Ako najlepšie ochrániť svoju potenciu, sexuálny apetít a výkon v posteli počas zimy? Tu je 14 tipov a rád

Ako najlepšie ochrániť svoju potenciu, sexuálny apetít a výkon v posteli počas zimy? Tu je 14 tipov a rádChlad, zima, skoré stmievanie sa a zlé počasie, to všetko sú faktory zhoršujúce nielen psychickú pohodu, vitalitu alebo kondíciu, ale aj sexuálnu výkonnosť. Platí to prakticky pre všetky oblasti sexuálneho života, či už ide o kvalitu erekcie, sexuálny apetít, plodnosť alebo aj potenciu. Vo výsledku tak potom trpí aj váš bežný partnerský život.

Sexuálne neúspechy v spálni nie sú v zimnom období ničím neobvyklým, práve naopak, stretáva sa s nimi čoraz viac mužov. Svoj podiel na tom majú aj faktory týkajúce sa životného štýlu a životosprávy, rovnako tak nedostatok pohybu či pokles testosterónu.

Všimol som si, že mnohých mužov tieto problémy trápia a hľadajú na ne odpovede na rôznych online fórach alebo v internetových diskusiách. Keďže sa snažím na mojom webe už dlhšiu dobu pomáhať práve v tejto oblasti, pozrel som sa na tému bližšie.

Ktoré oblasti sexuálneho života sú v zime ohrozené najviac

Zima je nielen obdobím, kedy oslavujeme Vianoce alebo sa tešíme zo snehu a lyžovačky, ale ide aj o náročnejšie obdobie pre naše zdravie. Menej slnečného svetla, nižšia teplota či zlé počasie majú zlý vplyv na našu kondíciu, vitamín D alebo aj imunitu.

Pokiaľ ide o sexuálny život, najčastejšie trpí erekcia, čiže stoporenie, môže ísť o problémy s jeho nástupom, udržaním alebo dostatočnou tvrdosťou

Druhou oblasťou, ktorá je dotknutá viac práve v zimnom období, je libido, čiže sexuálny apetít, ktorý súvisí najmä s poklesom hladiny a tvorby testosterónu

Problémovou oblasťou bývajú aj orgazmus a predčasná ejakulácia

Miera a intenzita problémov s erekciou, libidom, potenciou a ejakuláciou býva rôzna. Nemusí byť ani vždy a stále rovnaká, sú situácie, kedy sa stav krátkodobo zlepší, inokedy sa zas zhorší. Stále však treba pamätať, že ak budete tieto problémy dlhodobo ignorovať, nezmiznú a to ani s koncom zimy. Práve naopak, treba im venovať všetku pozornosť.

K faktorom ovplyvňujúcim potenciu a výkon v posteli patria:

 • menej pohybu, čo je pre zimné obdobie typické, k tomu treba prirátať aj zhoršenie fyzickej kondície a vitality a teda aj zhoršenie krvného obehu
 • chlad vonku a naopak priveľké teplo vo vnútri, problém s príliš tesnou spodnou bielizňou, to všetko sú faktory, ktoré môžu znížiť testosterón
 • zhoršenie životného štýlu, viac stresu, menej kvalitného spánku, menej vitamínov z čerstvej zeleniny a ovocia, viac alkoholu a nezdravý jedálniček

AJ PSYCHICKÉ A PSYCHOLOGICKÉ FAKTORY

Problémy v sexuálnom živote môžu nastať aj vplyvom niektorých psychických faktorov. Depresia, smútok či pokles mentálnej vitality nie sú v zimnom období nič neobvykle. U niektorých mužov potom môžu ovplyvniť aj erekciu alebo libido.

Ako najlepšie ochrániť potenciu, libido, erekciu aj výkon v posteli v zime

Prejdime teraz ku konkrétnym tipom, ktoré vám pomôžu udržať zdravý sexuálny život a dostatočný výkon v posteli počas zimného obdobia. Niektoré platia samozrejme celoročne, iné sú obzvlášť dôležité práve v tomto období a ich význam je väčší.

