Ako zlepšiť erekciu

Ako zlepšiť erekciu? Podpora erekcie cez afrodiziaka, bez liekov, prirodzene a dlhodobo

Ťažkosti v posteli a problémy v sexuálnom živote majú podľa štatistík pôvod najčastejšie v nedostatočne erekcii, či už ide o jej nástup, tvrdosť alebo udržanie.

Slabá erekcia, jej krátke trvanie a nedostatočné udržanie alebo príliš dlhý čas, aby k nej prišlo, môžu výrazne znížiť kvalitu sexuálneho života. Problémy sa môžu objavovať na úvod iba sporadicky a v minimálnej intenzite, no je len otázkou času, kedy sa stanú vážnejšími. So sebou môžu tiež priniesť ťažkosti so sexuálnym apetítom aj potenciou.

V nasledujúcich riadkoch sa preto budeme venovať tomu, ako erekciu zlepšiť a čo všetko by mala obsahovať jej podpora, ak ju chcete udržať v 100 % výkonnosti.

Erekcia ako indikátor zdravia aj libida

Problémy so stoporením sú v mnohých ohľadoch odrazom celkového zdravia. Mechanizmus jeho vzniku súvisí s kvalitou krvného obehu, so zdravím srdca a kardiovaskulárnej sústavy a s tým, v akej fyziologickej kondícii sa nachádza ľudský organizmus.

To, ako vás „poslúcha“ váš penis v momente sexuálnej stimulácie alebo počas pohlavného styku, môže byť indikátorom celkového zdravia. Je to najmä preto, že problémy s erekciou sú výsledkom buď fyziogénnych alebo psychogénnych vplyvov. Čím horšia bude vaša erekcia, tým viac je pravdepodobné, že organizmus má nejaký závažný problém.

Na úvod sú pritom ťažkosti viditeľné len občas a v malej intenzite. Nástup erekcie môže byť o niečo dlhší a jej výdrž nemusí mať také trvanie, ako predtým.

Podceniť tieto prvotné signály sa ale nevypláca. O to viac, že môžu súvisieť aj s libidom, čiže so sexuálnym apetítom. Jeho pokles už môže znamenať ťažkosti s testosterónom, čo je mužský hormón s výrazným vplyvom nielen na kvalitu sexuálneho života. Jeho hladina totiž súvisí s potenciou a plodnosťou, keďže vplýva na produkciu spermií.

Práve libido a stav prekrvenia určujú to, či a ako erekcia funguje. Stoporenie samozrejme môže byť závislé aj od iných vplyvov, tieto sú ale najdôležitejšie.

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex Lube

  Stoporex® Lube

  6,90 
 • Stoporex® Women

  16,90  Zľava!
 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex® Klasik + Prolong

  53,90  Zľava!
 • Stoporex® XXL krém

  24,90 
 • Stoporex® Stimul gél na ekreciu

  14,90  Zľava!
 • Stoporex® Delay sprej

  14,90  Zľava!

Najčastejšie problémy a ťažkosti erekcie

Stoporenie pohlavného údu prebieha v niekoľkých fázach. Prvou je podnet, konkrétne nejaká sexuálna stimulácia. Môže ísť o priamy fyzický kontakt vo forme dráždenia genitálnej oblasti, ale aj o nepriamu stimuláciu, napríklad cez vizuálne a zvukové vnemy.

Druhou fázou je samotný vznik a udržanie stoporenia. Tento mechanizmus je založený na adekvátnej odpovedi nervového systému, na vyslaní signálu k rozšíreniu ciev a na prekrvení toporivých telies v pohlavnom úde. Problém v prvej alebo v druhej fáze potom vedie k ťažkostiam s erekciou, ktoré sa dotknú jej nástupu alebo udržania.

