Čo negatívne ovplyvňuje erekciu najčastejšie príčiny

Čo negatívne ovplyvňuje erekciu: najčastejšie príčiny

Problémy s erekciou trápia mužov v každom veku. Príčiny sú rôznorodé a často je ich viac. Dôležité je si priznať, že máte problém s erekciou a začať túto situáciu riešiť. V nasledujúcich riadkoch si povieme viac o najčastejších príčinách problémov s erekciou i o tom, ako možno tieto príčiny eliminovať.

Čo je erekcia?

Erekcia je dej, pri ktorom dochádza k postaveniu, zväčšeniu a stvrdnutiu penisu. Problém s erekciou či sexuálnou výkonnosťou môže stretnúť prakticky každého muža. Častokrát súvisí so zdravotným stavom, fyzickou, psychickou kondíciou či stravovacími návykmi.

Ako muž dosiahne erekciu?

Erekcia je proces spojený so sexuálnym vzrušením a stimuláciou, či už vizuálnou (pozeranie porna), myšlienkovou alebo dotykom. Nervový systém dráždenie zachytí, presunie do toporivých teliesok krv a tak dôjde k postaveniu penisu. Rozlišujeme dve fázy erekcie – samotné stoporenie penisu a následné udržanie erekcie. Muži môžu mať problém buď s jednou alebo s oboma fázami.

Ak sú problémy dlhodobé a u muža sa vyskytuje časté zlyhanie alebo dlhotrvajúca neschopnosť dosiahnuť pevné stoporenie, nazýva sa to erektilná dysfunkcia, ktorá je síce závažná, ale dá sa liečiť. Erektilná dysfunkcia trápi hlavne mužov po 50-ke, problémy s erekciou u mladého muža sa objavujú skôr z dôvodu choroby alebo nervozity pri sexe.

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex Lube

  Stoporex® Lube

  6,90 
 • Stoporex® Women

  16,90  Zľava!
 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex® Klasik + Prolong

  53,90  Zľava!
 • Stoporex® XXL krém

  24,90 
 • Stoporex® Stimul gél na ekreciu

  14,90  Zľava!
 • Stoporex® Delay sprej

  14,90  Zľava!

Stupnica na posúdenie tvrdosti penisu

Sexuológovia a urológovia používajú na posúdenie tvrdosti penisu túto stupnicu:

 • 0 → penis je mäkký a nevykazuje reakciu na vzrušenie
 • 1 → penis je zväčšený, avšak nie je pevný
 • 2 → penis je pevný, jeho tvrdosť však nie je dostatočná na pohlavný styk
 • 3 → penis je dostatočne tvrdý na pohlavný styk, avšak nie je úplne tvrdý
 • 4 → penis je tvrdý a preniknutie do vagíny je bezproblémové
 • Ak často patríte do skupiny 0, 1 alebo 2, navštívte čo najskôr lekára, urológa alebo sexuológa. Ideálne niektorú z ordinácií urológie.
 • Ak často patríte do skupiny 3 (prípadne 2), pokračujte v čítaní článku a zistite, čo stojí za vašimi problémami s erekciou.
 • Sedí na vás stupeň 4? Nemusíte mať žiadne obavy. Naplno si užívajte svoju silu a sexuálny apetít.

Najčastejšie príčiny problémov s erekciou

Zlý zdravotný štýl

Životný štýl má na erekciu naozaj veľký vplyv. Fajčíte priveľa, holdujete alkoholu alebo sa oddávate jedeniu mastných a tučných jedál? Tuk upcháva cievy, kvôli čomu sa do penisu nedostáva dostatočné množstvo krvi. Vysoká hladina krvného cukru potom poškodzuje nervové vlákna a cievy nevyhnutné pre pevnú erekciu. Vyraďte zo svojho jedálnička vyprážané jedlo, presladené nápoje, energetické drinky a tiež sladkosti. Toto všetko sa vie negatívne podpísať na vašej erekcii.

Málo športu a pohybu

Svoj vplyv na sexuálnu výkonnosť má aj nedostatok odpočinku a pohybu. Ak trávite svoj voľný čas radšej na gauči alebo máte sedavé zamestnanie a nedostatok pohybu, je veľmi pravdepodobné, že budete mať problémy aj s erekciou. Dostatok pohybu a fyzickej aktivity totiž prispieva k celkovému udržaniu vitality organizmu. Predídete nielen obezite, ale aj kariovaskulárnym ochoreniam.

Priveľa cigariet a alkoholu

Vplyv fajčenia na erekciu je nespochybniteľný. Vašu erekciu spoľahlivo zabíjajú už 2 cigarety denne. Nikotín poškodzuje cievy, tie sa postupne zužujú, čím sa znižuje prietok krvi do penisu. Nedostatočné prekrvenie potom spôsobuje neuspokojivú erekciu.