Nech sa páči, tu je 14 odporúčaní podľa mojej skúsenosti:

1. Pravidelný pohyb a šport na vzduchu

Na rozdiel od letných mesiacov s teplejším počasím je zima riziková práve pre pohyb. Ten je dôležitý aj všeobecne pre zdravie, je prevenciou voči nadváhe a obezite a podporuje krvný obeh aj sexuálnu výkonnosť. Snažte sa preto v zime športovať a mať pohyb pravidelne a vonku, kombinujte viacero druhov aktivít. Ideálnymi sú beh, rýchla chôdza, lyžovanie či bežky. Do toho môžete zaradiť aj plávanie a indoor športy, najmä tenis.

2. Raz do týždňa aj intenzívne cvičenie

Ak chcete podporiť hladinu testosterónu, nič lepšie ako intenzívne cvičenie vo fitku nemôže v zime byť. Zamerajte sa na cvičenia typu HIIT, aerobik alebo zumba, snažte sa ich vykonávať aspoň 30 až 40 minút. Ak chcete, môžete do toho pridať silové cviky s vlastnou váhou alebo činkami, budete tak budovať svaly, ale podporíte aj tvorbu testosterónu. Takýmto spôsobom viete zvýšiť sexuálny apetít a zlepšiť potenciu ako aj plodnosť.

3. Spánok a spánková hygiena

To, že v zime máme kvalitnejší a dlhší spánok, je bohužiaľ len ilúzia a mýtus, opak býva veľa krát pravdou. Práve spánok je pritom dôležitý pre hladinu testosterónu a sexuálny apetít, takže sa naň treba špeciálne zamerať. Snažte sa chodiť spať a vstávať vždy v rovnaký čas a  eliminujte všetky rušivé vplyvy vrátane svetla a hluku. Doprajte si aspoň 8 až 9 hodín spánku bez prerušenia a neponocujte. Domnienka, že to dobehnete, je ilúziou.

4. Dostatok slnečného žiarenia

Slnka je v zime veľmi málo a preto sa treba snažiť využiť každú jednu hodinu alebo deň, kedy svieti na oblohe. Nielen, že je dôležité pre tvorbu vitamínu D, má zmysel aj z pohľadu zlepšenia psychiky, odbúravania stresu a proti depresii. Vždy, keď uvidíte na oblohe slnko, vyrazte von. Nemusí to byť nutne nejaký šport, pokojne stačí, ak sa pôjdete prejsť, ideálne do prírody. Pomôžete rozprúdiť krvný obeh a načerpáte novú energiu.

5. Vitamíny, minerály a aminokyseliny

Jedálniček výrazne súvisí s tým, akú kvalitnú potenciu, sexuálny apetít a sexuálny život budete mať. Zamerať sa treba najmä na dopĺňanie aminokyselín typu L-Arginín a L-Citrulín, minerálov zinok, horčík a draslík a vitamínov C, D a E. Preto sa snažte do svojho jedálnička zaradiť každý deň ovocie a zeleninu, najmä cibuľu, cesnak, citrusové plody, jahody, banány a špenát. Dôležité sú aj ryby, najmä losos, oriešky a semiačka.

6. Pravidelné stravovanie a pitný režim

Dôležité je nielen to, čo jete, ale aj to, ako to jete. Snažte sa jesť počas dňa menšie porcie, ale zato pravidelne a častejšie. Nezáleží na tom, či budete jesť 3 alebo 5 krát denne, hlavne žiadne jedlo nevynechajte. Podporíte tak pravidelnosť metabolizmu a aj krvný obeh. Nemenej dôležitý je pitný režim. Jeho základom by mala byť čistá voda v objeme 2 až 3 litrov. Vyhýbajte sa energetickým nápojom, limonádam a priveľa kofeínu.

7. Žiadne škodlivé a toxické látky

Žiadne cigarety, žiadne toxické a omamné látky a minimum alkoholu. To sú pravidlá nielen pre zdravý životný štýl, ale aj pre zdravú potenciu, libido a erekciu. Zabudnite na fajčenie aj akékoľvek omamné a psychotropné látky, zhoršujú sex aj zdravie všeobecne. Čo sa týka alkoholu, tu sa snažte obmedziť jeho príjem na minimum a ak, tak len na víno. Vyhýbajte sa pivu, obsahuje priveľa fytoestrogénov, ale aj tvrdému alkoholu.