Najčastejšie problémy stoporenia penisu sú tieto:

 • pomalší nástup, čiže doba do stoporenia trvá príliš dlho
 • nedostatočná tvrdosť penisu, čo sa prejaví aj na jeho postavení
 • striedanie fáz plného stoporenia a ochabnutia, čiže poklesu
 • neúplné stoporenie, ktoré ovplyvní veľkosť a hrúbku penisu
 • príliš krátka doba stoporenia, neschopnosť udržania 100 % tvrdosti

Všetky spomínané ťažkosti sa môžu objavovať buď individuálne alebo spoločne. Nie je vôbec výnimočné, ak má muž problém so vznikom a zároveň udržaním erekcie.

To, že jej mechanizmus je závislý od viacerých systémov, či už ide o nervovú sústavu, hormonálnu hladinu testosterónu alebo o stav srdca a krvného obehu, vplýva aj na intenzitu problémov. Tie sa začínajú spočiatku nenápadne a sú nepravidelné či málo viditeľné. Pokiaľ ich podceníte, môže to viesť dokonca až k úplnej erektilnej dysfunkcii.

Negatívne a rizikové faktory, ktoré zhoršujú jej fungovanie

Zhoršenie kvality stoporenia, či už ide o jeho vznik, trvanie, udržanie alebo pevnosť, závisí od viacerých vplyvov. Niektoré sú prirodzené a sú bežnou súčasťou života, napríklad pokiaľ ide o starnutie. Iné sú naopak výsledkom externého pôsobenia a zasahujú nielen do sexuálneho života, ale aj do oblasti fyzického zdravia, vitality a výkonnosti.

Medzi najvýznamnejšie negatívne vplyvy patria:

Vyšší vek: Najvýznamnejším vplyvom na sexuálne zdravie a kvalitu erekcie je vyšší vek. Pochopiteľne, existujú aj výnimky, no všeobecne platí, že s pribúdajúcimi rokmi dochádza k prirodzenému poklesu výkonu v posteli. Môžu za to horší stav ciev a žíl, pridružené ochorenia, nadváha a obezita a pokles produkcie a hladiny testosterónu.

Problémy s prekrvením: Nízky či vysoký krvný tlak, cukrovka, vysoký cholesterol, kôrnatenie ciev, narušenie mechanizmu dilatácie žíl zásobujúcich penis či nefunkčnosť toporivých telies. Všetko toto sú problémy a ťažkosti, ktoré sa týkajú kardiovaskulárneho systému a zároveň ide o rizikové faktory pre oslabenie kvality erekcie.

Zlá životospráva a životný štýl: Nedostatok pohybu, s tým súvisiaca nadváha a obezita, ale aj málo spánku, nezdravé stravovanie, alkohol a fajčenie. To všetko sú aspekty, ktoré sa negatívne podpíšu pod fungovanie organizmu, vrátane sexuálneho zdravia. Trpia nielen erekcia, ale aj celkovo sexuálny apetít, potencia alebo plodnosť.

Málo testosterónu: U mužov je z pohľadu výkonnosti v posteli najdôležitejším hormónom testosterón. Ak je ho príliš málo, máte problém nielen s tvrdosťou penisu, ale aj s tým, aby sa postavil a udržali ste stoporenie. Testosterón navyše vplýva aj na sexuálny apetít a na potenciu, má však význam aj pre fyzickú silu, výkonnosť a vitalitu.

Iné problémy a ochorenia: Za problematickou erekciou môžu byť krátkodobo zápaly či infekcie týkajúce sa pohlavného údu, dlhodobo zas iné ochorenia v organizme. Najčastejšie sa jedná o ťažkosti týkajúce sa nervovej sústavy, prostaty, močového ústrojenstva a metabolizmu. Ich dosah je však nielen na erekciu, ale aj na libido.

Psychogénne faktory: Nedostatok spánku, nervozita, stres, vzťahové problémy, napätie či prepracovanosť, to všetko sú vplyvy s veľmi negatívnym vplyvom na výkonnosť v posteli. Viaceré z nich môžu ovplyvňovať aj hladinu testosterónu, čo má znova negatívny dosah nielen na erekciu, ale aj na libido a plodnosť, čiže sexuálne zdravie.

Lieky, liečivá a iné látky: Ohrozenie erekcie môže súvisieť aj s užívaním niektorých liekov, napríklad na krvný tlak, na srdce, hormonálnych liečiv alebo antidepresív. Ide o vedľajší efekt, ktorý pôsobí na prekrvenie pohlavnej sústavy aj na vnímanie sexuálnej stimulácie. Deštruktívny vplyv, nielen na stoporenie alebo potenciu, majú drogy.

Prvé príznaky a ako odhaliť problémy včas

Zhoršenie kvality erekcie sa objavuje obvykle postupne a spočiatku aj s nízkou intenzitou. Na úvod môžete pozorovať iba mierne dlhší nástup stoporenia, väčšina mužov tomu dokonca nepripisuje žiadny význam. Odhaliť prvé príznaky je ale veľmi užitočné.

Nástup stoporenia sa časom začne viac a viac predlžovať a stav, kedy dosiahnete 100 % tvrdosť penisu, bude čoraz dlhší. K tomu sa pozvoľna začne pridávať aj zhoršenie kvality, čiže pohlavný úd už nebude tak tvrdý, ako tomu bolo predtým. Pochopiteľne, ide o dôsledok horšieho prekrvenia toporivých telies, čo má aj ďalšie následky.

K tým menej vážnym patrí vizuálne menší penis, nakoľko neprišlo k plnému prekrveniu. Horším následkom je skrátenie doby pevnosti a udržania stoporenia.

Práve príliš krátke alebo prerušované trvanie erekcie, ktoré je sprevádzané jej ochabovaním, patrí medzi príznaky vážnejších ťažkostí. Nemožnosť udržať stoporenie dostatočne dlho a tiež v dostatočnej tvrdosti so sebou prináša aj výrazný pokles kvality sexuálneho života. Ak sú prítomné aj iné faktory, môže u vás nastávať predčasná ejakulácia.

Problémy s erekciou môžete odhaliť aj mimo sexuálneho styku. Najčastejším symptómom je pokles libida, čiže chuti na sex. Znížený sexuálny apetít obvykle súvisí s testosterónom, ktorého nízka hladina môže byť predzvesťou problémov s potenciou.

Ako podporiť erekciu prirodzene, dlhodobo a komplexne

Čím skôr po objavení prvých symptómov začnete riešiť podporu erekcie, tým lepšie. Okrem rýchlej reakcie je však dôležité aj to, aby ste dokázali pôsobiť komplexne. Sústrediť sa treba nielen na stoporenie a jeho kvalitu, ale aj na libido a výkon v posteli.

Toto sú najlepšie možnosti, ako podporiť erekciu:

Nefajčite, nepite a neužívajte omamné látky

Na prvý pohľad ide o jednoduchú radu, no práve tieto tri spomínané faktory sa u mnohých mužov podpíšu tak pod začiatok, ako aj pod zhoršenie situácie s erekciou. Fajčenie vážne zhoršuje fungovanie kardiovaskulárneho aparátu, alkohol pôsobí proti produkcii testosterónu a drogy sú nebezpečné pre nervový systém, libido a aj celé telo.

Zaraďte do jedálnička prospešné potraviny

Zlepšenie jedálnička je nevyhnutnosťou, obmedziť mastné, vyprážané, sladké či slané by mala byť samozrejmosť. Ak chcete cielene podporiť erekciu, konzumujte potraviny bohaté na aminokyseliny, zinok, omega-3 mastné kyseliny a antioxidanty. Ide o ryby, orechy, semiačka, melóny, banány, citrusové plody, kapustu, špargľu, špenát či brokolicu.

Začnite sa intenzívne hýbať a športovať

Fyzická aktivita rozprúdi krvný obeh, podporí srdce, zlepší kondíciu a vitalitu, zvýši pocit energie, zníži stres a napätie a podporí aj testosterón. Áno, intenzívne cvičenie a šport pod záťažou sú tie najlepšie recepty, ktorými podporíte svoje stoporenie. Venujte sa viacerým druhom aktivity, napríklad šprintom, posilňovaniu, plávaniu a chôdzi.

Dostatok spánku aj obmedzenie stresu

Nielen na fyzickú, ale aj na tú psychickú vitalitu treba pamätať pri podpore erekcie. Dbajte na dostatok kvalitného a nerušeného spánku, počas dňa oddychujte a vyhýbajte sa nadmernej pracovnej, časovej či psychickej záťaži a minimalizujte stres či nervozitu. Všetky tieto faktory totiž môžu negatívne pôsobiť na potenciu, vrátane plodnosti.

Afrodiziaka v bylinkách alebo aj korení

Nielen potraviny, ale aj afrodiziaka vám môžu pomôcť na zvýšenie sexuálneho výkonu. Platí to pre erekciu, ale aj libido a potenciu. Najlepšie afrodiziaka sú bylinky Tribulus, Maca, Saw Palmetto a Panax Ginseng, možno ich kúpiť aj vo forme čajov. Do jedál pridávajte korenie typu chilli, vanilka, bazalka, oregano či muškátový orech.

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex Lube

  Stoporex® Lube

  6,90 
 • Stoporex® Women

  16,90  Zľava!
 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex® Klasik + Prolong

  53,90  Zľava!
 • Stoporex® XXL krém

  24,90 
 • Stoporex® Stimul gél na ekreciu

  14,90  Zľava!
 • Stoporex® Delay sprej

  14,90  Zľava!

Cvičenia a pomôcky na lepšie prekrvenie

Keďže kvalita stoporenia je závislá od kvality prekrvenia, treba stimulovať krvný obeh práve v oblasti genitálií. Na to môžu slúžiť cvičenia, napríklad Kegelove cviky zamerané na penis aj na svalstvo panvového dna. Prospešné sú aj erotické pomôcky podporujúce krvný obeh priamo v penise, napríklad vákuová pumpa spolu s erekčnými krúžkami.

Zmena stereotypu a experimentovanie

Stereotyp a nuda doslova zabíjajú kvalitný sexuálny život, u mužov sa to skôr či neskôr prejaví poklesom libida a zhoršením výkonu. Nebojte sa preto experimentovať, či už ide o nové techniky, polohy alebo miesta. Spravte zmeny v predohre, skúste nové sexuálne hračky a fantáziu môžete povzbudiť aj maskami alebo hraním rolí.

Pozrite sa na choroby a lieky, ktoré užívate

Neliečený vysoký či nízky krvný tlak, problémy s testosterónom, zápaly prostaty či močového systému alebo chronický únavový syndróm. Nielen tieto ochorenia negatívne vplývajú aj na vaše sexuálne zdravie, treba ich liečiť. Pozor si však treba dať aj na niektoré lieky, napríklad na tlak, srdce či depresie, môžu mať nežiaduce účinky na erekciu.

Špeciálne podporné prípravky pre mužov

Koncentrácia účinných afrodiziak, aminokyselín a ďalších látok prirodzeného pôvodu, to sú podporné prípravky na erekciu. Nehovoríme o liekoch na predpis, ktoré sú liečia najvážnejšiu formu erektilnej dysfunkcie, ale o voľne dostupných produktoch. Tie sú určené pre pravidelné a dlhodobé užívanie a celkovú podporu erekcie, libida aj potencie.

Odpovede na praktické otázky a dotazy z internetu

Chceli by ste vedieť niečo viac o prevencii, príčinách, rizikových faktoroch alebo spôsoboch riešenia? Nie ste sami, podobné otázky majú muži aj ich partnerky prakticky na každom fóre. V diskusiách ich zaujímajú aj témy súvisiace s erotickými pomôckami.

Tu sú najčastejšie kladené otázky a odpovede na ne:

Existuje nejaká účinná prevencia pred ťažkosťami?

Áno, dodržiavať zásady zdravého životného štýlu a životosprávy. To vám pomôže najviac a komplexne, či už ide o stoporenie, sexuálny apetít, potenciu alebo plodnosť. U mužov v strednom a vyššom veku môžu byť súčasťou prevencie aj afrodiziaka, ktoré budú priebežne a dlhodobo podporovať lepší krvný obeh a produkciu testosterónu.

Pomáha na sexuálne zdravie masáž či akupunktúra?

Hoci ide skôr o experimentovanie, nie je dôvod, prečo to neskúsiť. Princíp akupunktúry je založený na pôsobení na jednotlivé energetické body, ktoré sa môžu týkať zdravia všeobecne, ale aj libida či erekcie. To isté platí aj pre masáž, napríklad pre tantrickú. Určite sa však nespoliehajte iba na tieto prostriedky, môžu byť skôr len doplnkom.

Kedy začať podporovať svoju výkonnosť v posteli?

Už v momente, ako sa objavia prvé príznaky zlyhávania či problémov, je na mieste začať s aktívnymi opatreniami. Aj občasné zlyhanie, ktoré môže mať na prvý pohľad prirodzenú príčinu vo forme únavy, alkoholu alebo nechuti na sex, môže mať súvis s vážnejším problémom. Nečakajte až do úplnej dysfunkcie erekcie, začnite hneď.

Škodí kvalite stoporenia a potencii každý alkohol?

V princípe áno, nakoľko zhoršuje metabolizmus, oslabuje krvný obeh, prispieva k zníženiu hladiny testosterónu a negatívne pôsobí aj na nervový systém. Špeciálne pivo, ktoré je však u mužov veľmi populárne, prispieva k zhoršeniu najviac, nakoľko obsahuje fytoestrogény. Ak už si „musíte“ nejaký alkohol dať, tak nanajvýš jeden pohár vína.

Ako je to s vákuovými pumpami, pomôžu na erekciu?

Krátkodobo môžu pomôcť na lepšiu a kvalitnejšiu erekciu, no ich účinok je obmedzený. Je to spôsobené mechanizmom ich účinku, ktorý je založený na krátkodobom vytvorení podtlaku, čo spôsobí lepšie prekrvenie penisu a aj jeho zväčšenie. Vákuové pumpy ale nemôžu riešiť problém so vznikom stoporenia a s jeho nedostatočným udržaním.

Krátkodobá vs. dlhodobá podpora erekcie

Ťažkosti so stoporením nie sú nič nové, práve naopak, muži majú v tejto oblasti problémy už od nepamäti. Moderná doba spolu s vedeckým pokrokom prispeli k tomu, že zlepšenie erekcie môže mať podobu okamžitých a rýchlych riešení, hoci len s krátkodobým vplyvom. Na mysli máme špeciálne lieky na predpis a pomôcky určené na penis.

V tom prvom prípade ide o lieky na predpis, ktoré obsahujú špeciálne syntetické liečivá z kategórie inhibítorov fosfodiesterázy typu 5. V praxi ide o látky, ktoré podporujú rozšírenie ciev zásobujúcich penis a tak príde k prekrveniu toporivých telies.

Druhým prípadom sú vákuové pumpy v kombinácii so škrtiacimi krúžkami na penis. Tie pracujú na princípe vytvorenia podtlaku, čo pomôže lepšiemu prekrveniu pohlavného údu. Následne je odtok krvi spomalený nasadením krúžku na koreň penisu.

Alternatívou k týmto krátkodobým možnostiam je dlhodobé zlepšenie erekcie. To je založené na vyššie spomínaných režimových opatreniach v kombinácii s účinnými a špecializovanými prípravkami pre mužov. Tie obsahujú látky prírodného pôvodu, ktoré pôsobia komplexne prakticky na všetky aspekty sexuálneho zdravia a výkonu v posteli.

Podporné tabletky na erekciu pre mužov bez receptu

Dlhodobé riešenie, ktoré je navyše maximálne prirodzené, spočíva práve v podporných tabletkách na erekciu. Sú určené mužom bez obmedzenia veku a hoci nejde o špecifické lieky, ich význam spočíva práve v komplexnej a dlhodobej podpore potencie.

Základom ich účinku sú rastlinné extrakty, napríklad Tribulus Terrestris, Saw Palmetto, Maca alebo Ženšen, čo sú stáročiami overené afrodiziaka. Doplnené sú o aminokyseliny typu L-Arginín podporujúce rozšírenie ciev a lepšie prekrvenie pohlavného údu. Viaceré z nich majú vo svojom obsahu aj vitamíny či minerály podporujúce testosterón.

Majú veľmi široké účinky a jednoduché užívanie:

 • kombinácia látok pôsobí na erekciu, potenciu aj libido
 • účinky sú dlhodobé, dlhodobé môže byť aj užívanie tabliet
 • vedľajších účinkov a kontraindikácii je oproti liekom minimum
 • stačí si dať každý deň predpísanú dávku, raz alebo dvakrát denne
 • prvé zlepšenie príde obvykle už počas prvých dní či týždňov
 • prípravky sa dajú kúpiť cez internet, nemusíte ísť ani do lekárni

Pri výbere je dôležité pozerať na kvalitné zloženie a pozitívne skúsenosti mužov priamo z praxe. Oboje spĺňa iba zopár výrobcov na trhu, medzi nimi vyčnieva určite značka Stoporex®. Tá ponúka mužom dva prípravky a to Klasik alebo Prolong.

V oboch prípadoch ide o voľne predajné produkty, ktoré obsahujú čisto prírodné zložky. Stoporex® Klasik ponúka zlepšenie erekcie a libida komplexne, Stoporex® Prolong je zas svojimi látkami zameraný na predĺženie výkonnosti počas pohlavného styku. Značka ponúka jednoznačne najkvalitnejší obsah účinných látok, čo vidno aj v praxi.

 • Stoporex® Stimul gél + Prostate + Shot 3ks

  19,90  Zľava!
 • Stoporex Lube

  Stoporex® Lube

  6,90 
 • Stoporex® Women

  16,90  Zľava!
 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex® Klasik + Prolong

  53,90  Zľava!
 • Stoporex® XXL krém

  24,90 
 • Stoporex® Stimul gél na ekreciu

  14,90  Zľava!
 • Stoporex® Delay sprej

  14,90  Zľava!

Prevencia aj rýchle nasadenie prípravkov ako najlepšia cesta

Najlepším spôsobom, ako podporiť erekciu, je pôsobiť na ňu už preventívne. Zlepšenie životosprávy, obmedzenie negatívnych faktorov, viac pohybu, cielené používanie potravín prospešných pre krvný obeh a libido, to všetko má preventívny účinok.

Základom je nepodceniť situáciu a nečakať až na moment, keď sa začnú objavovať prvé ťažkosti. Poruchy stoporenia sú totiž obvykle signálom dlhodobých problémov, iba zlomok prípadov má pôvod napríklad v akútnom zápale alebo náhlom zhoršení stavu. Dlhé čakanie môže situáciu zhoršiť tak, že budete musieť siahnuť po liekoch na predpis.

Ak ste prevenciu zanedbali, potom treba čo najrýchlejšie konať v momente, ako príde k prvým ťažkostiam, napríklad pri nástupe alebo udržaní stoporenia.

Vtedy už nemusí stačiť iba obmedzenie negatívnych vplyvov životného štýlu či zlepšenie jedálnička, siahnuť treba po stimulantoch. Okrem rastlinných afrodiziak v podobe čajov alebo sušených rastlín sa vyplatí zamerať práve na spomínané podporné prípravky pre mužov. Ich výhodou je koncentrované zloženie špeciálne podporujúce erekciu.

To najlepšie, čo môžete spraviť pre kvalitu erekcie, je využiť práve takéto podporné prípravky. Vďaka forme perorálnych tabliet či kapsúl je ich dávkovanie záležitosťou pár minút, užívať ich pritom môžete každý deň aj niekoľko mesiacov po sebe!

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *