Problémy s erekciou

Problémy s erekciou, tiež známe ako erektilná dysfunkcia (ED), v určitom bode života postihnú takmer každého muža. O erektilnej dysfunkcii hovoríme, keď má muž problém dosiahnuť alebo udržať erekciu dostatočne pevnú na sexuálnu aktivitu. Môže byť zdrojom frustrácie, rozpakov a stresu pre jednotlivca, aj pre jeho partnera.

Existujú rôzne faktory, ktoré môžu prispieť k problémom s erekciou, vrátane fyzických, psychologických, aj faktorov súvisiacich so životným štýlom. Fyzicky môže byť ED spôsobená stavmi, ktoré ovplyvňujú prietok krvi do penisu, ako sú srdcové choroby, vysoký krvný tlak, cukrovka alebo obezita. Ďalšie fyzické príčiny môžu zahŕňať hormonálnu nerovnováhu, poškodenie nervov alebo vedľajšie účinky niektorých liekov.

Psychologické faktory tiež zohrávajú významnú úlohu. Stres, úzkosť, depresia a problémy vo vzťahoch môžu znížiť libido aj výkonnosť. Najmä úzkosť z výkonu dokáže vytvoriť cyklus obáv a pochybností o sebe, ktoré problémy s erekciou len zhoršujú.

Štýl života, ktorý zahŕňa fajčenie, nadmernú konzumáciu alkoholu alebo sedavé zamestnanie, môže prispieť k ED tým, že ovplyvňuje prietok krvi aj celkové zdravie. Nekvalitná strava, nedostatok pohybu a užívanie návykových látok má rovnako negatívny vplyv na sexuálne funkcie.

Našťastie existujú účinné spôsoby liečby. Môžu zahŕňať perorálne lieky, ako je sildenafil (Viagra), tadalafil (Cialis) alebo vardenafil (Levitra), ktoré zvyšujú prietok krvi do penisu. Ďalšími možnosťami liečby sú vákuové zariadenia na erekciu, injekcie, alebo v závažných prípadoch aj chirurgický zákrok.

Okrem lekárskych zásahov môže zlepšiť erektilnú funkciu aj zmena životného štýlu v kombinácii s vhodne zvolenými doplnkami výživy.

V každom prípade, pri problémoch s erekciou je dôležité vyhľadať pomoc odborníka. ED môže byť príznakom skrytých zdravotných problémov, ktoré si vyžadujú liečbu, ktorej podstúpenie môže byť riešením problému s erektilnou dysfunkciou. Pri správnom prístupe dokážete úspešne prekonať problémy s erekciou a užívať si sex naplno, bez obmedzení.


Fungujú tabletky na zväčšenie penisu? Muži to chcú vedieť

Fungujú tabletky na zväčšenie penisu? Muži to chcú vedieť

/
Hoci to nemá nič spoločné s potenciou, veľa mužov je nespokojných…
Slabá erekcia neznamená, že trpíte erektilnou dysfunkciou!

Slabá erekcia neznamená, že trpíte erektilnou dysfunkciou!

/
Penis hrá v živote muža dôležitú úlohu. Preto môže spôsobiť…
Kríza spermií, alebo, všetko čo potrebujete vedieť o mužskej neplodnosti

Kríza spermií, alebo, všetko čo potrebujete vedieť o mužskej neplodnosti

/
Neplodnosť postihuje jeden zo šiestich párov a u polovice…
Kratka erekcia

Krátka erekcia je riešiteľná! Aké má príčiny, aké faktory na ňu vplývajú a ako ju podporiť?

/
Jedným z najčastejších problémov mužov v posteli je príliš…
Čo negatívne ovplyvňuje erekciu najčastejšie príčiny

Čo negatívne ovplyvňuje erekciu: najčastejšie príčiny

/
Problémy s erekciou trápia mužov v každom veku. Príčiny…