8. Kombinácia sauny a ľadovej vody

Špeciálne v zime sú ideálne podmienky pre wellness aktivity, prečo to nevyužiť? Saunovanie v kombinácii s kúpaním v ľadovej vode je ideálne pre podporu krvného obehu a zlepšenie cirkulácie krvi. Môže podporiť aj fyzickú výkonnosť a tiež sexuálny apetít. Doprajte si aspoň raz za dva týždne takýto rituál a uvidíte, že váš sexuálny život porastie raketovým tempom. Samozrejme, dajte si pozor na kontraindikácie pri saunovaní ohľadom srdca.

9. Pozor na stres a nedostatok odpočinku

Najlepším spôsobom, ako odbúrať stres, je trávenie voľného času bez akejkoľvek záťaže. Mnoho mužov však má pocit, že v zime by mali niečo dobehnúť, že by sa mali viac snažiť a viac stihnúť. Nedostatok odpočinku počas dňa vedie k nervozite, zvýšeniu stresových hormónov a k zhoršeniu životosprávy. To zas ovplyvňuje erekciu, libido a sexuálny život. Ako z toho von? Oddychujte! Skúste jogu, meditáciu alebo masáž!

 • Stoporex Klasik

  Stoporex® Klasik

  26,90 
 • Stoporex Prolong

  Stoporex® Prolong

  29,90 
 • Stoporex XXL

  Stoporex® XXL krém

  24,90 

10. Otužovanie v sprche aj v interiéroch

Zimu považujeme za veľmi chladné obdobie , takže sa to snažíme kompenzovať. No ani druhý extrém nie je zlý, nakoľko zhoršuje krvný obeh a prekrvenie pohlavnej sústavy. Rovnako narúša tvorbu testosterónu, ktorý je dôležitý pre libido a plodnosť. Vyhýbajte sa prekurovaniu miestností a veľmi tesnej spodnej bielizni. Naopak, osviežením môže byť studená sprcha. Podporíte prekrvenie genitálií aj hladinu testosterónu.

11. Viac pravidelného sexu

Ako bezpečne eliminujete riziko zníženia sexuálneho apetítu a zhoršenia erekcie? Predsa tým, že budete mať viac sexu a pravidelnejšie! Nie, žiadna masturbácia to nemôže nahradiť, na to zabudnite. Naopak, treba mať klasický pohlavný styk od A po Z, ideálne 3 až 4 krát do týždňa. Takýmto štýlom podporíte neustálu tvorbu spermií, hladinu testosterónu, lepšie prekrvenie genitálií a koniec koncov tak zlepšujete aj svoju kondičku.

12. Zmena stereotypu v spálni

Aby vás sex s partnerom bavil aj v prípade, že ste spolu už dlhšiu dobu, odporúčam spraviť nejaké zmeny v spálni. Nemám na mysli samozrejme nábytok, ale skôr vyskúšanie nových vecí. Inšpirujte sa napríklad Kámasútrou pri nových polohách alebo vyskúšajte nové sexuálne praktiky a techniky. V predohre si doprajte erotickú masáž so zameraním na erotogénne zóny a skúsiť môžete aj rôzne erotické hračky a sexuálne pomôcky pre oboch.

13. Afrodiziaka v bylinkách, korení aj parfumoch

Pokiaľ ide o afrodiziaka, mnoho mužov ich podceňuje a to je chyba. Dokážu poriadne zdvihnúť libido a vzbudiť všetky pozitívne emócie, vrátane tých sexuálnych. Nájdete ich v bylinkách, odporúčam čaj z Macy alebo Tribulusu, aj v parfumoch s feromónmi. Výborné afrodizika sú koreniny typu chilli, bazalka a fenikel, ale aj čokoláda, šľahačka, ustrice či cibuľa a cesnak. S niektorými opatrne, najmä kvôli aróme a kalóriám.

14. Podporné prostriedky bez receptu

Posledným mojim tipom je: nehanbite sa použiť povolený doping. Nemusíte vôbec riešiť, či sú alebo nie sú tabletky na potenciu, erekciu a libido prejavom starnutia, na to zabudnite. Dôležitý je len výsledok a ten jediný sa počíta. Odporúčam siahnuť po overených značkách s dobrými referenciami, svoje skúsenosti s niektorými spomeniem na záver. Majte vždy takéto tabletky po ruke a ja odporúčam užívať ich dlhodobo celú zimu.

ZÁZRAKY NA POČKANIE NEPRÍDU, ČAKAJTE

Ak sa budete riadiť spomínanými radami, skôr či neskôr začnete pociťovať postupné zlepšenie. Nečakajte však žiadne zázraky na počkanie a do niekoľkých dní, nič také nepríde. Na druhú stranu, zmena bude dlhodobá a čo je dôležitejšie, prirodzená.

Ako ešte podporiť a zlepšiť potenciu a erekciu u mužov

Jednou z možností, ako viete efektívne podporiť svoju potenciu a erekciu najmä v zime, sú špecializované afrodiziaka. Za týmto pojmom sa skrývajú látky, ktoré dokážu nabudiť libido, sexuálny apetít a teda aj erekciu u mužov aj u žien. Z môjho pohľadu potrebujú v zimnom období takúto podporu ale najmä muži, preto sa viac zameriam na nich.

Tu sú moje skúsenosti s tým, ktoré afrodiziaka sú najlepšie:

 • nič nepokazíte, ak siahnete po daroch mora, najmä ustrice sú známym afrodiziakom, na zvýšenie sexuálneho apetítu pomôžu aj niektoré tučné ryby
 • z korenín nabudia vašu sexuálnu túžbu najmä chilli korenie a kajenské korenie, taktiež vanilka, škorica, rozmarín, mäta, zázvor, bazalka a muškátový orech
 • veľmi známym afrodiziakom je aj alkohol, ale tu opatrne s množstvom, inak vám môže skôr uškodiť, voľte skôr červené víno alebo šampanské
 • z dlhodobého hľadiska sú dobrým afrodiziakom aj oriešky, cesnak a cibuľa či kakao, jednak stimulujú testosterón, ale pomáha aj prekrveniu genitálií
 • povzbudiť zmysly môžu aj parfumy, najmä tie s feromónmi, prípadne vonné sviečky a aromatické doplnky, známym afrodiziakom sú aj španielske mušky a kúpiť si môžete aj hotové afrodiziakálne čaje s kombináciou viacerých byliniek

Ako fungujú tabletky na podporu erekcie a prečo ich odporúčam

Na podporu potencie a erekcie vám môžu pomôcť aj podporné prostriedky v podobe tabliet a kapsúl. Tie sú určené špeciálne pre mužov a majú vplyv na ich sexuálny výkon v rôznych oblastiach. Využiť ich môžete nielen v zime, ale vtedy sa hodia najviac.

Účinok týchto tabliet je založené na nasledujúcom princípe:

V ich zložení sú prírodné rastlinné afrodiziaka, stopové prvky a aminokyseliny, ktoré zlepšujú tok krvi v penise, zvyšujú vitalitu a zvyšujú testosterón v tele

Najviac využívané sú bylinné extrakty z Macy, Tribulusu, Ženšena, Damiány alebo Saw Palmetta. V obsahu sú veľmi často aj L-Arginín, L-Citrulín či iné aminokyseliny, ktoré pomáhajú rozšíriť cievy a zlepšiť krvný obeh v pohlavnom úde. Naopak, tabletky neobsahujú žiadne syntetické rizikové látky, preto ani nemajú vážne vedľajšie účinky.

Čo sa týka účinkov týchto tabliet, pôsobia na tieto oblasti:

 • v prvom rade ide o zlepšenie prekrvenia celej oblasti genitálií a potom pohlavného údu, takže výsledkom je rýchlejšia, dlhšia a najmä tvrdšia erekcia
 • zároveň podporujú hladinu testosterónu v tele a to maximálne prirodzene, čo má zas pozitívny vplyv na chuť na sex, sexuálny apetít a zvýšenie libida
 • niektoré značky tabliet môžu zlepšiť aj vašu potenciu, plodnosť a spermiogenézu, iné podporujú zdravie prostaty a ďalšie pomôžu oddialiť ejakuláciu

Ak ide o nástup účinku, prečítajte si vždy príbalový leták výrobcu danej značky. Bežne sa tabletky užívajú zhruba hodinu pred plánovaným pohlavným stykom. Ja odporúčam každodenné dávkovanie a to aspoň 3 až 4 mesiace, vtedy je účinok najlepší.

NEVYRIEŠIA KAŽDÝ PROBLÉM, ALE POMÔŽU

V prípade, že trpíte nejakým vážnym problémom, napríklad erektilnou dysfunkciou alebo hormonálnymi problémami s vplyvom na testosterón, nie sú tabletky ich liečbou a riešením. Väčšine mužov však pomôžu a podporia ich sexuálny výkon prirodzene.

No products found which match your selection.