobcom odporúčané dávkovanie, ideálne každý jeden deň

Medzi značky, ktoré splnia všetky spomínané kritéria a vlastnosti, patrí aj Stoporex®. Ide o produkt vyrábaný overenou firmou na Slovensku, ktorá má vyše 20 rokov skúseností. K tomu treba pripočítať kvalitné zloženie a koncentráciu látok.

Značka sa od konkurencie líši aj tým, že ponúka mužom dva špecializované prípravky. Prvým je Stoporex® Klasik pre všeobecnú podporu potencie, čo zahŕňa tak stimuláciu libida, ako aj pozitívny vplyv na erekciu a tiež zdravie pohlavnej sústavy. Druhým je Stoporex® Prolong, ktorého zloženie je špeciálne upravené pre predĺženie doby erekcie.

Prečo niekto uspeje a niekto nie? Rozdiel je v jednej veci

Neignorovať problém a začať hľadať riešenie je len prvý krok. Tým druhým je výber vhodného riešenia, ideálne takého, ktoré pozostáva z komplexu viacerých foriem a spôsobov. Aby ste však naozaj uspeli, okrem širšieho pôsobenia je dôležitá aj trpezlivosť. Prečo? Jednoducho preto, že aj problémy s potenciou sa vyvíjali istý čas.

Ako ukazujú skúsenosti, žiadne riešenie, ktoré sľubuje okamžitý úspech, nemá v konečnom dôsledku pozitívny a najmä dlhodobý efekt, ktorý by pomohol.

Platí to tak v prípade, že máte ťažkosti s erekciou, ako aj vtedy, ak ide o problémy súvisiace skôr s libidom, testosterónom a plodnosťou. Vznik akýchkoľvek porúch či zhoršenia výkonu je podmienený faktormi, na ktoré sa musí vplývať dlhšiu dobu.

To je aj dôvod, prečo by ste mali prípravky na potenciu, bez ohľadu na to, akú značku si nakoniec zvolíte, užívať kontinuálne, dlhodobo a predovšetkým pravidelne. Z pohľadu účinku je najlepšie ich dávkovanie každý jeden deň, ak to samozrejme odporúča aj výrobca. Len tak dokážete permanentne zlepšiť prekrvenie penisu či zvýšiť testosterón.

Trpezlivosť sa vyplatí aj v prípade ostatných opatrení, hlavne ak ide o zlepšenie životosprávy a životného štýlu. Pomôžu vám totiž nielen pre výkon v spálni, ale aj k zdravšiemu životu všeobecne. A to je presne ten stav, ktorý je dôležitý pre potenciu!

 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex XXL

  Stoporex® XXL krém

  24,90 
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *