Afrodiziaka pre ženy

Ktoré afrodiziaka pre ženy sú najlepšie, kde ich nájsť a ako pomáhajú na sexuálny apetít?

Malý sexuálny apetít, málo chuti na sex a problémy so vzrušením? Ženy poznajú čoraz viac a čoraz častejšie problémy v sexuálnej oblasti, ktoré sa dotýkajú ich libida. S tým súvisia pojmy ako frigidita na jednej strane a afrodiziaka na strane druhej.

Jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré hrajú v sexuálnom živote úlohu, sú totiž práve povzbudzujúce prostriedky pre zvýšenie chuti na sex a zvýšenie libida.

Najčastejšie ide o prírodné prostriedky, či už byliny, koreniny alebo konkrétne potraviny so stimulačným účinkom. Ich účinkom u žien je povzbudenie sexuálneho apetítu, vplyv na hormonálnu rovnováhu a intenzívnejší prežitok pohlavného styku. Ako fungujú, na čo pomáhajú, na čo sú už nie a ktoré sú tie najúčinnejšie? Čítajte ďalej!

Čo sú afrodiziaka a aké účinky majú pre ženy

Pod pojmom afrodiziaka sa myslia stimulačné prostriedky alebo prípravky s pozitívnym efektom na pohlavný život. Ich cieľom je zvýšiť chuť na sex, zlepšiť funkčnosť pohlavného systému, pôsobiť na oblasť genitálií a skvalitniť sexuálny život. Spomínané účinky dosahujú vplyvom na hladinu hormónov aj na prekrvenie pohlavnej sústavy.

Niektoré afrodiziaka účinkujú všeobecne bez ohľadu na pohlavie, no poznáme aj také, ktoré pôsobia špecificky iba na mužský alebo iba na ženský pohlavný systém.

Ženské afrodiziaka cielia predovšetkým na stimuláciu hladiny dôležitých pohlavných hormónov, rovnako tak pôsobia na estrogénové a ďalšie receptory, ktoré s týmito hormónmi v tele spolupracujú a v pomáhajú aj na zvýšenie prekrvenia genitálií.

Vďaka tomu dochádza k zvýšeniu libida, podpore sexuálneho apetítu, zvýšeniu chuti na sex a tiež k intenzívnejšiemu zážitku počas pohlavného styku. V tej poslednej oblasti sú viditeľné intenzívnejšie vzrušenie, rýchlejšie zvlhčenie pošvy a jej lepšie prekrvenie. Viaceré vedia tiež stimulovať sexuálnu energiu a vitalitu a potláčajú únavu či stres.

Väčšina afrodiziak pôsobí už po prvom použití a to prílivom sexuálnej energie, zvýšením chuti na fyzický kontakt a sexuálny styk a počas styku rýchlejším a lepším zvlhnutím. Pošva, vrátane klitorisu, môže byť lepšie prekrvená a citlivejšia na dráždenie.

 • Stoporex Women

  Stoporex® Women

  16,90  Zľava!
 • Stoporex Women – Balenie 3ks

  Stoporex® Women – Balenie 3ks

  49,90  Zľava!
 • Stoporex Lube Lubrikant

  Stoporex® Lube

  4,90  Zľava!
 • Stoporex Klasik + Women

  Stoporex® Klasik + Women

  39,90  Zľava!
 • Stoporex Women 5ks

  Stoporex® Women – Balenie 5ks

  79,90  Zľava!

Aké faktory vplývajú na libido a sexuálny apetít

Nízke libido, nedostatok chuti na sex a slabý sexuálny apetít môžu byť prejavom viacerých faktorov. Niektoré sú typické pre určitý vek alebo obdobie, napríklad ak ide o tehotenstvo alebo začiatok menopauzy. Iné naopak vychádzajú z externých vplyvov.

Afrodiziaka môžu povzbudiť sexuálnu energiu a libido, niektoré z týchto faktorov sú ale natoľko silné, že iba pôsobenie afrodiziak stačiť nebude. Riešenie spočíva v komplexnejšom prístupe a to v obmedzení negatívnych vplyvov, ktoré môžu zhoršovať fyziologické zdravie alebo psychickú vitalitu. Veľmi dôležitá je tiež hormonálna rovnováha.

Z fyziologických faktorov zohrávajú úlohu najmä:

 • vek a s tým súvisiaca nízka produkcia a hladina hormónov
 • nedostatočné prekrvenie oblasti genitálií, vrátane pošvy
 • ťažkosti s dostatočným zvlhčením pošvy počas stimulácie
 • nedostatočná hydratácia a pružnosť pokožky a sliznice pošvy
 • vedľajšie účinky liekov znižujúce libido a prekrvenie pošvy
 • fyzické preťaženie vplyvom náročnejšej aktivity či športu
 • životospráva, najmä ak ide o fajčenie a konzumáciu alkoholu

Osobitnou skupinou vonkajších fyziologických faktorov s vplyvom na ženské libido sú choroby. Krátkodobo dokáže znížiť sexuálny apetít aj bežná chrípka, dlhodobejší vplyv zas majú problémy týkajúce sa močového ústrojenstva. Najintenzívnejšie pôsobenie na libido majú ochorenia týkajúce sa pohlavnej sústavy alebo tej hormonálnej.

Druhou kategóriou faktorov sú tie, ktoré sú psychogénneho pôvodu. Ide najmä o stres, ktorý súvisí s produkciou kortizolu zhoršujúceho hormonálnu rovnováhu. Negatívny vplyv majú aj únava a vyčerpanie, stereotyp v sexuálnom živote a partnerské problémy.

Potraviny a koreniny ako TOP ženské afrodiziaka

Na povzbudenie chuti do sexu a zvýšenie libida sa dajú ako afrodiziaka pre ženy použiť aj viaceré potraviny, jedlá, suroviny a koreniny. Niektoré podporujú produkciu dôležitých pohlavných hormónov, ďalšie dokážu zvýšiť sexuálny apetít cez stimuláciu prekrvenia genitálií, čo zvýši ich vzrušivosť. Nástup účinkov je takmer okamžitý.

TOP ženské afrodiziakálne potraviny a koreniny sú:

Ustrice a morské plody: Tak pre ženy, ale aj pre mužov, sú skvelou afrodiziakálnou potravinou ustrice a niektoré ďalšie morské plody. Dôvod? Vysoký obsah minerálu Zinku stimulujúceho pohlavné hormóny, aminokyselín zlepšujúcich prekrvenie reprodukčných orgánov a zdravých mastných kyselín zlepšujúcich fungovanie nervovej sústavy.

Orechy a semiačka: Vysoký obsah Zinku a Horčíka, zdravých mastných kyselín a najmä aminokyselín L-Arginín a L-Citrulín majú tiež orechy a semiačka. Mnohé z nich obsahujú aj fytoestrogény podporujúce hormonálnu rovnováhu a ženské libido. Do jedálnička sa oplatia zaradiť arašidy, kešu a mandle, zo semiačok tie slnečnicové a tekvicové.

Sója: Sója patrí medzi najlepší zdroj izoflavónov, čo sú látky z kategórie fytoestrogénov. V ženskom tele sa dokážu úspešne viazať na estrogénové receptory a tak pôsobia na všetky systémy, na ktoré pôsobia aj ľudské estrogény. Výsledkom je podpora libida, pravidelnej a bezproblémovej menštruácie a tlmenie negatívnych príznakov menopauzy.

Ovocie a zelenina: Obe kategórie týchto potravín sú veľmi dobrým zdrojom aminokyselín podporujúcich krvný obeh a vitamínov a minerálov s vplyvom na hormonálnu rovnováhu aj nervový systém. Ich stimulačné pôsobenie na libido a vzrušivosť je najviditeľnejšie pri konzumácii banánov, jahôd, melónov, avokáda, špargle, zeleru a mrkvy.

Chilli: Ak ide o prírodné afrodiziaka s intenzívnym vplyvom na prekrvenie panvy, pohlavnej sústavy a pohlavných orgánov, nemožno opomenúť štipľavé koreniny. Najznámejšou sú chilli papričky, či už v prirodzenej forme alebo vo forme prášku. V oboch prípadoch získate stimulant s obsahom kapsaicínu, ktorý radikálne zlepšuje krvný obeh.

Korenie: Škorica, zázvor, muškátový oriešok alebo šafran, všetky tieto koreniny sú vhodným afrodiziakom na podporu ženského libida. Niektoré z nich pomáhajú aj na to mužské, napríklad šafran s vplyvom na pohyblivosť spermií. Dôležitými účinkami týchto druhov korenia je stimulácia hormonálnej hladiny a lepšie prekrvenie panvy.

Kakao: Pre všetky ženy, ktoré milujú čokoládu, je dobrou správou, že tá, ktorá obsahuje zvýšené množstvo kakaových bôbov, patrí tiež medzi afrodiziaka. Tie totiž obsahujú látku anandamid, ktorá potláča depresiu a úzkosť. Vďaka fenyletylamínu pomáha na stimuláciu nervového systému a zlepšuje prežívanie sexuálnej stimulácie a dráždenia.

Najlepšie prírodné afrodiziaka pre ženy v bylinách

Pokiaľ ide o ešte účinnejšie ženské afrodiziaka, jednoznačne najlepšou voľbou sú overené bylinky. Tie dokážu stimulovať libido, zvýšiť chuť na sex a zlepšiť prežitok počas pohlavného styku ešte účinnejšie, nakoľko obsahujú vo vyššej koncentrácii látky zodpovedné za hladinu hormónov alebo za lepšie prekrvenie pohlavnej sústavy.

Najlepšie afrodiziakálne rastliny pre ženy sú tieto:

Damiána

Ak ide o špeciálne účinky pre ženy, na prvom mieste je Damiána. Ide bylinu pochádzajúcu z Latinskej Ameriky, ktorá obsahuje látky pôsobiace na hladinu dôležitých ženských hormónov. Rovnováha medzi estrogénom a progesterónom je dôležitá nielen pre sexuálny apetít, ale tiež pre normalizáciu menštruácie a pomáha aj v menopauze.

Maca

Afrodizikálnou rastlinou, ktorá má význam tak u mužov, ako aj u žien, je Žerucha, nazývaná tiež Maca. Aj táto rastlina pochádza z Latinskej Ameriky, pôvodom je z oblastí dnešného Peru. Jej hlavným účinkom je stimulácia libida cez prirodzenú produkciu a hladinu dôležitých hormónov, v prípade mužov ide o testosterón, v prípade žien o estrogén.

Ženšen

Jedným z vysoko účinných ženských afrodiziak je aj Ženšen. Bylinka patrí medzi univerzálne životabudiče, nakoľko podporuje psychickú vitalitu a fyzickú výkonnosť. Pomáha však najmä na hladinu estrogénu, čo je hormón stimulujúci sexuálny apetít. Okrem toho sa využíva aj na zmiernenie príznakov predmenštruačného syndrómu a počas klimaktéria.

 • Stoporex Women

  Stoporex® Women

  16,90  Zľava!
 • Stoporex Women – Balenie 3ks

  Stoporex® Women – Balenie 3ks

  49,90  Zľava!
 • Stoporex Lube Lubrikant

  Stoporex® Lube

  4,90  Zľava!
 • Stoporex Klasik + Women

  Stoporex® Klasik + Women

  39,90  Zľava!
 • Stoporex Women 5ks

  Stoporex® Women – Balenie 5ks

  79,90  Zľava!

Serenoa plazivá

Palmovitá rastlina, ktorá sa „preslávila“ ako prírodný prostriedok na mužskú prostatu. Serenoa, známa aj ako Saw Palmetto, patrí tiež medzi afrodiziaka. U žien účinkuje vďaka vysokej koncentrácii fytoestrogénov, ktoré podporujú libido a priaznivý priebeh menštruácie. Dôležitý je aj jej pozitívny vplyv na močový systém a jeho zdravie.

Senovka grécka

Rastlinou s vynikajúcim účinkom na hladinu estrogénu u žien je Senovka grécka. Bylinka za to vďačí dôležitej látke, ktorú obsahuje vo vysokej koncentrácii, diosgenínu. Táto zložka prirodzene zvyšuje produkciu a hladinu estrogénu a tým zvyšuje aj chuť na sex a celkovo libido. Využíva sa aj na podporu objemu prsnej žľazy a poprsia celkovo.

Ginkgo biloba

O niečo iný spôsob podpory libida ponúka Ginkgo biloba, rastlina známa svojim stimulačným účinkom na nervový systém a mozgové funkcie. U žien dokáže nielen zlepšiť vnímanie sexuálneho dráždenia, ale má tiež pozitívny účinok na krvný obeh. Jej používanie zlepšuje prekrvenie panvovej oblasti, čiže aj pohlavného systému vrátane pošvy.

Angelika čínska

Zaujímavou afrodiziakálnou bylinou je Angelika čínska, nazývaná niekedy aj Archangelika. Ide o prírodný stimulant z Ázie, ktorý obsahuje vysoké množstvo fytoestorgénov, čiže rastlinných estrogénov. Výsledkom je zvýšenie sexuálneho apetítu, ale tiež podpora prsnej žľazy a vplyv na menštruáciu, krvný obeh aj nervový systém.

Čo sa ženy na túto tému na internete najčastejšie pýtajú

Afrodiziaka majú na sexuálny život veľký vplyv, ak sa používajú správne. Otázky týkajúce sa ich použitia, dávkovania aj účinkov sú časté v mnohých internetových fórach alebo diskusiách. Dotazy sa týkajú aj foriem a pravidelnosti ich použitia.

Toto sú témy a otázky, na ktoré sa ženy často pýtajú:

Môžu sa jednotlivé afrodiziaka vzájomne kombinovať?

Áno, treba si však dať pozor na kombináciu prípravkov a produktov s veľmi podobným alebo totožným zložením. Nadmerný príjem niektorých bylín, vitamínov, minerálov a aminokyselín by mohol mať negatívny vplyv. Ak chcete afrodiziaka kombinovať, overenou je kombinácia tabliet s vonkajšou formou, napríklad s feromónovými parfumami.

Kedy sa dostavia prvé účinky afrodiziak na sexuálny apetít?

V prípade, ak ide o prírodné afrodiziaka v koncentrovanej podobe tabliet, kapsúl alebo kvapiek, sú účinky rádovo v niekoľkých dňoch až týždňoch. Feromónové parfumy majú síce okamžitý efekt, ten však pominie po pár hodinách. Pre celkové zvýšenie sexuálneho apetítu je nevyhnutná kombinácia viacerých foriem a ich každodenné použitie.

Ktoré problémy alebo faktory afrodiziaka nevyriešia?

Hoci afrodiziaka dokážu v správnom pomere a pri dôslednom užívaní zlepšiť kvalitu sexuálneho života, nevyriešia všetko. Ide napríklad o negatívny vplyv alkoholu, fajčenia, stresu, nesprávnej životosprávy, zanedbania niektorých ochorení, vplyv liekov a ich vedľajších účinkov alebo vzťahové problémy dlhodobého charakteru.

Pomáhajú na zvýšenie libida šport alebo cvičenie?

Samozrejme, fyzická aktivita zvyšuje pocit energie a vitality, odbúrava stres a pomáha na kondíciu. Pozor si však treba dať na to, o akú aktivitu pôjde. Vytrvalostné alebo kondičné športy a cvičenia nemajú na libido tak veľký vplyv, ako tie, ktoré sú krátkodobé a intenzívne. Len tento druh pohybu stimuluje hladinu estrogénu a testosterónu.

Môžu sa afrodiziaka používať aj viac mesiacov po sebe?

Áno, môžu, v niektorých prípadoch je to dokonca nevyhnutné pre dosiahnutie čo najlepšieho účinku. Z tohto pohľadu sú najlepšou formou perorálne tabletky alebo kapsuly, ktoré majú možnosť presného dávkovania a zároveň zloženie, ktoré prešlo laboratórnymi testami. Výsledkom je nekomplikované užívanie na pravidelnej dennej báze.

Afrodiziaka v koncentrovanej podobe a modernej forme

Výťažky z viacerých spomínaných rastlín aj plodov sú vďaka pokroku vo vede dnes už bežnou súčasťou koncentrovaných produktov. Tie môžu mať buď vnútorné použitie, čiže perorálne, ale aj vonkajšie, napríklad ak ide o gély, masti alebo parfumy. Ich cieľom je jednak zvýšiť vlastné libido, ale v niektorých prípadoch aj libido partnera.

Jednoznačne najviac využívané sú extrakty a výťažky rastlín a bylín, najmä z ich koreňa, semien, listov alebo celej vňate. Druhou využívanou zložkou bývajú plody, vrátane ovocia alebo zeleniny, prípadne niektoré z tých najviac účinných látok z nich.

Osobitne postavenie majú špeciálne látky prírodného alebo syntetického pôvodu, ktoré sú z kategórie feromónov. Ide o špecifické zložky v podobe prchavej látky, ktorá dokáže spustiť prirodzenú pohlavnú reakciu o opačného pohlavia. Táto reakcia zahŕňa zvýšenie libida, nabudenie sexuálnych zmyslov a prekrvenie pohlavných orgánov.

Na rozdiel od potravín, surovín, bylín alebo korenín, takáto podoba afrodiziak prináša viditeľnejší efekt a to práve vďaka intenzívnejšej a vyššej koncentrácii.

Ďalšou nezanedbateľnou výhodou je presné dávkovanie a overené zloženie. To umožňuje používať afrodiziaka a ich účinky dlhodobo a pokojne aj na dennej báze. Výsledkom je viditeľnejší a trvalejší efekt a komplexné zlepšenie sexuálneho života.

Tabetky, kapsuly, kvapky, parfumy aj oleje

Ak ide o konkrétne podoby koncentrovaných afrodiziak, na výber je ich hneď niekoľko. Niektoré sa dajú kombinovať, no treba pozerať aj na to, aby neprišlo k nadmernému užívaniu niektorých stimulačných látok. Výsledný efekt by bol kontraproduktívny.

Tu sú najpoužívanejšie vonkajšie a vnútorné formy:

Parfumy: Čuch patrí medzi zmysly, ktoré ako prvé dokážu zaznamenať sexuálne vzrušenie. To je aj dôvod, prečo existujú parfumy s rôznymi tónmi, či už ide o sladké, korenené, kvetové alebo ďalšie vône. V prípade afrodiziakálnych parfumov sa značky spoliehajú na feromóny, čiže žena si aplikuje na pokožku parfum, ktorý zvýši mužské libido.

Gély, krémy a oleje: Aj v tomto prípade ide o vonkajšiu formu produktov s obsahom afrodiziakálnych látok. Používať sa môžu podobne, ako parfumy, ale tiež počas spoločných sexuálnych hier. Obsahujú rastlinné afrodiziaka, no tiež látky v podobe éterických olejov alebo iné stimulačné zložky, ktoré zvyšujú libido cez čuchové receptory.

Kvapky: Vnútornou podobou afrodiziak môžu byť kvapky podporujúce libido. Najčastejšie obsahujú rastlinné výťažky, prípadne ich kombináciu, ktorej cieľom je povzbudenie hladiny dôležitých pohlavných hormónov. Alternatívou k tomu sú kvapky so širším zložením, napríklad aj s aminokyselinami, ktoré sú určené pre konkrétne pohlavie.

Tabletky a kapsuly: Poslednou kategóriou sú perorálne kapsuly a tabletky, najčastejšie majú podobu doplnkov určených špeciálne na podporu sexuálneho života. Okrem rastlinných afrodiziak obsahujú aj vitamíny, minerály, aminokyseliny a podporné látky 100 % prírodného charakteru. Ich benefitom je komplexný vplyv na sexuálny život a výkon.

Čo musia splniť TOP prípravky pre ženy a ako ich vybrať?

Hotové prípravky určené špeciálne pre ženy majú výhodu vo vysokej koncentrácii afrodiziakálnych bylín, ale aj v komplexnejšom pôsobenie na libido a hormonálnu hladinu. Ak ide o vnútornú formu, najobľúbenejšie sú perorálne kapsuly a tabletky.

Na trhu síce nie je pre ženy tak široký výber produktov, ako je tomu v prípade mužov, napriek tomu je možné nájsť aj u nás zaujímavé a predovšetkým účinné prípravky. Ich spoločnou vlastnosťou je, že sú dostupné voľne, čiže bez predošlého vyšetrenia u lekára alebo bez predpisu. Ich kvalita je ale rozdielna, nie všetky sú rovnako účinné.

Pri výbere sa preto treba zamerať na tieto vlastnosti:

 • účinné látky musia byť 100 % prirodzeného a prírodného pôvodu
 • dôležité sú extrakty Damiány, Macy a Ženšenu vo vyššej koncentrácii
 • plusom je obsah ďalších látok, najmä vitamínov a aminokyselín
 • pôsobenie by malo byť komplexné na hormonálnu rovnováhu
 • samozrejmosťou by mali byť minimálne nežiaduce účinky
 • ruka v ruke s tým by mala byť možnosť dlhodobého užívania

Čo sa týka komplexnosti účinkov, najlepšie prípravky cielia nielen na libido. Okrem rastlín a látok s afrodiziakálnym účinkom pomáhajú ženám na hormonálnu rovnováhu, čo má za následok pozitívny vplyv aj počas menštruácie či dokonca menopauzy

Svojim zložením a účinkami spomedzi konkurencie určite vyniká značka Stoporex® Women. Ide o známeho producenta širokej palety prípravkov na podporu sexuálneho zdravia a to pre mužov aj pre ženy. Ide o tabletky založené na rastlinných extraktoch v spojení s vitamínmi, ktoré majú priaznivé účinky na pohlavnú sústavu a sexuálny výkon.

Záverečné zhrnutie a niekoľko tipov podľa skúseností

Reagovať na znížené libido, pokles sexuálneho apetítu a ťažkosti s hormonálnou hladinou treba čo najskôr. Skúsenosti žien ukazujú, že zanedbanie tohto problému má za následok dlhodobé problémy týkajúce sa sexuálnej výkonnosti a kvality sexuálneho života. Tieto ťažkosti potom môžu ľahko a rýchlo prerásť do partnerských problémov.

Platí, že čím viac ich budete používať, čím budú rozmanitejšie a čím pravidelnejšie budete čerpať z ich sily, tým lepšie budú výsledky. Kombinujte afrodiziakálne potraviny, využívajte koreniny a nebojte sa siahnuť aj po parfumoch alebo rovno feromónoch.

Kľúčom k podpore ženského libida je však pôsobenie na správnu hormonálnu rovnováhu a cielená stimulácia vzrušivosti v oblasti panvy a pohlavných orgánov.

Za týmto účelom pomáhajú tak spomínané potraviny či bylinky, no predovšetkým cielené prípravky pre ženy. S nimi majú síce ženy menej skúseností, ako muži, u ktorých sú tieto prípravky populárne na podporu erekcie, majú však svoj silný význam.

Stoporex® Women patrí medzi tie špecializované prípravky, na ktoré sa určite oplatí staviť. V jeho zložení sú nielen kvalitne zastúpené afrodiziakálne byliny, ale aj ďalšie látky, pričom účinky majú komplexný charakter. Výsledkom je celková podpora ženskej hormonálnej rovnováhy, čo sa prejaví v libide, ale aj počas menštruácie a v menopauze.

 • Stoporex Women

  Stoporex® Women

  16,90  Zľava!
 • Stoporex Women – Balenie 3ks

  Stoporex® Women – Balenie 3ks

  49,90  Zľava!
 • Stoporex Lube Lubrikant

  Stoporex® Lube

  4,90  Zľava!
 • Stoporex Klasik + Women

  Stoporex® Klasik + Women

  39,90  Zľava!
 • Stoporex Women 5ks

  Stoporex® Women – Balenie 5ks

  79,90  Zľava!
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *