Oddialenie ejakulácie

Predčasná ejakulácia je často spôsobená kombináciou fyzických a psychologických faktorov. Po fyzickej stránke môžu k PE prispieť problémy, ako sú kolísajúce hladiny hormónov, zápaly prostaty a dokonca aj niektoré lieky. Psychologické faktory zohrávajú tiež dôležitú úlohu a môžu zahŕňať stres, úzkosť, alebo problémy vo vzťahoch. Niekedy môže paradoxne aj úzkosť z výkonu, alebo nedostatok sebadôvery viesť ku skorej ejakulácii.

PE je bežnejšia, ako si mnohí myslia a môže postihnúť mužov v akomkoľvek veku. Je však obzvlášť častá u mladších mužov, ktorí sa o svojich sexuálnych reakciách a o tom ako ich zvládať ešte stále len učia.

Existujú rôzne spôsoby, ako zvládnuť a liečiť PE. Jednoduché techniky ako metóda „stop-štart“ alebo technika „stláčania“ dokážu pomôcť tým, že naučia mužov ovládať svoje reakcie. Prospešné môže byť aj poradenstvo alebo terapia, najmä ak je príčina psychická. Rozhovor s terapeutom pomôže vyriešiť akúkoľvek základnú úzkosť, alebo problémy vo vzťahoch.

V niektorých prípadoch zaberú lieky, alebo doplnky výživy, ktoré dokážu oddialiť ejakuláciu. Patria sem niektoré antidepresíva alebo topické anestetiká, ktoré penis mierne znecitlivia. Veľký rozdiel môže znamenať aj zmena životného štýlu, zníženie príjmu alkoholu, eliminácia fajčenia a pravidelný pohyb.

Predčasná ejakulácia môže byť náročnou a citlivou záležitosťou, je však dôležité si uvedomiť, že je bežná a liečiteľná.


Ako na oddialenie ejakulácie

Ako zvýšiť výdrž v posteli? Mužom pomôžu afrodiziaka, techniky, cviky aj podporné tabletky

/
Slabá výdrž v posteli je problémom nielen pre sexuálny…