Že vraj máte po poháriku väčšiu chuť na sex? Alkohol síce dodáva sebavedomie a odbúrava zábrany, ale tiež sa radí k najväčším zabijakom erekcie. Vaše libido je po alkohole povzbudené len pocitovo. Nadmerná konzumácia alkoholu zabraňuje schopnosti dosiahnuť kvalitnú a pevnú erekciu. Ak sa chcete problémom s erekciou vyhnúť, pite s rozumom alebo vôbec. Dve pivá denne ešte vašu sexuálnu výkonnosť neohrozia.

Málo spánku

Chodíte neskoro spávať alebo sa v noci budíte? Podľa vedcov spánok kratší ako 5 hodín už po pár dňoch znižuje hladinu testosterónu u zdravých mladých mužov o 10 percent. Menej ako 7 hodín spánku znižuje hladinu hormónu endotelínu, ktorý sa stará o rozťažnosť ciev v mužskom aj v ženskom organizme. Výsledkom toho je, že sa menej krvi dostáva do pohlavných orgánov, čo prispieva k erektilnej dysfunkcii. Menej spánku tiež takmer okamžite znižuje hladinu testosterónu.

Ideálny spánok je teda okolo 7 až 8 hodín. V takomto prípade máte istotu, že budete mať dostatočnú hladinu testosterónu a vaša sexuálna výkonnosť nebude ohrozená.

Prepracovanosť

Čas strávený v práci viac ako 8 a viac hodín denne a dlhodobý pracovný stres môžu negatívne ovplyvniť vašu sexuálnu výkonnosť. Nie je to síce častý jav, ale aj tento fakt má svoje opodstatnenie. Skúste sa menej naháňať v práci a neťahajte si prácu domov. Ak budete myslieť na pracovné starosti aj v posteli, len ťažko dokážete dosiahnuť pevnú erekciu a uspokojiť tak svoju partnerku.

Nedostatok vitamínov a minerálov

Na erekciu má vplyv aj množstvo vitamínov a minerálov v ľudskom organizme. Vitamíny sú kľúčové nielen pre erekciu a sexuálnu výkonnosť, ale aj pre celkové zdravie organizmu a imunitu. Ideálnym zdrojom vitamínov sú potraviny – vyhnite sa mastným jedlám a vymeňte ich za ovocie, zeleninu, ryby a pod. Pre erekciu sú najdôležitejšie: vitamín B9, B12, C, E, Zinok, Selén, Horčík.

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex Lube

  Stoporex® Lube

  6,90 
 • Stoporex® Women

  16,90  Zľava!
 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex® Klasik + Prolong

  53,90  Zľava!
 • Stoporex® XXL krém

  24,90 
 • Stoporex® Stimul gél na ekreciu

  14,90  Zľava!
 • Stoporex® Delay sprej

  14,90  Zľava!

Nedostatočný pitný režim

Problémy s erekciou môžu byť spôsobené aj dlhodobou dehydratáciou. Dostatočný pitný režim má priamy vplyv na množstvo krvi v obehu a prekrvenie všetkých tkanív, vrátane penisu. V prípade dehydratácie nie je v organizme dostatok krvi. Následkom nízkeho krvného tlaku sa potom zužujú cievy, je obmedzený prietok krvi do penisu a tým pádom nedosiahnete pevné a dostatočné stoporenie.

Ochorenia ako cukrovka a rakovina prostaty

Diabetes skutočne súvisí s erektilnou dysfunkciou. Riešením je užívanie kotvičníka zemného, ktorého účinky sú preukázateľné. Táto bylinka dokáže podporiť nielen erekciu, ale zníži aj závažnosť ochorenia diabetes.

Rakovina prostaty je jedným z najčastejších karcinogénov u mužov. Pri oboch chorobách je nutné navštíviť odborníka, lekára.

Psychické problémy a stres

Ako sme už spomínali, vysoké pracovné nasadenie a stres môžu viesť k sexuálnemu zlyhaniu. Aby ste tomu predišli, skúste zmeniť svoj životný štýl, viac odpočívať a relaxovať. Pokojne vyskúšajte aj meditáciu a uvidíte, ako problémy s erekciou postupne odznejú. Stres a psychické problémy môžu tiež spôsobiť problémy s príjmom potravy, čo nie je dobré pre zdravie a imunitu.

Strach zo zlyhania v posteli

Strach zo zlyhania, nedostatok sexuálnych skúseností, vzťahové a psychické problémy tiež môžu ovplyvniť vašu výkonnosť, v najhorších prípadoch môžu viesť až k erektilnej dysfunkcii. Skúste zmeniť svoj život, začnite sa o seba starať a uvidíte, že po čase sa výsledky dostavia.

Vek muža

S narastajúcim vekom hladina mužských pohlavných hormónov v tele prirodzene klesá. Už v 50-ke môžete mať v tele až o polovicu menej testosterónu, než tomu bolo v 20-ke. Faktor veku samozrejme nemôžete nijako ovplyvniť, iba ak tak o pár rokov oddialiť, napríklad aj užívaním výživových doplnkov vo forme tabliet, na podporu potencie, erekcie a chuti na sex.

Vysoký krvný tlak a cholesterol

Pri vysokom krvnom tlaku sú cievy zúžené, čím sa do penisu nedostáva dostatok okysličenej krvi. Tento problém nijako nebolí, no napriek tomu spôsobuje závažné poškodenie tepien a životne dôležitých orgánov v tele. Indikátormi vysokého tlaku sú bolesti hlavy, nespavosť, únava a tiež zhoršujúci sa sexuálny výkon.

Užívanie nevhodných liečiv

Za týmto problémom stojí ako užívanie antibiotík a liekov proti bežným ochoreniam, tak aj steroidy, ktoré užívajú najmä športovci alebo kulturisti. Aj lieky na vysoký krvný tlak vašu erekciu preukázateľne oslabujú. Uvoľňujú totiž hladké svalstvo, ktoré je prítomné aj v penise, takže sa v ňom nedokáže udržať dostatočné množstvo krvi.

Ak pozorujete negatívne účinky liekov na vašu erekciu, kontaktujte svojho lekára. Nikdy samovoľne nevysádzajte predpísané lieky, mohli by ste si tým narobiť viac škody ako úžitku.

Zväčšená prostata

Prostata je jednou z najdôležitejších žliaz v mužskom tele, ktorá zvyšuje životnosť a pohyblivosť spermií. Ak je prostata zväčšená, dochádza k zúženiu močovej trubice, ktorou nemôže prúdiť v dostatočnej intenzite ejakulát. Zároveň váš penis nie je dostatočne prekrvený a tak môžete mať problém s dosiahnutím erekcie.

Nízka hladina testosterónu

Mužský hormón testosterón podporuje tvorbu spermií, sexuálnu túžbu a výdrž v sexe. Zníženie pohlavného hormónu spoznáte ľahko. Prejavuje sa stratou alebo znížením túžby po sexe a sexuálnej aktivity, únavou či poruchou erekcie. Hladinu testosterónu možno zvýšiť pravidelným spánkom a odpočinkom alebo športovaním.

Obmedziť stres, dopriať si viac sexuálneho potešenia a vitamínov a minerálov do tela si môžete aj prostredníctvom prírodných tabletiek, ktoré podporia vašu prostatu, erekciu a potenciu, zvýšia chuť na sex, oddialia predčasnú ejakuláciu a podporia dlhšiu sexuálnu výdrž. Aké sú to?

Tabletky na podporu erekcie

Dnes už na trhu našťastie existujú aj kvalitné doplnky výživy, ktoré podporia vašu erekciu a zaistia jej pevnosť a výdrž v posteli. Jedným z nich sú tablety Stoporex®, ktoré obsahujú výťažky bylín ako ženšen, kotvičník zemný či maca peruánska. Sú tiež obohatené o L-arginín a L-citrulín.

Maca podporuje hormonálnu rovnováhu, kotvičník zas pomáha zlepšovať sexuálnu kondíciu muža a ženšen zvyšuje krvný obeh a dopomáha k dobrému výkonu. Zložky obsiahnuté v tabletách majú priaznivý vplyv na dĺžku pohlavného styku, kvalitu sexuálneho života, pevnú erekciu a výkon muža v posteli.

Rovnako tak zinok a horčík, ktorý tieto tablety takisto obsahujú, majú priaznivý účinok na nervový systém. Navyše, užívanie týchto tabliet je pohodlné a bezproblémové, sú 100% prírodného zloženia, bez vedľajších účinkov a sú voľne dostupné, bez lekárskeho predpisu.

Tabletky si môžete pohodlne a diskrétne objednať cez internet za čo najlepšiu cenu a môžete ich užívať krátkodobo, ale aj dlhšie, po dobu niekoľkých mesiacov. Záleží len na vás, do akej miery chcete podporiť vaše sexuálne zdravie.

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex Lube

  Stoporex® Lube

  6,90 
 • Stoporex® Women

  16,90  Zľava!
 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex® Klasik + Prolong

  53,90  Zľava!
 • Stoporex® XXL krém

  24,90 
 • Stoporex® Stimul gél na ekreciu

  14,90  Zľava!
 • Stoporex® Delay sprej

  14,90  Zľava!
0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *